VIDEO / Policia në Gjirokastër përplaset fizikisht me efektivët e FNSH-së

April 29, 2016 21:10

VIDEO / Policia në Gjirokastër përplaset fizikisht me efektivët e FNSH-së

Me sa duket marrëdhënia ndërmjet Policisë së Gjirokastrës dhe Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë është duke kaluar një “krizë”, që shpresojmë të jetë e përkohshme.

Një nga detyrat kryesore të policisë është ruajtja e rendit dhe sigurisë publike, por në rastin konkret efektivët e FNSH-së janë përplasur fizikisht me Policinë e Gjirokastrës, raporton “Jetaoshqef”

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Grapsh, në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë, pranë kufirit me Greqinë. Situata ndërmjet tyre ka qenë e tensionuar, aq sa ka degraduar deri në përplasje fizike mes efektivëve.

 

April 29, 2016 21:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*