VIDEO / Pamjet që nuk u panë nga seanca e sotme plenare

December 18, 2017 20:19

VIDEO / Pamjet që nuk u panë nga seanca e sotme plenare

Tensioni mes opozitës dhe maxhorancës ka arritur kulmin sot në parlament. Fyerje, të bërtitura, tymuese dhe madje edhe momente dhune u panë nga të gjithë në sallën e madhe ku miratohen ligjet e vendit.

Deputetët e PD-së dhe LSI-së u shprehën kundër miratimit të Kryeprokurores së re vetëm nga maxhoranca dhe bënë gjithçka për ta ndalur votimin sot në parlament. Por ndonëse PD është forca më e madhe e opozitës, luftën më të madhe sot e bënë deputetët e LSI-së.

Në një nga këto momente, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi që me sa duket ka humbur durimin qëllon me çizmet që ka veshur kryeministrin Edi Rama. Ajo ndodhet shumë pranë kryeministrit, tek foltorja dhe pasi bërtet disa herë në drejtim të Ramës, ulet dhe zbath njërën çizme dhe e hedh në drejtim të kryeministrit, por nuk e kap.

Rama nuk bën asnjë lëvizje po shihet teksa buzëqesh. Më pas Kryemadhi i thotë Ramës ‘maskara’ ‘plehrë’ ‘largohu’ dhe i hedh edhe çizmen tjetër, ndërsa truproja hap çadrën për ta mbrojtur por kryeministri e largon. Kryemadhi i hedh edhe fletë, çfarë i kap dora nga tavolinat e deputetëve dhe më pas largohet duke bërtitur.

 

December 18, 2017 20:19
Komento

7 Komente

 1. eno December 18, 20:55

  Ed pederasti me ne fund ka shkuar nga ka shkuar dhe i ka kthyer bythen Partise Demokratike vetem e vetem te qendroje ne pushtet.
  Perfundimisht me funderrina e politikes shqipetare eshte edi rama mjere populli qe e beson kete plehrel.
  Prostesta e sotme qe nuk ishte se duket qe vetem ajo Monika nuk ka qene ne mbrendesi te mareveshjes ajo ka marre kot te tjeret nuk kane folur se kandidatja paska qene e pd se. Pra partia socialiste si gjithmone celesat e kashtes.
  Turp shqiperia eshte pa Lider dhe pa Kryeminister.
  Edi rama i ktheu bythen greqise dhe i fali tokat per varreza ky eshte krim ketu eshte shkelur kushtetuta per kete edi rama duhet terhequr zvarre dhe larguar nje ore e me pare nga karrigja e kryeministrit.

  Reply to this comment
 2. Vixens December 18, 21:08

  Cmendim ka Presidenti per deputeten Monika ?

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe mizat e kalit. December 19, 00:20

   Mendimi i presidentit u reflektua tek veprimi i nenes se femijeve te tije,ja pra cili eshte qendrimi i metovicit.Ne kete konteks i mbetet Rames dhe Prokurores se Pergjitheshme, dhe krietarit te paramentit te kerkojne zbatimin e ligjit,koha e skenareve te peshtire te buces komuniste dhe pjellave e mostrave te saje perendoje.Tanime Rames dhe krieprokurores i mbeten dy versione, o me Sovranin dhe te zbatoje ligjet,ose me poalacot e parlamentit qe mbrojne paligjshmerine.Fundi populli ne protesta deri sa te shkule me rrenje keta shkelesh ligjesh.Duan apo nuke duan bijte e eterve te diktatures komuniste dhe mostrat e tyre ne pozite e opozite i thencin,drejtesia do te behet se e ka kerkuar me force SOVRAMI,USA dhe BE-ja qe i ka bekuar ZOTI ne mbrojtje te vlerave te Lirise e Demokracise dhe Progresit Njerezor.Besoni o pjella te ligesise nje here te vetme ne jete,qe ZOTI t’u meshiroje.

   Reply to this comment
 3. hë për hë.... December 18, 21:26

  Monika reagoi me ashper se ka vjedhur me shume si familje duke i konkuruar zenerit e lulushet nga pas. Eshte justifikuar per hallin qe e ka zene tashme pas fillimit te fillimeve. Vrima e miut eshte 500 grosh. ju lutem mos e paragjykoni. Eshte ne diten me te zeze te saj te gatuar me friken e madhe. E dine se çe presin pas kesaj. ..

  Reply to this comment
 4. mirel December 18, 22:38

  A hengshi kokat te gjithe
  Qelbesira

  Reply to this comment
 5. Iliri December 18, 23:44

  të jetë veprimi i Opozitës vetëm për kryeprokurorin?
  Mua nuk më besohet.
  Në Prishtinë së shpejti fillon punën e ashtuquajtura Gjykata (këmbë e krye raciste) Speciale, Demarkacioni, Asociacioni, kërkesat e vazhdueshme agresive të Serbisë për ndarje të Kosovës ( e fundit edhe ndarja e një fshati të vogël në Mitrovicë në veri e jug) dhe shumë probleme tjera, kurse në Tiranë Opozita i vë flakën Parlamentit, janë veprime që më bëjnë të besoj fort se intersi i Opozitës (për të ruajtur kokë e bythë nga arrestimi) me interesat e fqinjëve grabitçarë si urdhërdhënës, përputhën. Ata po zbatojnë urdhëra. Filloni nga 2 korriku i 90-tës dhe krahasoni zhvillimet! Çdo koment është i tepërt!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*