VIDEO/ Poeti turk fyen shqiptarët: Të p*rdhen andej nga kanë ardhur

April 26, 2016 10:01

VIDEO/ Poeti turk fyen shqiptarët: Të p*rdhen andej nga kanë ardhur

Ismet Ozel, një prej poetëve më të njohur të Turqisë, ka bërë një deklaratë fyese ndaj shqiptarëve që jetojnë në Turqi.

Në një video të publikuar së fundi në internet, shfaqet poeti në një aktivitet shkencor në vitin 2015, ku deklaron se nuk duhet t’i lejojmë shqiptarët të deklarojnë kombësinë e tyre, ose në të kundërt duhet të p*rdhen nga vendi.

“Ne duhet ta dimë se kush jemi, por nëse ka njerëz apo etni që jetojnë në këto toka dhe thonë se kemi të drejta, atëherë ne turqit e vërtetë nuk duhet t’i lejojmë, sepse përçahet Turqia ngaqë kështu është ndërtuar shtet-kombi ynë.

Është njëlloj si të firmosim humbjen tonë. Nuk po marr shembull kurdët, por shqiptarët. Nëse shqiptarët duan të thonë jemi shqiptarë dhe jo turq, atëherë vëllai im, ke shtetin dhe kombin tënd, ik p*rdhu andej nga ke ardhur”, shprehet Ozel.

April 26, 2016 10:01
Komento

4 Komente

 1. demo April 26, 10:23

  Turqit kane te drejte>Pasi i shfrytezuan shqiptaret per te ruajtur karakatinen e tyre;Pasi shiten tokat e shqiptareve ne qender te Europes,per te ruajtur djerrinat e Anadollit.Pasi dhuruan grekeve Camerine per te marre camet ne Turqi;Pasi dorezuan tek serbo-malazezet Nishin,Kurshumlien,luginen e Presheves,Ulqini,Tivarin,Plave e Guci,Jeni Pazar e Kotorr per t`i marre rracen me te bukur evropjane,qe te zbardhe magjupet e Stambollit;Pasi mblodhen ne Turqi kokat e mencura te rraces shqiptare,qe i bene me universitet,me shkence,me fjalor,kafshet e egra te djerrinave te azise,pasi shiten Shqiperine,per te bere Turqine,tani thone:Jasht shqiptaret nga Turqia,dhe kane te drejte,se prape po ne rrjepin arin e Mirdites,qe e dergojne inkognito ne Turqi,tenderat e rrugeve,Kurum qelbesiren,qe helmoi nje qytet te tere

  Reply to this comment
 2. Bayoneta April 26, 10:30

  Dhe shqiptaret ndertojne xhamite e ketij qeni te zi turk ne shqiperi dhe i marrin emrat traditat dhe fene.Sa turp.

  Reply to this comment
 3. Spata April 26, 12:56

  Kur poeti gjukon per nje popullin ai eshte kthyer ne politikan.Kur shkruan per vlerat eshte poet.
  Turqit pretendojne ti bashkohen familjes evropjane. Me gomer te tille jane mire atje ku kane pushtuar.

  Reply to this comment
 4. anticensurë 25642654 April 26, 14:51

  një pyetje kam për këtë beqir turk!!
  përse punon me dy metra të ndryshëm??
  përse shqiptarët nuk paskan të drejtë të deklarojnë në truqi përkatësinë kombëtare shqiptare dhe për rrjedhojë dhe të drejtat që ju takojnë,kurse turqit mund ta bëjnë një gjë të tillë në kosovë??
  përse ky beqir turk tregohet zot në vëndin e vet dhe zot në tokën tonë??
  çfarë ndryshimi ka ky nga beqirët gërkë??
  çfar mendimi ka Arben turku në këtë rast??
  apo lëpin bythën e erdoganit!!
  apo ta nisim dhe atë në fushat e anadollit atje ku ka prejardhjen??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*