VIDEO / Edi Rama flet për Olldashin: Politikan i lindur…

June 17, 2017 22:37

VIDEO / Edi Rama flet për Olldashin: Politikan i lindur…

Kryeministri Rama ka folur ditën e sotme për Sokol Olldashin, ish-deputetin e PD­së që konkurroi me Bashën për kreun e partisë.

Rama tha se Olldashi ishte politikan i lindur dhe se gjërat do ishin ndryshe nëse ai do të kishte qenë në krye të PD-­së. Këto deklarata Rama i tha në Xing me Ermalin.

“Na kalove në planin serioz. Ai ishte një politikan i lindur. Ndërsa këta janë politikanë fasonesh, që bëhet me materiale porositësi. Nuk e di nëse do ta kisha më të vështirë, por ai ishte politikan i lindur. Mendoj që ai nuk do të hynte në çadër dhe marrëveshjen do ta kishim arritur shumë herë më përpara”, tha Rama.

 

June 17, 2017 22:37
Komento

5 Komente

 1. Dy panine nje qofte June 18, 04:34

  Mos e beni “Hero” nje politikan plehre, qe krah te djathte kur fitoi si deputet ne Shijak kishte Lul Berishen dhe kriminele te tjere, i vidhte votat me dhune diten per diell dhe shiste pordhe, per lesh e coi Saliu, ishte fundi i merituar i tij, i pabese kriminel dhe hajdut.

  Reply to this comment
 2. intelektuali June 18, 07:16

  EDI RAMA ESHTE NJE KRYEMINISTER GENJESHTAR DHE MASHTRUES QE NUK DI TE KULLANDRISE EKONOMINE, POR PERFLET OPOZITEN SI PLAKE E KEQE DUKE THURRUR INTRIGA NE MEDIA.

  Po Sokol Olldashi ishte Mafia e gjalle e Durrsit i lidhur me bandat e Shijakut qe detyruan Duken e AIBES te zbythej me kallash tek koka o genjeshtari Edi Rama? Pse po na e ben engjell tani pas pilafit o Kryeministri me budalla dhe i paafte qe ka pasur Shqypni? Ty populli te zgjodhi me shprese per te rimekembur prodhimin kombetar dhe per te cuar perpara ekonomine, jo per te thurrur intriga si plake e keqe dhe per t’u mburrur me rregullimin e qyteteve me LEKAT e buxhetit si nje enverist rufjan i vertete ne nje kohe qe popullata ka marre arratine nga syte kembet nga efektet e Rilindjes tende Socialiste si ajo e Enverit?

  KUR DO TE FLASESH PER EKONOMINE MJERANE SHQYPTARE O KRYEMINISTRI I PAAFTE EDI RAMA?

  Reply to this comment
 3. Mark uk June 18, 10:01

  O Rama se ke ikur nga mendja e kupton edhe Zaho,djali juaj.Dikur kur ju kerkonin te jipje llogari komisionit parlamentar ju e quajshit Sokol Odhdashin dashi.Je bere i bezdishem,po meqense je ne fund po te duron populli i shkret edhe pak dite.

  Reply to this comment
 4. pupupu June 18, 10:10

  Olldashi kokrra e hajdutit
  Po edhe ti nuk qenke me i mire perderisa e mbron

  Reply to this comment
 5. biometri June 18, 10:11

  i nisi sindroma e Saliut ketij
  Thurr lavde per te vdekurit pasi i vdes
  matini pak ato qe thoni o ju nga maja e olimpit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*