VIDEO / Protestuesit i drejtohen bulevardit. Kryeministria është e blinduar

May 13, 2017 11:48

VIDEO / Protestuesit i drejtohen bulevardit. Kryeministria është e blinduar

Ka nisur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ protesta e opozitës së udhëhequr nga PD me qëllim për t’i imponuar mazhorancës shtyrjen e zgjedhjeve të 18 Qershorit dhe krijimin e një qeverie teknike.

Krahas rrugës ligjore për rrëzimin e zgjedhjeve me anë të Kolegjit Zgjedhor, Partia Demokratike po demonstron sot mbështetjen dhe forcën e saj, në funksion të interesave të saj politike.

Lulzim Basha ka marshuar drejt bulevardit në orën 12:00 së bashku me familjen, ndërsa në shesh ndodhet edhe ish­-kryeministri Berisha.

Ndërkohë kryeministria është blinduar nga efektivët e policisë. Gjithashtu para kordonit policor janë vendosur dhe pengesa prej hekuri.

May 13, 2017 11:48
Komento

7 Komente

 1. tomsojeri May 13, 11:54

  Ftu………bajg e infektuar……..

  Reply to this comment
 2. Dulla May 13, 12:18

  Basha dhe Bisha duan te tregojne se jane paqesore.Ata gjithmone duan te tregojne ate cilesi qe ju mungon.Per kete arsye protestojne.Duan te tregojne qe jane kunder vjedhjes se votave kur nuk ka shqiptar qe nuk ka pare baderdine e tyre kur ishin ne pushtet.Kunder kanabisit kur ne kohen e tyre nuk kishte fshat pa kanabis ndryshimi ishte se askush nuk ndeshkohej.

  Reply to this comment
 3. Qimi May 13, 12:30

  Po Arvziu a ka mbritur ne mitin dhe perse nuk e shikojme ???????????????????

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic May 13, 12:33

  A PO SILLET PARDIA DEMOKRATIKE SI NE LUFTEN E TROJES.?
  Per ju _rotestues.!
  Kush ka lexuar “ Homer Iljada “ besoi te gjith e kan hasur se si ne kete lufte palet trumfuesi se si silleshin me shpirtrat e atyre, qe I mundeshi,
  Ata ua merrni mishin dhe ua hejdhni qenve, madje korbave , puna arrinte deri atje sa kufomat terhiqeshin zvarre rreth keshtjeklles se mundur.
  Pore keto ngjarje kane ndodhur ne rendin Skllavopronare te shekulli XII-te para eres sone.
  Pra nje barbarize I asaj kohe I tmerreshem.
  Po sote ne shekullin e XXI-te dmeth pase 33 e tre shekujshe c`fare po ndodhe ne shqiperin tone.? C`fare po ndodhe me te pashpirtrat e Partise Demokratike te komanduar nga I pashpirtiri Sali Berisha.?
  Le ta shtejellojme:
  Perju protestues , lexues dhe kometues.!
  Aty ku eshte ngritur Cadra dhe qe konsiderohet Cadra e “Lirise” ju protestues jen vrare 4 djem te ri ne nje proteste te viti 2011 po nga ish kryeministri Sali Berisha dhe nga Ministri I Rendit Lulezim Basha.!
  Pra u vran kater vete dhe u plagosen mbi 100 te tjere.
  E pikrishte ju Protestues ku sote po shkelni mbi gjekun e tyre, mendoni pake, sikure te ishin vllejzerit tuaje, Apo Djemt tuaj, apo feemijet tuaj.! .A eshte mekat I madhe te ngrihet Cadra dhe te shqelmitet mbi kete gjak te derdhur aty, po nga nga kjo Parti dhe nga keta drejtues kriminel Berisha dhe Basha.!
  Une them qe po eshte mekiat I madhe dhe tregohet pashipershmeri nga te gjith ata qe shkelin mbi keta gjak.!
  Atehere a NUK NGJET ME BERISHEN DHE ME BASHEN NJELLOI SI NE LUFTEN E TROJES KU KUFOMAT TERHIQESHI ZVARRE ME KUAJ RERTH E RRETH KESHTJELLES.?
  Dikush munde te thoje.Po Berisha dhe Basha nuk kan kufoma perpara.?
  Vertet ata nuk kan kufoma perpar pore kate kane kater fotografi te ketyre djemve te vrare ne pllaka aty ku eshte ngritur Cadra dhe vazhdojne te shqelmiteni mbi ta.!E Basha dhe Berisha vazhdojne tu bejn karshellek ketyre fotove te montuera po ne ate bullevadre.
  Me thoni juve a nuk I perngjet kjo situate e dhembshme njelloi si 33 shekuj me pare ku u zhvillua lufta e trojes.?
  Primitivizmi Berishian dhe I Lule Bashes nuk eshte gje tjeter vecse kthim ne kohe jo pake pore 33 Shekuj me pare.!
  Jam I hapure per dialoge.!

  Reply to this comment
 5. Doni May 13, 15:14

  O te pa fytyre, i teheq femijet zvarre o i mjere. Nuk te ben te dukesh me i ndershem sec je ty dhe ajo sorra jote. Hajvane, more fund!

  Reply to this comment
 6. Spartak May 13, 16:07

  Bandat politike

  Reply to this comment
 7. info analitike May 13, 16:28

  Shoke a e kuptoni tani se si u perdori kryepsikopati si mish per top me 21 janar? Perse nuk protestuat edhe ju keshtu? Cfare u pengoi? Perse u turret te digjnit e shkaterronit qytetin dhe sheshin, te sulmonit policine. Perse u sollet si huligane? Eshte e disata here qe u bini kembanave te dhunes e destabilitetit dhe po u del huq.
  Ende sot perdorni gjuhen e dhunes edhe kur protesta eshte paqesore. Po mesoni o te shkrete se protestat paqesore jane zemra e demokracise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*