VIDEO: Përfshihet nga zjarri një nga ndërtesat më të larta në botë

August 4, 2017 09:28

VIDEO: Përfshihet nga zjarri një nga ndërtesat më të larta në botë

 

Një kullë gjigante është përfshirë nga flakët në Dubai, në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është hera e dytë që kulla  336.804 metra e lartë përfshihet nga flakët brenda dy viteve.

Autoritetet thanë se zjarrfikësit evakuan me sukses banorët në ndërtesë dhe zjarri u vu nën kontroll.

Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin në një nga ndërtesat më të larta të botës.

Asnjë lëndim nuk është raportuar lidhur me incidentin e zjarrit të Torch Tower”, u shpreh një nga zyrtarët e qeverisë raportojnë mediat në Dubai.

Kulla është një nga ndërtesat më të larta të banimit në botë dhe u përfshi nga zjarri edhe në vitin 2015.

August 4, 2017 09:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*