Video: Pas debatit me Ramën për Teatrin, Majko largohet nga Kuvendi

July 5, 2018 22:42

Video: Pas debatit me Ramën për Teatrin, Majko largohet nga Kuvendi

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka braktisur mbrëmjen e sotme seancën e diskutimit për projektligjin e teatrit, pas një debati që ka patur me kryeministrin Rama.

Ky i fundit është përplasur me Majkon, pasi ai nuk ka pranuar të votojë pro ligjit për shembjen e Teatrit ekzistues Kombëtar.

Fill pas shfaqjes së qëndrimit të tij, Rama i ka kërkuar me tone të ashpra që të largohet nga seanca plenare.

“Nëse s’do të votosh, ik në shtëpi. Mua mos më bëj numra!”, mësohet t’i ketë thënë Rama Majkos, sipas një njoftimi të Partisë Demokratike.

Përçarje mes mazhorancës? Momenti kur Rama debaton ashpër me Majkon për Teatrin

Përçarje mes mazhorancës? Momenti kur Rama debaton ashpër me Majkon për Teatrin

Publiée par BalkanWeb sur Jeudi 5 juillet 2018

 

 

s.a/dita

July 5, 2018 22:42
Komento

16 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku July 5, 22:45

  Aman mer sa demokrat eshte ky Edvini, vecse nuk ka qejf kur i bejne numra.

  Reply to this comment
  • shvejku July 6, 00:52

   Ra termet ne oren 00.50 ne Tirane,dt.06.07.2018

   Reply to this comment
  • Che Guevara July 6, 00:53

   Majko eshte nje kolone e peste e Berishes ne PS!

   Reply to this comment
   • LORA July 6, 09:28

    I tille ka qene perhere ;nje nano-kurve ekzemplare,homolog me kacarrum-spiun-islamin.Ky shejtan-budalla ka per t’i shkaktuar deme PS-se dhe Popullit te Majte.Ja,e verteton edhe ”xhuxhumaku”,dora vete.
    Keqardhje e madhe qe Edi e ka anashkaluar kete fakt.

    Reply to this comment
 2. Alban Dega July 6, 02:47

  KUR QEVERIA NUK KA DISIPLINE….

  Shteti kthehet ne shpirteror karavidhesh. Njeri i bie thumbit tjetri patkoit !

  Reply to this comment
 3. petriti July 6, 08:58

  Mos ja vini re, eshte pak debil.

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA July 6, 09:25

  Mua nuk më ka pelqyer kurre ky Majkua!
  Është Komplet i paafte dhe e ka shtyre me servilizem…
  Krekoset se e bën Kryeminister pa punuar asnje ditë ne Administratë dhe ne Qeveri…
  Edhe Kur ish minister mbrojtje ,keta që e njohin direkt, thonë se ish thjesht një karieriste….
  ….Se per punë, të ka M…!
  Edhe tani Minister diaspore bën ca qoka se nga detyrat esenciale, asgjë nuk ka bërë!…
  Do të duket i vecante nga te tjeret, po nën lëkurë fsheh djallezi dhe megallomani…
  Në mos qoftë një kollonë e pestë…se do te qendroje me dy Karrike….
  As te q…, as të lëshon…!

  Reply to this comment
  • Sallakja July 6, 15:38

   O bulmez i Austrise !
   Nuk jemi ne 57-ten qe te thote sic do partia.
   Ka shume te drejte ti dale kundra atyre 5 banditve medioker qe po shkaterrojne Tiranen.
   Natyrishte te ndihmuar e perkrahur nga injorante te kalbrit Neti

   Po’ ke nje jete ne Austri a te humbte vula, nuk e ke kuptuar akoma qe nuk prishet asgje e vjeter, mbi te gjitha kur ka lidhje me kulturen?

   Po me ke te flasesh ? Me Netin ? Apo me Netrat ?
   Si i tha ai…?
   Fol me Netin e bej shurren baces.

   Reply to this comment
   • N.VJOSA July 6, 20:30

    PËR SALLO SALLAKEN….

    Sallo Sallake,or mendjepatllake,
    Qenke vërtet interesant,
    Komplet Trap dhe injorant,
    Don Kishot pa Rosinant!…
    ***
    Godinat e vjetra prishen kudo,
    Do ti Trusallo, apo nuk do
    Nuk eshtë mëkat te prishen Mure,
    Teatri nuk eshtë Monument Kulture…!
    ***
    Vullnetin e Popullit e shpreh Shumica,
    Ndaj o Sallo, mos folë per Gorrica,
    Histori e Teatrit do ruhet te i Riu,
    O Sallo Bylmezi,o Sallo Ziu…!
    ***
    O Sallo Bylmezi, o Sallo Ziu,
    Mos dëgjo cfarë pjerdh Saliu,
    Se gjetke e ka hallin Mavriu…

    Reply to this comment
 5. Dn July 6, 10:58

  Edhe kete debil kush e vurri aty,po debili n1 i ShQiperise,deshtaku n1 qe ka gjet vendin ku mund tembreteroje me nje lyerje me boje te horrleqeve te tin.

  Reply to this comment
 6. Jimi July 6, 12:09

  I ziu ky! Nje jete te tere ne politike dhe as te q.. as te leshon!?

  Reply to this comment
 7. info analitike July 6, 14:57

  Ashtu eshte shoke! Keni te drejte! Qy Majkua gjithnje ka punuar per agjenturat e huaja madje me siguri ka qene poliagjent. Ay duhet ekzekutuar si armik i popullit. Ja qy eshte shteti dhe partia qe duam! Jemi apo nuk jemi ne demokraci!

  Reply to this comment
 8. alphade July 6, 20:15

  Komplet fakort me ” N. Vjosen” ! I ka rene pikes ! Majko
  eshte thjeshte nje llafollog,idem si Ben Blushi qe theu
  qafen? U hap,bythesh deri sa i plasi, desh e mati veten
  me hijen e mengjezit por mbeti me hijen e zenithit. Ky
  eshte edhe Majko plus nje “kollone e peste” e Sali Mons-
  tres ne gjirin e PS. Sa here del ne podiumin e parlamentit
  Sali Diaboliku i drejtohet me dashamiresi Majkos,,ne
  kontrast me egersine qe tregon ndaj te gjithe socialisteve.
  Pra,ben dallim te thelle me Majkon,prandaj me te drejte
  “N. Vjosa” thote se eshte “kollone e peste” e Saliut te PS.
  Le te shkoje tek banda pedeiste dhe te shndrrohet edhe
  ky nje bandit mafioz i Saliut. Diku, me sa duket e ka ngre-
  ne nje luge “corbe te prishur”…. ,!
  Shetojce: Rama,te mos beje xhibla me te por te pranoje
  “Doreheqjen” e ketij llafollogu,idem Ben Blushi,nuk ben
  asgje tjeter. Sa me shpejt ta heqe kete ciban nga trupi i
  PS aq me mire do te jete per Partine. Kur shkoi ne SHBA
  ky palaco deputet mori takime vetem me llumin reaksio-
  nar dhe nuk denjoi te takoi asnje patriot e atdhetar te
  diaspores shqiptare. Eshte indinjues qendrimi i ketij me-
  gallomani qe e fsheh nen lekure. Dhe me nje servilizem
  prej “jezuiti” me qeshjen e tij karakteristike nuk te ngjall
  asnje shprese me llafollogjine e lire te tijen. Ka kisha per
  kete myteber ….!

  Reply to this comment
 9. N.VJOSA July 6, 20:30

  PËR SALLO SALLAKEN….

  Sallo Sallake,or mendjepatllake,
  Qenke vërtet interesant,
  Komplet Trap dhe injorant,
  Don Kishot pa Rosinant!…
  ***
  Godinat e vjetra prishen kudo,
  Do ti Trusallo, apo nuk do
  Nuk eshtë mëkat te prishen Mure,
  Teatri nuk eshtë Monument Kulture…!
  ***
  Vullnetin e Popullit e shpreh Shumica,
  Ndaj o Sallo, mos folë per Gorrica,
  Histori e Teatrit do ruhet te i Riu,
  O Sallo Bylmezi,o Sallo Ziu…!
  ***
  O Sallo Bylmezi, o Sallo Ziu,
  Mos dëgjo cfarë pjerdh Saliu,
  Se gjetke e ka hallin Mavriu…

  Reply to this comment
 10. N. July 6, 21:05

  E mbrojnë Teatrin e vjeter
  Ca dordolecë,
  AI nuk eshtë Teatër,
  Por një K o t e c …
  ***
  Do ndertohet i bukur,
  Madheshtor i Riu,
  Na plaby…
  Do, apo nuk do Monstra, Saliu…!

  Reply to this comment
 11. Servet July 7, 08:02

  Un nuk pashe gjekundi qe Majko te kete kerkuar doreheqjen sipas alphade. Me sa duket ky i fundit ka dasht me thene ta shkarkoje sepse smund ti miratoje doreheqjen pa e kerkuar person I vete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*