VIDEO/ “Nuk i kam tana, a mun e shef”, arrestohet shkodrani pas tentativës për të korruptuar policin

October 4, 2017 19:53

VIDEO/ “Nuk i kam tana, a mun e shef”, arrestohet shkodrani pas tentativës për të korruptuar policin

Një i ri është vënë në pranga pasi tentoi të korruptonte punonjësit e policisë rrugore me një shumë prej 2 mijë lekësh të rinj.

Shtetasi  A.C  po drejtonte mjetin  e tij tip “Benz” në mungesë dokumentacioni  në vendin e quajtur lagja “Perash” tek sheshi “Isa Boletini”, Shkodër.

Ai pas ndalimit nga policia ka futur kartëmonedhën  në brendësi të dokumenteve që dispononte për të korruptuar uniformat blu.

Dialogu mes shoferit dhe  policit: 

Shoferi: Nuk i kam tana letrat. Kolaudimin nuk kam mujt me e kalu. A mun e shef vet nji kët, në qoftë se s’t’vjen keq?

Polici: Çfarë janë këto? Pse e korrupton punonjësin e policisë?

Shoferi: Nuk jam t’uj korruptu kërkan.

Polici: Hiqi çelësat.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

October 4, 2017 19:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim