VIDEO: Një ndër ekspozitat më të jashtëzakonshme hapet në Shqipëri

July 20, 2018 09:25

VIDEO: Një ndër ekspozitat më të jashtëzakonshme hapet në Shqipëri

 

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit, Edi Rama ka përzgjedhur t’i urojë një ditë të mbarë shqiptarëve me një video kujtesë nga ekspozitat më të jashtëzakonshme që janë zhvilluar në Shqipëri.

“Mirëmëngjes, dhe me këtë kujtesë për një ndër ekspozitat më të jashtëzakonshme që janë bërë ndonjëherë në Shqipëri, e cila gjatë gjithë verës do të jetë e hapur për publikun në mjediset e Kryeministrisë (COD – hyrja qendrore), ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama nè Facebook.


l.h/ dita

July 20, 2018 09:25
Komento

11 Komente

 1. Artemisa July 20, 13:34

  Ja pra, shqiptaret paskan votuar qe Kryeministria te behet Galeri e Arteve dhe jo qe ajo te zgjidhe dhe t’u jape drejtim problemeve te tyre dhe te shtetit.

  Reply to this comment
 2. Kris 1 July 20, 14:15

  Duhet qe ti kerkojme Merkelit te mos na i marre gjithe mjeket ne gjermani.Te pakten te na leje nje psiqiater per kete hurin e gjate

  Reply to this comment
 3. antiharresa July 20, 14:34

  Artemisa ,fol si zonje e edukuar dhe jo si dashnore e babales se nuk te ka lezet.Dashnori yt babalja nuk i perfaqeson te gjithe shqiptaret.

  Reply to this comment
  • Artemisa July 20, 16:02

   Po ke te drejte, shqiptaret i petfaqesojne trupaket si ti.
   Ne kete derexhe kemi arritur, kur ti me njemilion te ngjashem me ty vendosni ..

   Reply to this comment
   • Caku July 20, 16:58

    Rrespekt per pergjigjen me mirsjellje,megjithese te
    ofendoi kafsha militante.Duket qe flet nga pervoja
    qe ka me motren,gruan ose mamin vet.

    Reply to this comment
   • Laura Mezini July 20, 17:39

    Po ti Artemisa “trushumta” ne ckategori e fut veten??? Apo te ajo kategori primitivesh qe edhe kur behet nje gje e bukur dine te shfryjme vetem zeherin qe u ka kaplluar shpirtin. Arti dhe kultura kane cliruar shpirtera meskine dhe mendje malinje. Miqesisht te sugjeroj ta vizitosh ate ekspozite dhe do te ndihesh me e pasur shpirterisht dhe me e plote menderisht.

    Reply to this comment
    • Artemisa July 20, 18:11

     Duhet te jesh Trushume” si ti qe te mos e kuptosh se Une nuk e kam me Artin, Kulturen dhe te Bukuren pot me Vendin ku shfaqen.
     Mos te te duket cudi qe neser te hapet Kryeministria per nje dite Bingoje, per nje nate Striptizmi apo per nje seance pokeri. Bile mund te jete teper afashinante edhe xhirimi i nje filmi erotik.
     Apo jo, shoqja Mezini?

     Reply to this comment
    • Endri July 20, 18:58

     @Laura Artemisa mbase ka per t’u pergjigjur vete, por mund ta jape edhe une nje pergjigje.

     Si nje popull qe jo vetem kemi nen kembe rrenojat e nje civilizimi qe u shqua edhe per art, por edhe qe deri pak dekada me pare 1 / 6 e Botes (Kina) zgjodhi ta importoje artin tone, kemi dhene prova se e dime se cfare eshte e bukur, dime cfare eshte Shqiptare, dime cfare eshte art, dhe dime se si dhe ku behet arti.

     Ekspozita me fotografi te bera nga te huaj per qellime propagandistike, qe paraqesin prifterinje, hoxhallare dhe kosovare me qeleshe qe shpohen me shtiza (fotografuar ne jugosllavi), nuk kane as vlera estetike, nuk perfaqesojne kulturen dhe historine Shqiptare te atyre viteve, dhe ‘skane asnje vlere artistike. Dhe pikerisht pse nuk eshte art por propagande, ajo ekspozite ka nevoje per ndihmen e nje politikani qe abuzon detyren e kryeministrit per ta hapur.

     Reply to this comment
 4. Fatmiri July 20, 18:13

  Nepermjet ketyre veprimtarive publike ne mjediset e kryeministris Edi Rama kerkon ta beje edhe kete “objekt” dikur te paprekshem per publikun , ku u vrane edhe njerrz , prone te “popullit”. Per kete meriton respekt dhe pergezime . Galerive te ndryshme apo mjediseve te tjera per ekspozita nuk u bie vlera nga kjo ; perkundrazi rritet ”Konkurenca”!

  Reply to this comment
 5. toni July 20, 19:56

  rama do kete marre vesh per kryeartikullin e numrit te sotem te gazetes dita dhe si kunderpergjigje vendosi te hape kete ekspozite per te treguar se sa keq jetonin Shqiparet dje. Duket qe eshte ne gjendje paniku sa nuk ka mundur as te fshehi doren duke i kerkuar ndonje miku tja beje kete nder, por e ka hapur vete ne ambjentet e punes.

  Fatekeqesia e Shqiperise qe nuk ka gazetare, se do e nxirrnin menjere bllof po ta pyesnin qe kur e ka “planifikuar” kete ekspozite. lol.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim