VIDEO / Po transportohet flori? Jo, janë kutitë e votimit në Dibër

September 11, 2016 20:13

VIDEO / Po transportohet flori? Jo, janë kutitë e votimit në Dibër

Nëse mendoni se po transportohet ndonjë material i çmuar, gaboheni.

Kjo video tregon se si transportohen kutitë e votimit në Dibër, duke nxjerrë edhe njëherë në pah tensionin dhe problematikat e votimit në vendin tonë.

Dita e sotme e votimit u shoqërua nga akuza të forta për dhunë dhe blerje votash nga të gjitha palët.

“Më duket se Dibra është disa milionë banorë,” ironizonte dikush online, raporton Mapo.

Procesi i numërimit nuk mund të nisë pa mbërritur në KZAZ të gjitha kutitë, proces ky që pritet të fillojë rreth mesnatës dhe nëse zhvillohet pa shkëputje, zgjat rreth 4 orë.

 

September 11, 2016 20:13
Komento

7 Komente

 1. ShkoDrani September 11, 21:16

  Ka pas thân Lush Përpali
  Mos qoft mushk âsht kokerr kali,
  Njikshtu bajn ktâ dy pal
  Ska humner a mal me i ndal.

  Jan ba dy pal cuba me kostume
  Shpirt te shitun, mjekerr te rrume
  Skan lan gja te zezë pa bâ
  Zoti i vraft per kyt hatâ.

  E tesh xehen kush vjedh ma shum
  Robt e shpisë e me dum-dum
  Te dy krahve: Pssss-Lesheli,
  Njashtu PëDhë me çka ka n’shpi

  Reply to this comment
 2. Ilo September 11, 21:59

  Edhe sa shekuj do vazhdoje keshtu???? O turp!!!

  Reply to this comment
 3. XXXL September 11, 22:30

  Z. Gazetar demokracia e shprehur me voten e lire dhe ruajtjen e saj nga Sali babezia dhe cakenjte e SHQUP-it, jane me shtrenjta se sa floriri qe permend.

  Reply to this comment
 4. Cubi September 12, 06:39

  Allah allah

  Reply to this comment
 5. I.Troplini September 12, 08:54

  Pèr transportimin e floririt nè veçanti dhe sendeve me vlerè nè pèrgjithèsi, ka kompani tè specializuara nè treg, qè tè garantojnè jo vetèm mbèrritjen nè destinacion por edhe zèvèndèsimin e saj nè rast dèmtimi apo humbjeje.
  Pra, transporti i floririt nuk ka nevojè pèr policè qè i paguajmè me taksat tona.
  Kjo qè ndodh me votimet nè vendin tonè, èshtè as mè pak e as mè shumè, deklarata e kthimit tè shtetit nè njè han me dy porta.
  “Deputetè” tè kuvendit zbresin nè Dibèr dhe nèn kèrcènimin e armès qè mbajnè me vete, bashkè me shoferin debil, rrahin qytetarèt atje. Ajo qè vijon mè pas, èshtè si kjo video me policè qè sigurojnè transportin e kètij plehu pèr rritje Mulèsh nga Shishtaveci.
  Ky shtet i tredhur qè i lejon vetvetes “luksin”, tè kapet prej hunde nga turma idiotèsh dhe ordinerèsh nè shèrbim tè UDB, nuk ka mandat tè ftojè kèrrkènd nè zgjedhje, pa garantuar procesin, mbarèvajtjen dhe sigurinè e votuesit.
  Po transportojnè pleh, jo vota. Èshtè plehu qè i “garanton” gojoreve tè UDB se nè tè ardhmen nuk do jenè vetèm xhuxha idiotè tè lindur por Mic Sokolè dhe zana malesh.
  Mjerè ky popull pèr plehun qè prodhon dhe mban mbi supe.

  Reply to this comment
 6. XXX September 12, 09:38

  edhe thesari i krrabes nuk rruhej keshtu,

  Reply to this comment
 7. Humorist September 13, 11:20

  “Votat jane flori e shkuar floririt or bir”- thuhet se kete i ka thene Saliu Shkelzenit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*