VIDEO: Shtëpia e ‘zhytur’ në borë, pamjet e rralla nga Qafë Thore në veri të vendit

January 27, 2021 01:13

VIDEO: Shtëpia e ‘zhytur’ në borë, pamjet e rralla nga Qafë Thore në veri të vendit

 

Pamjet e videos së mëposhtme janë në Qafë Thore, ku kanë mbërritur forcat e FNSH për të ndihmuar banorët e izoluar nga bora.

Njëri prej tyre, Pjetër Lulashi, duket në video, ndërsa banesa e tij është thuajse krejtësisht e mbuluar nga dëbora.

“O Pjetër” e thërret një guidë e zonës e më pas banori shfaqet brenda një vrime të thellë në dëborë.

 

n.s. / dita

January 27, 2021 01:13
Komento

8 Komente

 1. demo January 27, 04:05

  Situata te jashtzakonshme dhe pa rrugedalje,krijon vetem NJERIU,JO NATYRA.
  Prej mijra vjetesh bora ka rene ne malsi dhe ka mbuluar male e lugina.
  Banoret e mbajne nje vegel qe quhet lopate dhe nuk e kane hedhur per Skrap,sic kane bere katundaret e qytetit.
  Keta lloj hybrid,,(katundaret e qytetit),edhe per nje pellembe bore qe leshon natyra kerkojne borepastrueset,,kripeleshuesit,gazetaret tv,qe jane shtuar si mizat ne mut,,Sepse kane ndot t`i grahin lopates.
  Zhelali,qekur zbriti nga Kalaja Dodes ne Tirane,e hodhi lopaten ne halet e Partizanit te Panjohur.
  U be doktor shkencash.
  2 miljon shqiptare qe i grahin lopates jane punesyar neper bote,
  2 miljone maloke Doktorre shkencash,kane mbetur ne Shqiperi..

  Reply to this comment
  • Gjethja e thate e fikut January 27, 10:00

   Demo je i madh, respekte

   Reply to this comment
  • Tony January 27, 14:02

   Bravo Demo ke përshkruar një realitet të pamohueshem në pak rreshta.

   Reply to this comment
  • Raimond vlonjati January 27, 21:47

   Boll ore idioti Demo koke-qypi ! — Ne reshje te tilla bore nuk ka ca i ben lopata ,
   qe na ze ne goje lopaten ti sharlatan .

   Ne fshat nuk pastrohet dot bora me lopate , se bije mbi 1 meter bore ,
   atje ruga hapet vetem nga shteti,

   Ndaj shteti duhet te mari masat sic i merte shteti i Enverit,
   qe kur fillonte bora , hidhej kripa 1 nate para ,leshoheshin makinat tip traktore neper ruget e fshatrave.
   Hapej rriga me traktore e me organizim total te te gjithe njerezve,

   Lopata perdoret vetem aty para shpise,porse ne kete rast nuk ke ci ben se ka rene mbi 3 metra bore

   Reply to this comment
 2. Ujku Plak January 27, 11:07

  Ja kështu shkruaj o Demo dhe lere politikën sepse je bërë si Gjormjot dhe Dukatjot që nxirrnin 2 vëllezër nga Shtëpia.
  Një me Çlirimtaren dhe tjetrin për Pula nëpër qymece .

  Reply to this comment
 3. demo January 27, 11:48

  Ata tanet kishin nga 3 mije dhen e hergjele,nuk e kishin mendjen tek pulat.Xha Mitati doli nga lufta kock e lekure,
  Ay i Juaji me barkun tek buza.
  Ilet sheqeri eshte semundje e grykesve.
  Kush i hengri pulat dhe kujt i mbeti nami.

  Reply to this comment
 4. Qafa e Llogarase January 27, 13:02

  Atyre nga Dukati tu vish anes ti e kush ka mendjen tende…Ujku plak. se u plake e se paske mesuar mire historin…Dukati njihet per zgjuarsi, kultur e humor te holle, ka nxjer artist, kengetar, kompozitor. mesues dhe spirt..dhe mireqenie. .ato pulat i ka tjeter fshat po nejse kaq per sot!!

  Reply to this comment
 5. demo January 28, 10:53

  Eee o Rajmond llokoberi !
  Lopata ka ndertuar Pyramidat dhe Murin e madh kinez,,jo te mos heqe deboren.
  Ku je rritur ti,ne kullat e Trumpit?
  Si ka jetuar ne mije vjet Malsia pa Traktore dhe borepastruese?
  Thirri mendjes,se nuk je i vogel!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim