Shikoni këtë VIDEO! Nuk do t’u besoni syve!

December 12, 2015 11:23

Shikoni këtë VIDEO! Nuk do t’u besoni syve!

Nëse sheh në pamje të parë këtë foto duket sikur është thjesht një tavolinë me disa objekte të zakonshme sipër.

Por në fakt asgjë nuk është ashtu siç duket.

Të gjitha sendet në tryezë, përveç njërës, janë në të vërtetë të printuara.

Ky mashtrim është i njohur si një iluzion perspektive, që njihet si  “arti tatëpjetë”.

Leonardo DaVinci ka qenë i pari që e shpiku këtë mashtrim.

Shihni videon për të kuptuar se… jo gjithmonë duhet t’u besojmë syve. DITA

 

via GIPHY

December 12, 2015 11:23
Komento

2 Komente

 1. Macoku Romantik ... December 12, 11:41

  Miaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😛

  Reply to this comment
 2. xhateli December 12, 22:10

  Pikerisht keshtu, me kompjuter, eshte inskenuar “ulja” e Armstrongut me shoke ne Hene ne vitin 1969 me Apollon.
  Nje mashtrim i madh amerikan Davincian.
  Por vezhguesit i kane verejtur defektet e medha te ketij mashtrimi, po permend vetem dy:
  Duke levizur ne siperfaqen e HENES njeri nga astronautet ben ne te njejten kohe disa hije ne drejtime te kunderta, cka tregon projektoret e skenes ku eshte xhiruar inskenimi.
  Po ashtu edhe valevitja e flamurit amerikan, “i ngulur” ne siperfaqen e Henes, eshte krejt fals dhe inekzistent.
  Ka edhe disa argumente te tjera qe deshmojne produktin kompjuterik te kesaj uljeje te njeriut ne Hene.
  Edhe kjo videoja ketu, na bind edhe me shume se cfare mund te beje kompjuteri, te te mahnise me iluzione mashtruese.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*