Video/ Pamjet e arrestimit të dy vrasësve të dyshuar të Memli Begallës

February 26, 2018 14:58

Video/ Pamjet e arrestimit të dy vrasësve të dyshuar të Memli Begallës

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e aksionit për arrestimin e dy vrasësve të dyshuar të biznesmenit Memli Begalla. Ata janë Denis (Alban) Demiri 43 vjeç dhe Ardian Serezi 49 vjeç.

Dy të dyshuarit u arrestuan gjatë një aksionit të organizuar të Policisë së Tiranës të koduar “Triss”.

Sipas uniformave blu, Denis Demiri është ekzekutori direkt i Memli Begallës. Dyshohet se pista kryesore ku janë fokusuar hetimet e policisë është ajo e borxheve që nuk kishte shlyer viktima.

Për arsye hetimore, policia nuk bënë me dije të dhëna të tjera në lidhje me mekanizmin, apo rolet si dhe përfshirjen e personave të tjerë në këtë ngjarje.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një automjet me targa të huaja, me të cilin autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Gjithashtu është sekuestruar një automjet në pronësi të shtetasit Denis Demiri, si dhe 9 telefona celularë.

o.j/dita

 

o.j/dita

February 26, 2018 14:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*