VIDEO: Goditet sërish Vetëvendosja, arrestohet Glauk Konjufca

February 16, 2016 09:10

VIDEO: Goditet sërish Vetëvendosja, arrestohet Glauk Konjufca

Rreth orës 6.00 mëngjesin e sotëm, policia e Kosovës ka arrestuar deputetin e Vetëvendosjes, Glauk Konjufca.

Ai është shef i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes.

Policia ka kërkuar nëpër shtëpitë e tyre edhe Xhelal Sveçlën dhe Sali Zybën, por pa mundur t’i gjejë.

Banesa e këtij të fundit është në të njëjtin bllok me atë të deputetit tjetër  të VV-së, Albin Kurti.

Arrestimet kanë të bëjnë me rastin e dëmtimit të automjeteve të EULEX-it në vitin 2009 – sipas policisë.

Deri më tani disa seanca gjyqësore kanë dështuar për shkak të pamundësisë për t’i sjellë në gjykatë të gjithë të akuzuarit.

Herën e fundit, seanca qe caktuar për 11 janar por vetëm 7 nga 21 të akuzuarit ishin të pranishëm.

February 16, 2016 09:10
Komento

1 Koment

 1. Arben February 16, 19:24

  ZAJEDNICA NUK KALON

  KOSOVA ESHTE SHQIPERI

  PERPARA VETEVENDOSJE

  PROTESTA E 17 SHKURTIT DO TE JETE ME E MADHJA NDONJEHERE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*