VIDEO / Përshkallëzohet situata në Kosovë, protestuesit opozitarë djegin disa makina pranë qeverisë

November 18, 2015 17:29

VIDEO / Përshkallëzohet situata në Kosovë, protestuesit opozitarë djegin disa makina pranë qeverisë

Pas vendimit për 30 ditë paraburgim për deputetin Donika Kadaj Bujupin situata në Prishtinë është përshkallëzuar, ku protestues të shumtë kanë djegur disa makina përpara ambienteve të qeverisë dhe në rrugët e Prishtinës.

Kosovapress raporton se makina janë me targa 3Z, që nënkuton se janë makina të institucioneve.

Ndërsa forcat e shumta të policisë dhe zjarrfikëset po përpiqen të fikin zjarret dhe të vendosin kontroll mbi situatën.

 

 

12272857-10153076107582511-1589620558-nkosove2kosove1

November 18, 2015 17:29
Komento

4 Komente

 1. era November 18, 19:04

  Perendimoreve as ju plas fare se po krijojne nje konflikt te ri izraelito-palestinez ballkanik.

  Gjithmone kane menduar per interesat e tyre te pista te momentit pa menduar gjate se violines se tyre do i degjohet avazi (si i nastradinit) ne ditet ne vijim.
  TE KRIJOSH DHE DETYROSH KOSOVEN PER ZAJEDNICA ESHTE NJESOJ SI TE MBJELLESH LUFTEN PER TE NESERMEN PER POPULLIN E KOSOVES

  Jane mendjeshkurter dhe ( sa vone e paskemi kuptuar) medioker, arrogante, qe perfitojne se perfaqesojne shtete te “forta” dhe KURRE demokratike, pazarxhinj te neveritshem.
  Xhihadistet betohen ne allah por me vrasjet qe bejne tregojne se nuk jane besimtare por kriminele jashte kontrollit.

  Po te “nderuarit” perendimore besojne ne zotin qe predikojne se besojne?! Veshtire te besoj se ata besojne ne zot perndryshe nuk do benin me ndergjegje krim ndaj nje populli te shtypur qe ka pesuar genocid, dhe qe po e trajtojne si kolonite e tyre ne shekullin e kaluar.
  T U R P .
  NUK DO DOJA KURRE QE VENDI IM DHE UNE TE JEMI PJESE E KESAJ EUROPE DHE BOTE PERENDIMORE TE PADREJTE

  Reply to this comment
 2. Arben November 18, 19:29

  PERPARA VETEVENDOSJE

  ZAJEDNICA NUK KALON

  GJITHE SHQIPETARET JANE ME JU.

  Reply to this comment
 3. mirel November 18, 22:07

  qeveria kriminele e Kosoves eshte gati te fusi ne burg shqiptaret per tju dhene serbeve pushtetin ne Kosove.
  Gjithe shqiptaret duhet te bashkohen me Albin Kurtin kunder kermave tradhetare qe po shesin Kosoven te serbet.
  Poshte zajednica

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*