VIDEO / Pronarja kap shitësen duke vjedhur

February 15, 2016 17:58

VIDEO / Pronarja kap shitësen duke vjedhur

Pronarja e një dyqani në kryeqytet, pasi ka dyshuar se shitësja e saj e vidhte, ka vendosur kamera për të vërtetuar këto dyshime.

Ngjarja ka ndodhur në një dyqan në qendër të Tiranës, ndërsa pronarja bën me dije se shitësja një veprim të tillë e kryente çdo ditë, ku në shitjet që bënte, merrte nga arka shuma të vogla për të mos u kuptuar.

Sigurisht, pasi gjithçka është vërtetuar me fakte dhe pamje filmike, shitësja ka humbur vendin e punës.

 

February 15, 2016 17:58
Komento

2 Komente

 1. Albann February 15, 18:51

  Shitsja s eshte ne dijeni te kameres.Monitorimi i punonjesit padijenine e tij eshteshkelje ligji. Eshte filmim i paligjshem.Shkel privacine dhe keta zoterinjte denohen me ligj. Sa per shitesen sia vlen tebesh koment…

  Reply to this comment
  • nyc February 15, 23:55

   Varet se si eshte ligji ne Shqiperi. Ne NY psh eshte vetem “one party consent” dhe nuk quhet shkelje ligji. Jo direkt ne sulm. Po faktin qe te marrin canten kur hyn ne supermarket ne baze te kujt ligji e justifikojne ne Shqiperi?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*