VIDEO: Përgatitjet e fundit për “Air Albania”, fluturimet nisin në shtator

August 23, 2018 09:04

VIDEO: Përgatitjet e fundit për “Air Albania”, fluturimet nisin në shtator

Me një postim në Facebook, Kryeministri i vendit Edi Rama ka dashur të tregojë se është në përfundim ndërtimi i një prej avionëve të linjës ‘Air Albania’.

Më parë është bërë e ditur se mjeti do të jetë një Airbus 319 dhe fillimisht do të nisë punën në linjën Stamboll-Tiranë-Stamboll brenda javës së parë të Shtatorit.

Ndërkohë që pas tij do të vihen në përdorim edhe 2 avionë të tjerë të tipit A320, që do të sjellin një rritje të standardit të fluturimeve.

Nisja e operimit të kësaj linje pritet të sjellë edhe çmime më të lira për biletat drejt Turqisë, pasi është dakordësuar ngritja e një ndërmarrjeje paralele që do të bëjë furnizimin me lëndë të parë.

Nga video duket qartë se avioni do të mbajë ngjyrat e flamurit shqiptar si dhe shqiponjën dykrenare.

Sipas një vendimi të qeverisë,  51% e aksioneve të kompanisë “Air Albania” janë shqiptare, ndërsa 49% i takojnë kompanisë turke të fluturimeve “Turkish Airline”.

o.j/dita

August 23, 2018 09:04
Komento

8 Komente

 1. anticensurë25642654 August 23, 09:22

  o bojaxhi,shitës reklamash dhe pallosh tirone!
  mos na jep kaq shumë informacion se aq e kemi trurin ne!!nuk na mban shumë!!
  pra nisin fluturimet me stambollin dhe mjafton ta mbyllësh me ata 2 aeroplanët e tjerë!
  o pallosh,sa njerëz shkojnë drejt stambollit në ditë,në javë,në muaj në vit!!
  kush janë drejtimet më të rrahura nga shqiptarët,stambolli apo itali,greqi angli gjermani??
  shqiponjën dy krenare nuk e përdor dot si karrem për çdo lloj gjëje,aq më keq kur e vesh mbi një gomar turk!!boll më me këtë folklor prej idiotësh,jep të dhënat ekonomike dhe jo pordhë politike!!
  lidhjet na duhen me perëndimin dhe jo me vënde që,pothuajse,nuk shkon askush!!
  dhe si përfundim,mos ju merr bukën e gojës njerzve që merren me këtë punë!!puno në atë detyrë që të kanë votuar!!ose pushoi nga puna të jterët dhe bëji vetë të gjitha!!i gjatë je boll,tru po sa të duash,mangët!atëherë çpret që të shëndrohesh në një njeri qeverisës??

  Reply to this comment
  • Bert August 23, 12:37

   Anti
   Ne vend qe te gezohesh nxjerr vetem helm
   Idiot qe ta kuptosh meso se te gjitha linjat ajrore me te medha te botes lidhen me Stambollin keshtu per ne qe jemi ne USA na krijohen lehtesi qe rradakja jote si kap

   Reply to this comment
 2. agjenti Prokopis Karipidis August 23, 10:07

  Lerjua Stambollin grekerve po na thuaj sa kushtojne biletat per ne oksident

  Reply to this comment
 3. Futja kot August 23, 13:03

  LartGjatësia e Tij, VeshGjati, do të jetë edhe pasagjeri i parë, do të mbajë me këtë rast rekord Guinness, meqë u krijua një kompani pa ide, pa projekt, thjesht se donte AY, VeshGjati, që veç me mend nuk mendon … Sa TALLAVA’ …!!! Me çfarë e krijoi dhe kush do të humbasë …? U krijua me taksat tona, u humbën taksat tona, kështu që mirë të na bëhet, por kujdes votën herës tjetër … Njësoj siç bëri Surrelin, me kursimet e tërë jetës, njësoj si ky tjetri i fiqve me 2 dasma, etj., etj. Nëse nuk jeni ngopur ende me Lungomare në Vlorë, keni edhe këtë kompani pa faqe interneti, e gjeni te https://en.wikipedia.org/wiki/Air_Albania

  Reply to this comment
  • patrioti August 23, 15:13

   Sa mire e ke gjetur nick-name “futja kot” , se ashtu ia fut , sa here komenton . Nuk e di se çfare iu ka terbuar kaq shume keto kohet e fundit juve berishianet e Viçidollit …ndoshta e kini nga vapa e gushtit ….Epo degjo ketu , more kot se koti , le qe Rama nuk ka bere asgje te jashteligjeshme e asgje te keqe te jashtzakonshme ne keto vite , po edhe sikur te beje , kurre nuk barazohet e nuk krahesohet me skandalet , me terrorin , me vrasjet , me zjarrvenien e vendit , me firmat piramidale , me hapjen e depove te armeve , me zhdukjen e kundershtareve e dhjetra e dhjetra krime politike te PD-se dhe kryetarit te saj kryekriminel , Sali Ram Berisha . Persa kohe qe opozita te jete po ajo qe ka qene , me keto emra te njollosur e te diskretituar (Berisha , Luli , Noka , Paloka , Strazua , etj.) , Rama eshte shume mire atje ku eshte dhe kurre te mos levize . Eshte gjithmone si ai me nje sy , ne mez te qorreve . Tani , futja kot sa te duash , siç ia fusin te gjithe PD-istet e pa ndreqshem . E gjithe opozita , eshte e infektuar nga virusi ” futja kot ” .

   Reply to this comment
 4. Martini9 August 23, 16:21

  TI Anti e dime qe homoseksualiteti nuk denohet si me pare por mbaje per vehte meqe te vjenire kur ta rasin me biletat me te shtrenjta ne Evrope.O Bole.

  Reply to this comment
 5. Bert August 23, 20:06

  Anti
  Ne vend qe te gezohesh nxjerr vetem helm
  Idiot qe ta kuptosh meso se te gjitha linjat ajrore me te medha te botes lidhen me Stambollin keshtu per ne qe jemi ne USA na krijohen lehtesi qe rradakja jote si kap

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim