VIDEO: Rama filmon sherrin në Kuvend dhe e poston në Facebook

February 1, 2018 12:00

VIDEO: Rama filmon sherrin në Kuvend dhe e poston në Facebook

 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në një mënyrë origjinale në lidhje me tensionet e sotme në Kuvend, ku deputetët e opozitës bllokuan foltoren.

“Vizion Program Skuadër Lidership për Shqipërinë”, shkruan Rama në Facebook, duke ironizuar deputetët e opozitës, ndërkohë që ka postuar videon e sherrit.

Në video shihet Lulzim Basha me deputetët e tij, që qëndrojnë në këmbë duke u rënë tavolinave dhe duke bërtitur “hajdut”.

l.h/ dita

February 1, 2018 12:00
Komento

3 Komente

 1. Pasioni intersant i kryministrit tone .Video dhe fb February 1, 12:41

  Ja,ja …
  kto pamje nuk befasojn aspak shqiptaret ,
  per faktin sepse i njohin tashme mire ,
  se per cfar jane te afte kjo rrace karagjozash ordiner ,
  qe per cudine e gjithe Botes jane pjes e nji parrlamenti ne Shqiperi !
  Shqiptaret i kane pare kta kriminele qysh kur moren drejtimin e shtetit me 91-in ,(ose ja dhuruan Aleatet tane ) se kush ishin dhe per cfar i tufezoje Bota ne Politiken Shqiptare . Gjithcka i kane bere ati shteti ,kto banda kriminelesh ,qe zoti kryeminister i trajton si Partner si politikane , i dijne tashme gjithe shqiptaret .Cdo te thote nji Video e tille ? Asgje . Para apokalipsit qe kta i sollen Shqiperise ne kto 28-vjet .Kujto vec te tjerash Piramidat,hapjen e depove te armatimit ,renien e shtetit te malokeve te arratisur nga shpellat mu fut ne Politike .Pastaj pa i hy shume ne detaje vepres se bandes famoze maloke .Hedhja ne ere e Gerdecit .Ato pamje dramatike .Femije ,gra ,pleq te vrare dhe ushtaret e sali mediut qe i hidhnin trupat si trungje ne makinat ushtarake ,ashtu rifuxho ,per mi zhduke diku ,si zhduken Remzi Hoxhen etj .Pamje filmike qe flasin shume .Edhe ajo rrahje shpatullash ,qe mbahet si nji nder Gafat me spektakolare tuajat zoti kryeminister ,mbas se ciles do pasonin disa ,jo pak te tjera . Vrasja e Kosta Trebickes .etj etj .
  Pra ,do desha te them se ,kto filmime nuk na thon ne si popull asgje persa i perket ksaj bande vandalesh ,njerezish ordinere ,qe ne cdo kohe kaq gjetur shesh e bejne pershesh ,me ate kulture stallash bagetish .Problemi eshte diku tjeter ,qe ju si Pushtet ,keni qen dhe jeni te paafte te nxirrni politiken nga kjo grope e zeze sharlatanesh dhe ngrini ate ne nivele qytetare ,qe sot ju z.kryeminister mos te loznit ne Parlamente duke fi,muar Video te Tilla ,duke na dhen neve si popull kte bande karagjozesh . Dhe e keqja me e madhe eshte se ,ju ose keni rene ne lojen e karagjozave e shejtan budallenjve ,qe ja kann arritur t’ju shndrojne juve te tere ,ne tifoza e admirues te vet maskarenjeve .
  Pra ktu kemi te bejme me nji Metamorfoze te politkaneve pushtetare ,nga qytetare te mirefillt ne trapllare ,duke vertetuar me sjelljen e tyre te paafte e guake e te padenje per nji pushetare ne nji shtet e shoqeri Rrumpalle . Nji shprehje kjo e gjetur nga ju personalishte zoti kryeminister . Me ne fund ja arritet ta konkretizoni iden tuaj te Rrumpallizmit ne Shqiperi dhe kjo eshte nji arrtitje impresionuese ne politike .

  Reply to this comment
 2. Pleqte February 1, 17:19

  Mendja eshte gje e madhe. Kot nuk thone pleqte “te ruajte zoti mendte”.

  Reply to this comment
 3. A February 1, 18:05

  Kuptohet, EDI RAMA, piktor nuk eshte, por thjeshte nje zhgarravinist, nje barbon dhe endacak rrugesh te Frances, per kryeminister ku thrret qameti i perlyer ne te gjitha aferat kriminale, korruptive dhe mafioze qe ne momentin qe ka pozicione te ndryeshme pusht/eti.
  Tani, kerkon te behet kamaraman sepse ne “zanatet” e tjera eshte debil dhe maskare, i deshtuar.
  Keshtu eshte qe kemi 27-te vjet qe drejtohemi nga shpellar si SALI BERISHA, bixhozçi si FATOS NANO dhe i paftyri si EDI RAMA. Keto jane PESHQIT e MEDHENJ qe flet ambasadori i SHBA-se DONALD LU qe pret arrestimin dhe burgun e tyre. Tung.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*