VIDEO: Rama hyn në studio, por Fevziu as që lëviz vendit

September 30, 2016 21:40

VIDEO: Rama hyn në studio, por Fevziu as që lëviz vendit

Një video e postuar nga faqja online e emisionit Opinion tregon kreun e qeverisë Edi Rama duke hyrë në ambjentet e TV Klan shoqëruar nga pronari Aleksandër Frangaj.

Bën përshtypje në video që drejtuesi i emisionit të njohur Blendi Fevziu nuk lëviz nga vendi ndërsa Rama hyn në studio dhe i afrohet tavolinës së intervistës.

Frangaj pyet si Ramën, ashtu dhe Fevziun nëse “janë përgatitur për intervistën”.

Tema e bisedës ka qenë importi i mbetjeve dhe ligji mbi të, i votuar me shpejtësi në Kuvend të enjten, duke hapur një debat të gjerë shoqëror dhe politik.

VIDEO:


Rama nuk i jep doren Fevziut by PanoramaVideo

September 30, 2016 21:40
Komento

79 Komente

 1. tn April 5, 16:57

  A DUHET TE SHKOJ RAMA NE TV KLAN?

  Miq të “Ditës”! Jam dakord me 99 mendime, veprime, vizione, sjellje e qëndrime të Edi Ramës, por me një s’jam fare dakord. Shfaqjet e tij të herëpashershme në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut e “Klanin” e A.Frangaj, dy personazhe “gebelsiane” të propagandës e mashtrimit të opinionit publik, në shërbim të kriminelit Sali Berisha. Pasi ka marrë miliona euro për 8 vjet e më shumë nga S.Berisha në formën e reklamës shtetërore, tani Edi Rama i bën “reklamë” TV Klan-it me praninë e tij. Sot ka shumë televizione publike e private, emisione serioze ku Rama mund të japë idetë e tij. Ndërkaq, kur kryeministri E.Rama flet bukur, me qetësi e mençuri, përballë i rri një palo gazetar i ngrefosur, acarues, ironik, i pështirë që e kthen studion televizive në një zyrë hetuesie. Në vend që të bëjë vetëm pyetje e të dëgjojë përgjigjet, ky Fevziu ndërpret fjalën pa takt e edukatë, i kërkon llogari kryeministrit, herë me nënqeshje të pështirë e herë me një cinizëm të egër, thjesht i paturpshëm dhe i paedukatë. Publiku do të dëgjojë mendimet e Edi Ramës dhe jo të shohë “pseudoprotagonizmin” tënd idiot z.Blendi Fevziu. Për Ramën kam një këshillë, mos ua jep këtë kënaqësi perverse “gazetarëve” që kanë shkelur parimet e profesionit. A e di pse? Në një WC publike, sado të përpiqet pastruesi, gjithmonë do te bjerë erë urinë… Me respekt, T.N.

  Reply to this comment
  • i cudituri March 8, 21:54

   Ç’të keqe ka të shkohet në WC, qofshin edhe publike?! Nuk të duket se që kur njerëzimi mësoi të ndërtonte dhe përdorte WC-në, ka një korrelacion të pazgjidhshëm midis WC-së dhe Rr.K.-së.

   Reply to this comment
   • vetvetja March 8, 21:54

    Unë ndjehem keq kur shoh Kryeministrin tim të intervistohet nga një rrugaç si Fevziu.ë te ai, spepse ai të imponon loj Rama nuk duhet te vejë më, mbasi bie në nivelin e tij. Shqiptarët nuk ndjehen mirë kur i flitet Kryeministrit si rugaç, kështu që ai nuk duhet të shkojë më.

    Reply to this comment
    • naim qili March 8, 21:56

     Mos shkoje Rama ne Tv klan?
     hahahaa 🙂
     PO Ramen nuk e ze gjumi naten po nuk e ftoi Fevziu.
     A e njihni Ramen ju o te mjere?
     Po ku ka gje tjeter rendesi per Ramen vec ekzibicionizmit?
     Mos u beni qesharak.
     Klani e kap Ramen per veshi sa her ti doj bytha katundarit Franga

     Reply to this comment
     • Alban March 9, 11:06

      çfare eshte ekzibicionizmi?

     • Bureto June 18, 12:40

      Ekzibicionizmi? Mania per t’u dukur, cfaqur, per te bere show etj.

     • Elma June 18, 13:17

      Ne fakt fevziu nuk financohet me si me pare kjo mund te jete nje nga arsyet qe duket si pa energji se dikur financohej nga PD dhe bente nje “opozite” me te forte dhe ishte me i vendosur te kundershtonte cdo gje qe thonte Rama por tani i ka rene frymezimi fevzos.

     • Asssss March 11, 00:41

      Me duket se e ngaterron me saliun ti naimo,,,, ai dilte ne 4 tv ne nje dite,,, na dukej sikur e kishim ne shtepi,,, dhe harronim dhe vinim nje pjat teper gjithmon ne tavoline,,,

     • Dru March 11, 01:29

      Per tre njerez nuk e ze gjumi Ramen po nuk e ftuan
      ; per Fevziun, Mero Bazen dhe Filip Cakullin. Njeri me pa shtylle se tjetri.

     • Suma e Sales March 11, 07:08

      Bravo o armiku i Cilit

    • tom October 1, 14:29

     Nuk ke pare cfare u bejne ketyre kryeministrave ketej mjeshter,por ne Shqiperi politikanet jane gangstera dhe menyra se si flet Rama do te ishte masakruar nga gazetat anglo-saksone.Pse nuk i dha doren?
     Po pse sia dha Rama doren,apo eshte kryeminister?
     Teveqele komentues,qe akoma mbetet tifoze te njeres apo tjetres pale dhe mbi parimet nuk shkelni edhe sikur te hani bare.Plehra politikane,qe nga PD,PS dhe LSI.Gangstere,qe po e pallojne ate popull nga mengjezi ne mengjez dhe populli”prape shqetsohet,qe Fevziu nuk i dha doren Rames”!!!Njerez te cmendur,qe hidheni nhe zjarr,po ju shau njeri krahun politik.Te ishit ne USA OK edhe mund te perplaseshit,por ne ate batak qe vazhdojne ta mbajne ata vendin.meritojne te qerohen ,harrohen dhe permenden si njerezit me te poshter,qe e lane ate vend te fundit ne Evrope.Behini temenara,se paret u shtoni ,mor njerez trushplare.Sa per median,ajo e shte e kapur dhe ne nivel qesharak.

     Reply to this comment
   • Kristos Ksolidhis June 18, 10:20

    Vazhdoni rrugen e nisur z. Kryeminister. Reformat e ndermarra ne cdo sektor te vazhdohen me tej. Jemi koshiente qe reformat kane koston e tyre mirpo shume shpejt do japin efekt pozitiv. Ka ende shume pune per te bere jemi te ndergjegjshem edhe per kete por ajo qe ka me shume rendesi eshte fakti se jemi ne rruge te mbare.

    Reply to this comment
    • intelektuali March 11, 08:44

     Replika tende njesoj si fjalimi i Enverit ne Kongreset e Partise se Punes kur shpallte plaet 5 vjecare qe renuan shtetin dhe e telendisen Vatanin si ZULUTE e Afrikes Qendrore.

     Reply to this comment
     • Intelektu-kali March 11, 09:09

      O intelektuali leshit,,,, enveri shqiperine ta la me fabrika , uzina, e kombinate, tarraca me agrume, pyje dhe peme kudo, lulishte e gjelberim kudo,,, lumenj e hidrocentrale,,,, pastaj erdhi shpellari i vucidolit i ndihmua dhe nga tipa si puna jote,,, dhe vodhen e shkaterruan cdo gje qe u doli perpara,,, atehere u be si ZULUTE E afrikes shqiperia,, mos i ngaterro gjerat ,,,,,

   • anonim June 18, 10:22

    Ke mbeshtetjen e popullit. Shqiptaret edhe ne keto zgjedhje do ju votebesojne ju. Populli po vuan ende pasojat e keqqeverisjes tete vjecare te Partise Demokratike e cila dergoi ne prag kolapsi cdo sektor. Ne vend me ne fund po sundon ligji, po mblidhen taksa, po behet pune, kjo eshte ajo qe na duhet.

    Reply to this comment
  • Pilo Lala June 18, 03:46

   Ke te drejte ne shume gjera, ne portretin e Fevziut, ne TV Klan.
   Edi Rama si Obama. Obama ka vajtur disa here ne Fax News, ne intervista me Gazetaret me partiake te Republikaneve. Ky guxim i Edit, e shkaterron PD.

   Reply to this comment
   • intelektuali June 18, 12:24

    Po cfare flet o mavri pa dijeni?
    Te ishte Edi Rama Artisti sa 1% e Presidentit Obama per nga intelekti dhe shkollimi do ta toleronim per sjelljen e tij te GARIBIT adoleshent, por per fatin e keq te Shqypnise dhe shqyptareve ka afro 70 vjet qe Vatanin e drejtojne njerez pa shkolle dhe pa diplloma, ose me kurse dhe diplloma te marra nga Sigurimi i shtetit, qe nga Koha e Qepes e Enver Hoxhes kur ky sadist pederast mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet tona qe ka sjelle me vete edhe mallkimin e Zotit.

    Reply to this comment
    • mano mano March 11, 00:31

     Te rroni vete, ” Intelektual ” bytha se mendja te ka lene me kohe! Po bej pushim nje dite o i marre. Cdo dite, komenton cdo shkrim dhe thua te njejtat fjale, edhe kur shkrimi flet per politiken, edhe kur flet per bythejashtet, edhe kur flet per kozmosin. Po kaq idiot paske mbetur deri ne pleqerine e thelle?!

     Reply to this comment
  • fevziu June 18, 08:58

   fevziu eshte bere per te folur me vete pasi ai nuk ka humbur bastet ne kazono per ka humbur bastin e tij te qeverisjes se rames dhe bastin per drejtimin e partise demokratike nga basha. eshte normale qe ai te jete i shqetecuar nga rrjedhja e ngjarjeve dhe suksesin e kryeministrit edi rama!

   Reply to this comment
  • letra June 18, 09:22

   bledi fevziu beson se mund te bej propagande me ane te mesazheve qe i vjin tek celulari ashtu sic e ka zakon edhe sali berisha edhe partia e tij, partia demokratike. sigurisht e ka shume gabim se perball tij ka nje mjeshter te fjales si edi rama por cfare eshte me e rendesihme ka perball nje kryeminister qe flet vetem me vepra dhe reforma!

   Reply to this comment
  • Agamemnoni June 18, 10:18

   E the mire Fevziu eshte e vetmja opozite ne vend pasi opozita aktuale ka shkuar ne drejtim te paditur. Vetem shpifje e akuza boshe asgje me shume nuk ben kjo opozite. Qeveria te vazhdoje rrugen e reformave, te vazhdohen e te dergohen deri ne fund masat e marra, vetem keshtu mund te progresojme.

   Reply to this comment
  • Bureto October 1, 11:21

   Shume, shume dakord me komentuesin ‘tn’. Tv Klan eshte TV legal, por kur sillet me kryeministrin e vendit ashtu eshte me shume se nje neveri. E kemi pare dhe si sillej Fevziu kur kishte perballe Berishen apo sot kur ka edhe bufonin Basha. Kemi pare dhe shume intervista te tjera ne studio te TV kudo ne bote, por kurresesi si keto alla Fevziu, Peka e co. Por Rames mire ua bejne kur nuk di te verë ne vend minimalisht jo dinjitetin e tij si person, qe ndoshta pak na intereson, por ate te kryeministrit që na perfaqeson dhe si i tille na intereson shume.

   Reply to this comment
  • sopiqoti October 1, 15:54

   bLENDI fEVZIU ESHTE SJELLE NDAJ EDI RAMES GJATE INTERVISTES SI NJE INTERVISTUES ” o r d i e r “,PA PIKE PROFESIONALIZEM DHE PA PIK RESPEKTI PER KRYEMINISTRIN. Perballe Fevziut nuk ishte Edi Rama POR kryeministri i Shqiperise,e duam ne apo nuk e duam qenien e Edirames ne detyren e kryeministrit.Blendi Fevziu e tregoi vetense sa i vlen intelekti aq sa Rama i permendi ‘ k a z a n i n ‘.

   Reply to this comment
 2. Pedro April 5, 17:06

  Eshte vertete e pashpjegueshme.B Fefziiiuuuu ben e sillet si krye…..tar koperative.Ai merr rol protagonisti me Ramen.Eshte me te vertete skandaloz.Vertet se paguhet shume nga Klani dhe keshtu e istruktojne,por eshte ahte roli.As sesi nuk eshte ne rolin e vet.Tejkalon cdo norme.
  Ne se eshte gazetar, duhet te karegjohet.
  Perndryshe, te dali ne krijimtari te lire.

  Reply to this comment
 3. Mark uk April 5, 20:54

  Vertet nuk duhet te shkoj ne TV Klan.Sepse eshte njeriu ma kote qe ka hyre ne ket TV duke perfshi edhe pastrueset wc.Po ashtu edhe perkrahesit e tij.

  Reply to this comment
  • Socialist i rilindur March 11, 09:52

   Te rroje partita
   Me ne KRie edvinin tone.
   Me edvinin partita tone RILINDi.

   Mjere ju qe shani ed in
   Keni ngelur PA rilindur.

   Poshte te gjithe
   ATA qe nuk Kane rilindur.

   Reply to this comment
 4. guri shabani April 5, 21:23

  Te shkoje ku te doje po Sali Berishen ta fusi ne burg,kjo eshte kryesore.Pas Saliut me radhe Bode Imami etj etj.

  Reply to this comment
 5. ali April 5, 22:57

  Jam i mendimit se Rama nuk duhet te shkoje te TV -Klani sepse e ndjek me vemendje ate
  Blend Qerosin , i cili me paturpesine me te medhe me Edin ben te ‘!fortin”, bile nuk e le te
  flase , e nderpret ne cdo minut , ndersa ky ”korrak” i Klanit kur merr interviste Bashicit,pa
  folur per Berishovicin, rri si buce e zgjebosur, as i nderpret , mbane nje qendrim servili qe
  ta peshtiros ! Ky mender gazetari qe nuk ka asnje respekt qofte edhe per K/ministrin e vendit
  u rri gati-tu – qenefeve te bandes mafioze te PD ! Prandaj e them me bindje qe Rama te mos
  u beje ‘!qejfin” qenefeve e sahalepiresve te Klanit, a,b,c por te shikoje socialistet qe rrine e
  presin cfare do te beje K/ministri ! Dikur kur benin pyetje keta gazetare te shitur ,Rama u
  thoshte : te fala Sandrit ! Tani le t’u thote ketyre gazetareve qe e kane shitur shpirtin te
  parate e Sales e Bashes qe i kane vjedhur kudo dhe permes krimeve te pashembullta ,thje-
  shte : ”nuk kam kohe ”! K/ministrat pergjithesisht, ”nuk kane kohe” !!!

  Reply to this comment
 6. Blendi April 6, 09:17

  Pse nuk duhet te shkoje ne TV-Klan? Po pse shkon cdo muaj, kete nuk e kuptoj.

  Duhet te kuptoje se ato 3 ore jane me te vlefshme kur i kalon per hartimin e reformave qe po vonojne.

  Aq me teper qe 3 ore tek Fevziu e bejne te merzitshem.

  Tung,
  Blendi

  Reply to this comment
 7. beni April 6, 18:04

  Shume i sakte ky konstatim dhe fakti qe Rama vazhdon te shkoje te Fevziu eshte mungese respekti per mbeshtetesit e tij dhe mazokizem per veten e tij. Rama duhet te kuptoje se ka fituar zgjedhjet me votat e popullit dhe jo me strategjine e Endri Fuges, kete duhet ta fiksoje mire.

  Reply to this comment
 8. Mark uk April 7, 05:09

  Vendin qe e ka merituar me kohe eshte burgu Edvin Kristaq Vlash Rama.

  Reply to this comment
 9. Public Enemy April 7, 08:06

  kUSH ESHTE I PREGATITUR, I QARTE DHE EKSPLICIT NE POLITIKE NUK KA PROBLEM TE SHKOJE KUDO E PARA KUJDO. VLERESIMI VJEN KUR DEL PARA DISA GAZETARESH DHE BEHET NE BAZE TA PERGJIGJEVE TE ZGJUARA. AS RAMA E AS BERISHA NUK JANE KOMOD PARA GAZETAREVE SE NUK JANE KAPACITETE.

  Reply to this comment
 10. pro.... March 9, 09:03

  …neqoftese do te zgjidhja Edi Ramen apoTom Doshin sigurisht qe do zgjidhja Edin ,por neqoftese do te zgjidhja gazetaret do te zgjidhja Kolin..,prandaj ate dite fitoi klani,sepse kishte Edin te ftuar,qe i beri nder edhe gazetarit qe flet me shume,se ai qe ka thirrur edhe do ti pergjigjet po vete lehjeve te tij

  Reply to this comment
 11. lis dushku March 9, 10:23

  Te fala Sandrit!

  Reply to this comment
 12. arbi March 9, 10:35

  emision kot “opinion”. Te ftuarit qeshin lozin me celular pine red bull . edhe temat e emisionit larg realitetit Shqiptar

  Reply to this comment
 13. info analitike March 9, 10:36

  Rama eshte specialist komplotesh e pati bere nje gje te tille edhe me rastin e protestes se 21 janarit.

  Reply to this comment
 14. ada June 18, 09:31

  Dhe shakate e kripura te Rames vazhdojne…
  Ne per fat te keq nuk kemi nje kryeminister serioz, por nje klloun cirku. Nje injorant, puna e vetme e te cilit eshte te beje batuta e te nderroje bluzat ne televizor. Harram voten time ne 23 qershor!!!!!!
  Vendi eshte katandisur preh e gjahtareve te votes, LSI shperndan xhinse e IPHONE 5 me logo, njerezit kercenohen qe do hiqen nga puna po nuk votuan. Por kujdes: socialistet e vertete, ata qe votuan me shprese te madhe Rilindjen ne 23 qershor 2013, jane te papune. Prandaj, HAPNI SYTE VELLEZER!!!! Ju nuk keni cfare te humbisni, pune s’keni, parà s’keni se nuk ju lene rradhe te punesoheni zagaret e Ilir Metes.
  Vota juaj eshte me shume vlere kete te diel. Jepini nje mesim ketij te papergjegjshmi, qe I urren socialistet deri ne palcen kurrizore. Kujdes nga aleancat e tij me qellimin e vetem per te vazhduar endrren e tij si kryebashkiak nepermjet bythelepiresit Erion Veliaj.
  Per nje gje te jeni te sigurt: mbas 21 Qershorit, qeveria do uzurpohet nga LSI, e cila pret te dyfishoje rezultatin keto zgjedhje, do uzurpohet nga hajdutet e PDIU-se, qe gjithashtu presin dyfishim. Partia socialiste po tkurret, dhe pas dy vitesh do perfundoje si PD-ja e sotme.

  Reply to this comment
  • Jun March 11, 01:24

   Me qarte e sakte se komenti i “ada” nuk ka. Cme merreni me fevziun. Fevziu drejton studion e vete , nuk drejton Shqiperine. As me behet vone per sjelljen gazetareske te fevziut . Sjelllja publike e Kryeministrit nje Skandal. Nje burre nervoz , arrogant, pa permbajtje e pa shqetesim qe qe eshte aty per te dhene llogari para votuesit te tij per punen e tij. Nje qeveritar i deshtuar qe boll ta shohesh se si pergjigjet per te kuptuar si i merr vendimet.

   Reply to this comment
  • BOOOOO March 11, 09:24

   HAHAHA,,,, ASHTU SIC KE SHKRUAR TI ADA,,, TI NUK JA KE DHENE KURRE VOTEN EDI RAMES,,,,,,NA THE QE MOS TA VOTOJME EDI RAMEN,,, POR NUK NE THE SE CILIN TE VOTOJME, , TE BIEM, PRAP LULUSHIN, PLAKUN E MARRE, APO THUTHUQIN,,,, ME KOMPANI,,,, APO TE BEJME QEVERI MULTIETNIKE NGA EVROPA DHE BOTA,,,,, SE SHQIPERIA KETA POLITIKAN KA,,,

   Reply to this comment
 15. Azemi June 18, 09:58

  Shkrim i sakte ADA,po ashtu eshte.

  Reply to this comment
 16. faketi June 18, 10:23

  Une mendoj se Rama duhet te veje ne WCne e tv klanit natyrisht mire eshte te vendosi ne hunde kundergas dhe kjo per te vetmen arsye se fevzos i ka hyre vedi ne qef dhe nuk pyet fare se me ke ka te beje ne opinion a e vute re si i hakerrohej Metes pardje duke luajtur kopjen e Saliut nuk po them per Lulin se ai eshte kopja e shpellarit,e shikoni si rri favzua para berishes si mi haleje them se Rama duhet te veje se vetem ai ja rregullon SMARIN fevzos per hir te vertetes Rama eshte superior ne te gjitha ballafaqimet ne medja keshtu qe vetem ai ja thyyen hunden wc fevzo.

  Reply to this comment
 17. anticensurë004 June 18, 11:28

  votova i trishtuar,për kryeministrin tonë!!por në të njëjtën kohë i kënaqur!!para tre vjetësh gati sa su pshur pri emocioneve kur shkoi për herëtë karë tek ai!!
  ska rëndësi!!i gjithë ky shkrim përforcon dhe njëherë idenë time për edi ramën!!
  kalama kallp!!stë jep shijen e një të rituri e jo më të një drejtuesi shteti,shtetari!!
  palaço,por që nuk krahasohet me pepe grillon!!ai të paktën ka humor!!

  Reply to this comment
 18. HASAN June 18, 11:31

  O popull deri sa te jete sali bej berisha mbyllni syte para kutive te votimit dhe votoni partine socialiste ,me von shi e ben ,se dhe p.s po ben disa gabime trashanike me fuqine qe i ka dhene L.S.I ..Nga ana e jone thone rrit kuten te te haje kuken, kjo eshte l.s.i

  Reply to this comment
  • anticensurë004 June 18, 11:48

   po cane po!!
   nga frika e UJKUT,berishës,delet duhet të futen të gjithë në vathën e KASAPIT/VE,rama e meta!!
   apo jo??
   variant i bukur propagande!!megjithëse uk është i ri!variant i vjetër që funksionon tek injorantët!!

   Reply to this comment
 19. intelektuali June 18, 12:34

  EDI RAMA NGA GARIB TIRONE PO KTHEHET NE KARAGJOZ I PAPERGJESHEM

  Blendi Fevziu eshte gazetar me eksperience dhe detyra e tij eshte beje pyetje PIKANTE provokuese per kryeministrin shqyptar, por Kryeminstri i vendit eshte i zgjedhur nga mileti jo per te bere GARIBIN mendjeholle dhe mendjemprehte me nje gazetar ARMIK, por per te treguar urtesi LIDERI dhe thjeshtesi BOSI qe ta coje Shqypnine jo tek Korea e Veriut, tek Rusia e Putinit, por tek vendet demokratike te BE-se, ashtu sic kishin dhene besen intelektualet properendimore shqyptare perpara se Enver Hoxha te mbillte MURTAJEN bolshevike dhe te masakronte familjet tona, MURTAJE qe vazhdon ta mbaje Vatanin peng nga Mafia Komuniste me pushtet, 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit.

  Reply to this comment
  • anticensurë004 June 18, 14:25

   po mor nastro po!!
   ta zgjedhësh është kollaj ta heqësh qafe aty qëndron problemi!!
   ne nuk jemi mësuar të heqim qafe!!
   nuk jemi mësuar tia heqim votbesimin atij që nuk e meriton!!ky e trëmb miletin me ujkun sali prandaj e voton mileti akoma!i njëjti milet shikon pas hijen e ujkut sali e ska kohë të të shikojë kasaphanën e ramës!!

   Reply to this comment
 20. gjermani i fundit June 18, 13:01

  Ku katandiset dialogu me kryeministrin?!
  Nuk i ve faj shume Fevziut pse i intereson ta ktheje dialogun ne muhabet mejhanesh, por me sa mendje kryeministri i mban iso ketyre llogjeve? Kot u humbi rasti te flisnin per dashnoret ne kohen e rinise, edhe aty Rama do kishte boll mesazhe per ti lexuar.
  Dobia e qypit qendron ne boshllekun qe ka brenda – thote nje proverb kinez, keta mundohen te mos ruajne boshllek fare.

  Reply to this comment
 21. Fevzo Haxhiu June 18, 13:53

  Ramen e ka zene deliri i madheshtise dhe po behet i peshtire sa edhe te tjeret para tij. Sa ishte ne opozite qante dhe rrinte si mut se e rrifte Sala tani ne pushtet spo mban dot veten. Palaco njeri.

  Reply to this comment
 22. DIA June 18, 15:24

  Po me falni ju qe flisni per Ramen sikur flisni per nje zane mali, e keni seriozisht apo keni marre bashke vija; Pa dashur te heq as e nje presje per fjalet dhe epitetet e keqia qe shkruani per Fevziun dhe nuk kam perse, per sa i perket Rames se Kryeminister nuk me ben shpirti ta quaj, ka ndonje ndryshim nga femrat e bulevardit qe ekspozohen per kliente, nuk besoj na ngeli ne TV 24 ore ne dite xhan o Sali, per vajtjen tek emisjoni i Fevziut dikush e quan wc publike jam dakort se Tirana ka pas shume banja publike si te gjithe qytetet e botes se civilizuar po Rama i prishi qe te kishte vetem ai mundesine te shkonte te wc publike e klan TV, sa per ata qe shkruajne qe pergjigjet me qetesi pyetjeve te gazetareve ju them te mos marrin me barna te skaduara, dhe per mbyllje ndersa OPINJON=WC RAMA=I DHJERE dhe BISEDA=PORDHE.

  Reply to this comment
 23. Dok March 11, 01:31

  E po qe shkon Lryeministri jep 3 ore interviste dhe prodhon vetem kete lajm (nese e merr apo jo seriozisht Fevzon) kjp eshte shume e rende. Asgje me shume se kaq nuk flet per deshtim .

  Reply to this comment
 24. MH March 11, 01:33

  E vetmja batut qe zen vend dhe duhet mbajtur ne konsiderat nga ma te shkelqyerat dhe dinjitoze asht e fundit.Po zen vendin e pare: “Gabimi im i vetëm është që të marrë ty seriozisht”

  -Tullac Fevziu:pranojë qoftë edhe “një gabim të vetëm”.

  -Edi Rama: “Gabimi im i vetëm është që të marrë ty seriozisht”

  Lere me kaq.Mos ben ma batuta se e prish fare.

  Reply to this comment
 25. Fanol Bardhi March 11, 01:59

  Rama shkoi dhe shkon ne TV Klan duke shpall perparimin e dukshem te reformave ne Shqiperi me motivacionin e njejt sikur ua tha midis Beogradit serbeve se Kosova esht shtet i pavarur.

  Reply to this comment
 26. alphade March 11, 04:07

  Z. Kryeminister nje keshille te nje plaku mbi 75 vjec :
  Shume e ulni veten duke dhene atij gazetarucit te
  ”Opinionit” intervista !? Po ta them me sinqeritetin
  me te madh : Sikur ai ”pa flokti’! te me lutej per nje
  nJe interviste kurre nuk do te shkelja ne halene e tij

  Reply to this comment
 27. info analitike March 11, 04:30

  2 ore ku Rama derdhi te gjithe perroin psiqik dhe psjkopatine. Mjere delet qe i shkojne prapa se akoma nuk e kane kuptuar fundin qe i pret. Fevziu eshte ai qe eshte por Rama ne krahasim eshte 100 here me keq se eshte Kryeminister.

  Reply to this comment
 28. NETI VJOSA March 11, 05:54

  S K A N D A L O Z E !
  NJE INTERVISTË S K A N D A L O Z E !….
  S K A N D A L O Z E…!
  -Ti genjen…
  -Jo ti genjen!
  -Unë genjej…
  -Po ti genjen…
  -Jo une nuk genjej, ti genjen…
  Ky Bythko, aman vertet 100% BYTHKO GAZETAR,
  PA ASNJE LLOJ RESPEKTI DHE KULTURE, THJESHT NJE MASHTRUS, NJE KOBURE NE DUART E SALI KRYEMASHTRUESIT, FYEN SI PA GJE TE KEQ KRYEMINISTRIN E VOTUAR TE REPUBLIKES!…
  Dhe kjo , gjoja ne emer te Demokracise, te perfaqsuesit te Opinionit Publik, te se drejtes se Medies per te intervistuar e informuar…Kjo nuk eshte gazetari, por nje fyerje per Opinionin Publik!..
  Jo per te pyetur korrekt, por per te pyetur si ti doje Menderja Fevziut dhe Saliut, thjesht per te d e n i g r u a r Kryeministrin e Vendit!…
  Medet, medet…!
  O Nëne, o Nëne, çfare gazetare Karagjoz dhe Mashtrus i nxjerrin para Opinionit Publik!…
  E degjova nga fillimi ne fund…Se si u permbajt Kryeministri ne ate lloj paçaure emision, nuk arrij dot ta kuptoj!…
  E verteta eshte se Media ne Shqioeri, natyrisht jo e gjitha, eshte e blere, e joshur, shpifse deri ne peshtirosje…
  Pa kulture, thjesht nje m e d i o k r i t e t…
  Po te isha une Drejtor i atij Televizioni, ate lloj Palaço gazetar, do ta pushoja nga puna me ceremoni, sepse ka kaluar ne fyerje e shpifje!…
  Eshte e tmerrshme te spekullosh keshtu me lirine e Fjalës!
  Kur shkruaj keto radhe jo vetem kam parasysh shume intervista te moderatorve me te degjuar nga televizionet e hapsires gjermanofolse, Gjermani, Austri, Zvicer, te cilat i degjoj shpesh dhe me kenaqesi sepse reflektojne kulture, profesionalitet dhe jo mediokritetin e Fevzi Bythkos…
  Kam ketu mbi komodinen time , Librin e ish Kancelarit Gjerman , të nderuarit Helmut Shmidt, me Gazetarin e tij te preferuar Giovani di Lorenco…
  Nje model i vertete i Gazetarit, etikes dhe profesionalitetit, respektit dhe Kultures se Gazetarit…
  E lexoj me endje kete Liber , sepse intervistat me Kancelarin e respektuar jane shume konstruktive dhe lexohen me kenaqesi…Libri titullohet “AUF EINE ZIGARETTE MIT HELMUT SCHMIDT”…(Nje cigare me Helmut Shmidin)…
  Ke qef ta lexosh keto intervista shume profesionale, qe reflektojne kulture dhe njerzit mesojne si njerez per Situaten , problemet qe shqetesojne dhe zgjidhjet e tyre…Biseda rrjedh llogjike, miqesore, edhe pyetjet me te sikletshme behen me respekt, degjohet pergjigja, nuk ka asnje ofendim, asnje shpifje…
  Nga njera ane Kancelari qe eshte i njohur deri ne moshen e thelle 96 vjeçare, si nje duhanxhi “ketenraucher” siç i thone gjermanet, me nje kaffe tase, perpara dhe muhabeti rrjedh harmonik, miqsor, plot respekt midis te dy pjestareve te intervistes…
  Dhe hajde fol per Çakallin Fevzo, qe e kthen gjithe intervisten ne nje Skandal…”ti genjen, jo une s’ genjej…”
  Jo, ti genjen, ..jo une s’genjej…
  Rama me te drejte e mbyll intervisten me fjalet :
  GABIMI IM I VETEM ESHTE QE TE MAR TY SERIOZISHT…
  Dhe ka te drejte!…
  Dhe kushdo personalitet publik qe të ish, Fevzos duhej ti thotë:
  MOS MË PYET MUA, SHKO PYET ME MIRE SALI MASHTRUSIN QE PERFAQSON NE INTERVISTAT E TUA…
  S k a n d a l…!
  Nuk merret vesh kush eshte Bishti e kush eshtë Sqepari, (themi ne shqiptaret per keto lloj intervistime skandaloze te Fevzi Bythko Mediokrit…
  Dua të shtoj dhe diçka tjeter,… i Ftuari ne interviste nuk eshte ne Gjyq, por para Publikut per te komunikuar me te…Jepi mundesine te komunikoj…
  GJYKATSI ESHTE OPINIONI PUBLIK
  DHE JO FEVZO
  KOBURJA ,
  NJE MASHTRUS DHE KOBURE NE DUART E NJE POLITIKANI RRUFJAN DHE MAFJOZ QE TERHEQ PER HUNDE SHQIPERINË…!

  Reply to this comment
  • DIDI March 11, 09:39

   O NETI VJOSA, A E KUPTON SE KUSH KA QENE FEVZIU, DHE KUSH ESHTE,,, KETA TIPA JAN BICIM GAZETARESH, QE MBAS 90 HODHEN RRJETAT DHE GREPAT MBI POLITIKANET QE QEVERISNIN SHTETIN , DHE KESHTU VAZHDOJ KJO PUNE, NJE HERE MAJTAS DHE NJE HERE DJATHTAS DHE XHEPI PLOT,,,,FEVZIU NUK BEN DOT NDRYSHE NEPER INTERVISTA SE NUK ESHTE GAZETAR ,,,, JO SE NUK DO,, POR NUK ARRIN DOT,, DHE BEN SI KARAGJOZ .PYETJE ARROGANTE,,, PERGJIGJE ARTOGANYE…GAZETARIA NUK ESHTE ZANATI FEVZIUT,, ZANATI FEVZIUT ESHTE TE MBUSHI PORTOFOLIN NGA KUSH TV I AFRON ME SHUME, ,

   Reply to this comment
  • Socialist i rilindur March 11, 11:27

   Ti intelektual
   Zogisti nuk mund
   Te rilindesh.

   Edi rama do ta coje shqiperine ne Europa
   Duke e bere shtet me te drejta
   Te plota si Germania.

   Edi ramen e do edhe Merkeli
   Prandaj ai shkon edhe e takon.

   Rrofshin socialistat e rilindur
   Me edin ne kRie.

   Poshte te paRilindurit
   Si puna jote
   Qe beni XHELOZA
   Per arritjet e medha politike
   Te rilinfasit tone

   Reply to this comment
  • Socialist i rilindur March 11, 11:37

   N. Vjosa
   Bravo neri.
   Ha PSE ed rilinfasi e meriton
   Te jete KRieminister i shqiptarve
   Te RILINDUR

   Eshte i gjate
   Thote batuta te bukura
   Qe na pataks

   Vesh coraple te bukura me ngjyre te kuqe

   Ka pasur shume GRA

   Bene pornografi plazheve
   Te europea

   Nuk pret thonjte

   Nuk eshte i majte as i djathte.

   La propozuar i pari
   Te carte ne litar komunistat
   Qe ishin gati gjysma e popullsis.

   Eshte cun TIrone
   Po deshe me
   Ti shkruaj akoma.

   Rrofshin socialista e rilindur
   Me edin ne KRie

   Reply to this comment
 29. Lexuesi. March 11, 08:33

  Duhet te shohim teater absurd te Fevzokokekali, qe te masturbohen Markaruku dhe “intelektuali”,sepse kryeshpellar Sal-uku dhe Fevzotulla jane pjelle e tiranit Babe-dulla.Keta injorante te shthurur i japin publikut “opinjonin”e pshurrur,ku intervistuesi eshte nje hetues-xhelat dhe folesi duhet t’i bindet me “duart lart!”.Ky eshte modeli i gazetarit rrumpalle, qe instaloi kryedhiemokrati shpellar qe hap feçkat dhe pellet e shterzon si gomari ne are.

  Reply to this comment
 30. intelektuali March 11, 08:49

  EDI RAMA SI SHABAN HUNDERRI!

  Nga njera ana i krruhet dhe del nate e dite ne media si gjeli maje plehut per te shpalosur planet e tij 5 vjecare si ato te Enverit dhe te Partise se Punes,

  dhe

  nga ana tjeter behet PISHMAN pasi zbulon se media eshte ARMIKU i Kllases dhe se nuk duhet te pranoje ofertat e tyre dinake dhe armiqsore kunder Rilindjes Socialiste.

  Reply to this comment
  • Socialist i rilindur March 11, 11:25

   Ti intelektual
   Zogisti nuk mund
   Te rilindesh.

   Edi rama do ta coje shqiperine ne Europa
   Duke e bere shtet me te drejta
   Te plota si Germania.

   Edi ramen e do edhe Merkeli
   Prandaj ai shkon edhe e takon.

   Rrofshin socialistat e rilindur
   Me edin ne kRie.

   Poshte te paRilindurit
   Si puna jote
   Qe beni XHELOZA
   Per arritjet e medha politike
   Te rilinfasit tone

   Reply to this comment
 31. Durrsaku March 11, 09:54

  Rama do kuptoje se dhe militantet me barngrenes nuk duan te shkoje ne Opinion te Fevzo. Rama perfundimisht do dale vetem te lexoje letra e te recitoje fjalime te mesuara permendesh te pregatitura nga kuzhina 2K. As te Kol Balla nuk ka pse shkon. Rama eshte programuar te lavderohet, nuk duhet pyetur se e detyron te gaboje. Aq mend ka Rama, nuk eshte lider politik te jape intervista perball gazetareve.

  Reply to this comment
 32. ZZZZZZZZZZZZZ...... March 11, 10:01

  RAMA E ULE NIVELIN DHE TE DOLI KALLAJI ME FEVZIUN AI ATE ROL KA ATE BENE PO TI QE DUHET TE KESH MENDJE NE KOKE PSE E LE TE IKE…..

  Reply to this comment
 33. demo March 11, 11:10

  Me ate koncessionin 120 miljon euro te Chackapit ja ke dhi te gjitheve Edvin Rama.As Berishes nuk i kishte vajtur mendja,Lulit,jo e jo.Po ne fakt ka qene nje bir kurve para teje qe e ka cpikur chekapin 150 vjet me pare ne Rusi.Ai quhet Nikollai Gogol dhe ka shkruar per checkapin romanin e tij ;-Shpirtra te vdekur”Edhe ne ate kohe ne Rusine cariste nje bir kurve rregjistronte te vdekurit per te gjalle,taxat,sherbimet,kujdesin shendetsor,numrin,pasurine e te vdekurve,sikur ishin te gjalle dhe ja merrte parate buxhetit te shtetit, per keto sherbime fiktive sikur te ishin kryer vertet.Une e di qe ndonje nga komentuesit plagjatore do ta botoje neser kete ide gjenjale,por ja kam lene gjykates supreme te Thanos ta ruaje ne sirtar.Rama Checkapin e ka marre nga Cicikovi i Gogolit.

  Reply to this comment
 34. Al March 11, 11:36

  Thjesht nje vije llogjike: Cdo person me deshiren e tij aderon ne nje parti politike pasi perbetohet te zbatoje statutin e kesaj partie, me pas ai/ajo ngjisin shkallet e hierarkise ne kete parti duke qene aktiv dhe duke zbatuar statutin e partise. Besoj se u shpreha qarte. Atehere perse nuk propozohet per perjashtim nga partia e tij Edvin Rama i cili i vene ne detyren e forcimit te statutit te partise, me vetedije e shkel ate dhe me paturpesi e arnon qe ti rrije mire atij? A duhet ti vije turp anetareve te tjere qe e pranojne kete?

  Reply to this comment
 35. emigrant March 11, 12:27

  Mediokritet i shkalles me te larte! Do te thosha kampion bote i kategorise republike bananiere!
  Mungese kulture e jashtezakonshme!
  Mungese edukate elementare!
  Si kryeministri ashtu dhe gazetari i gOOgle-it jane per te qare!
  Fatkeqesie e madhe per vendin tone!
  I shtrenjti Fan Nol ngrehu nga varri dhe jepu nje mesim elementar ketyre njerezve!

  Reply to this comment
 36. intelektuali March 11, 12:49

  ‘na degjuan veshte dhe c’na pane syte:

  NJE KRYEMINISTER PA SHKOLLE QE BIE VIKTIME TEK MEDIA GENJESHTARE?

  Po pse atehere Edi Rama eshte bere si Shaban Hunderri? Mbase e ka bere me qellim qe te gezoje sado pak enveristet fanatike si Neti Interneti me shume bashibozuke te Kohes se Qepes nga pas qe nuk kane lene gje pa thene per LIDERIN gjatosh enverist Edi Rama dhe qe tani ne debatin me Fevziun e Vogel qe e ka “Shtatin sa Enveri Hallatin”, pra tani fanatiket e Edvinit jane kthyer anapolla dhe po qajne per rilindjen socialiste si krokodila te vertete.

  Reply to this comment
 37. intelektuali March 11, 12:49

  C’na degjuan veshte dhe c’na pane syte:

  NJE KRYEMINISTER PA SHKOLLE QE BIE VIKTIME TEK MEDIA GENJESHTARE?

  Po pse atehere Edi Rama eshte bere si Shaban Hunderri? Mbase e ka bere me qellim qe te gezoje sado pak enveristet fanatike si Neti Interneti me shume bashibozuke te Kohes se Qepes nga pas qe nuk kane lene gje pa thene per LIDERIN gjatosh enverist Edi Rama dhe qe tani ne debatin me Fevziun e Vogel qe e ka “Shtatin sa Enveri Hallatin”, pra tani fanatiket e Edvinit jane kthyer anapolla dhe po qajne per rilindjen socialiste si krokodila te vertete.

  Reply to this comment
 38. Kola March 11, 14:04

  Ska faj fare ky. Ne ishim nje milione qe te morem seriozisht ty dhe te degjojme sot te na hakerrehesh me arrogancen e te votuarit. Nuk ke faj hic. Ate pro psiqik tendin me kercitje dhembesh e fyerjesh rrugace ne te 1 miliontit e kemi hak, nje kryeminister provincial dhe hajdut qe te shet mend me emra arkitektesh te medhenj- a thua jemi ne 90 -en ende qe te impresionohemi nga te jashtmit qe ky sjell ketu per krefjen e radhes.

  Reply to this comment
 39. petja March 11, 14:31

  gazetari fevzo sot eshte shume poshte nivelit mesatar te popullit
  eshte kethyer ne nje tallavexhi dhe duhet te largohet nga gazetaria sepse ne si popull qenia e tij karshi nje kryeministri te vendit na ofendon
  te gjitha pyetjet e tij te bera me kryeministrin ishin feminore te cilave rama me zgjuarsine si publiciste i madh qe eshte ja u nxori bojen shpejte dhe bukur

  Reply to this comment
 40. Arben March 12, 09:16

  FATKEQESI QE KY LAJM KA KOMENTET ME TE SHUMTA.

  PER TE PUNUAR, PER TE SIGURUAR USHQIM, DRITA ENERGJI DHE TE GJITHA NEVOJAT JETESORE, A KA NJERI QE MERRET KETU ME KETE PUNE MORE???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 41. demo October 1, 05:07

  Shkon lejleku per nje vakt tek skilja.E di qe do t`ja nxjerre nga hundet,por prape shkon.Sot ne menu kishte plehra.
  Do ta ndjeke peshku karremin,miza pekmesciun,kurva horrin edhe 30 miljon vjet te tjera.

  Reply to this comment
 42. aqo October 1, 05:12

  Agamemnoni…..jo ne drejtim te paditur por per LESH

  Reply to this comment
 43. paci October 1, 11:01

  Opinioni i Fevziut – fabrika e riciklimit te rrenave Fevziu gazetari antipatik qe knaqet me fabrikimin e rrenave .

  Reply to this comment
 44. fteri October 1, 12:03

  …BLENDI FEVZIU NJË PROSTITUTË POLITIKE NË VEPRIM ,KOMUNIKIMET PUBLIKE I SHËNDRRON NË BANALITET.
  …..B. Fefëziu që në fillim e ofendon kryeministrin shqiptar E.Ramën me revoltë të brendëshme , kur nuk qohet ti japë dorën !
  .. Ky është gazetari tullac i llastuar i S.Berishës dhe TV- klanit i cili është mbështetur me fonde e para pa llogari nga banda qeveria kriminale e S.Berishës.dhe L.Bashës.
  .. PROSTITUTA POLITIKE B.Fevziu është në kushtet e mjerimit të tijë ,ku komunikimin publik me kryeministrin e vendit e shëndrroi në një banalitet SHPIRTËRORË ku shkatrroi vlerat e një gazetarie serjoze dhe të kulturuar.Tregon se ky gazetar ka marrë fundë në luftën për ekzistencë të tijë dhe idologjisë së berishizmit që po jep shpirtë. me shfrenim nervash e batutash,dhe akuzashë monstruoze sharjesh dhe ofendimesh.
  ….Urrejtjen personale kundër kryeministrit dhe cinizmin që shpalosë ky sharlatanë në stodjon e TV-klanit komunikimi mizerabël me sarkazma e kthen intervistën në teatro kukullash kurse veten klloun cirku .
  ….Ky qëndrim degjenerues i B.Fevziut me kryeministrin e vendit shpalosi edhe njëherë një revoltë mjerane ,tregoi një gazetar me moral të dobët ,dhe me një urrejtje banale,luftë për ekzistencë .Një prostitute politike.

  Reply to this comment
 45. betixho October 1, 15:33

  Parbrëmë edhe unë,pashë rrugaçërinë mediatike të Blendi Fevziut,në formatin më të ulët të mundëshme,t’i drejtohet K/Ministrit të Vëndit, sikur e kish zënë në kopshtin e tij si hajdut.Ja se ku përfundon liria e kuptuar si anarki,si mungesë etike,dhe si shpërdorim dinjiteti,dhe më tepër akoma, si kauzë për të poshtëruar elitën politike shqiptare,për të çoroditur popullin,simbolet dhe vlerat kombëtare të tij,për të mbjellë paqartësi dhe për të mbuluar të vërtetat,që K/Ministri dëshëron t’ja spjegojë popullit, siç ja kërkon detyra një qeverie, që është në ushtrim ligjor të punës të saj.
  Eshtë e pa kuptueshme se si në këtë vënd,në kundërshtim me atë që pritet,vjen duke u bjerur tërësia e skrupujve etiko-moralë të shoqërisë,dhe në krye të kësaj bjerjeje,qëndrojnë me shëmbullin e tyre negativ,pikërisht disa gazetarë të tillë dhe media respektive,të cilët nuk janë në gjëndje të çojnë deri në fund,qoftë edhe një debat të vetëm,dhe në asnjë rast qoft edhe të vetëm,nuk janë në gjëndje të realizojnë kritikën e vlerave,duke e kthyer ç’do gjë në një antivlerë,pra duke e kthyer në fund të fundit,në një mbeturinë plehrash,edhe atë të mirë që mund të ketë ky popull dhe përfaqësuesit e tij entelektualë,poltikë e shoqërorë.Po pse,kush ja u jep ju gazetarëve dhe ju mediave të këtij formati të ulët një të drejtë të tillë?,Ju jeni të zgjedhurit e këtij populli,juve jeni votuar?,Juve keni të vërtetën me vete,apo ju jeni aty ku jeni,për ta kërkuar atë,sipas të vërtetave të verifikuara e të njohura,ligjeve të ballafaquara,kërkesave më të larta të informimit,etikës,moralit,dhe parametrave më të lartë të kërkesave të një demokracie në zhvillim që aspirojnë të arrijmë.Po pse kështu do arrini Ju të ndikoni në konsolidimin e elitave të këtij vëndi dhe të kësaj shoqërije,të këtij populli dhe të arthmes e prosperitetit të Kombit.Orvajtja dhe misioni Juaj nuk është gazetaria,por veç të tjerash është që Ju, duke shtrëmbëruar të gjitha detyrat dhe të drejtat e gazetarisë, dhe vetë statusin e gazetarit,të mashtroni me cinizëm popullin dhe të merrni atributet e “pushtetit të parë”kur Ju jeni pushteti i katërt,ndërmjetës në shërbim të Popullit dhe përfaqësuesve të tij të zgjedhur politik.Vetëm një mision i paguar dhe i ndyrë, mund të xhvishet nga të gjithë skrupujt që duhet të udhëheqin një gazetari të shëndoshë,dhe pretendoni pastaj të ndikoni në rritjen e vlerave të shëndosha e të moralëshme të shoqërisë sonë.E TURPSHME..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*