VIDEO/ Rama i kthehet analistit: Mos më fol mua me ti

November 23, 2017 22:02

VIDEO/ Rama i kthehet analistit: Mos më fol mua me ti

I ftuar në “360 gradë” kryeministri Rama i ka kërkuar Artur Zhejit të mos i drejtohet me “ti”, ndërsa Zheji ia ktheu “ti nuk je monark”.

Dialogu

Zheji: “Te te bej nje pyetje, ti ke mundesine qe me nje fishkellime…

Rama: Une jam “ju” nuk jam “ti’

Zheji: “Nuk e perdorim se nuk je monarki”

Rama: Jo une po ju flas me ju

November 23, 2017 22:02
Komento

26 Komente

 1. C’do gazetar dhe c’do analist e ka te veshtir te perballet me ramen November 23, 22:53

  Prandaj thote Rama kazan mediatik! Zhej je shume dobet, nuk di te besh nje pyetje . Kazan kazan kazan

  Reply to this comment
  • spartaku November 24, 18:56

   E çfare pret nga nje inorant si Zheji! Ai nuk di ç’eshte respekti apo miresjellja,eshte me keq se Fevziu.Qe te dy jane llumi i kazanit.

   Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku November 23, 23:25

  A thua kjo eshte gjeja me e rendesishme, a m’u drejtove me “ju”, a m’u drejtove me “ti”? Kjo tregon edhe nje here me shume se sa siperfaqesore jane sot drejtuesit e shtetit shqiptar dhe si e drejtojne vemendjen e publikut ne gjera qe nuk ngrene peshe. Edvin Rama po tregon nje mjeshteri te rralle, per te bere llogje kot, per folur shume e per te thene pak, shume pak.

  Reply to this comment
 3. fraza November 23, 23:36

  Zheji nje liliput perpara shume gazetareve te vendit tone. Perpara kryeministrit te votuar ne menyren me demokratike te zgjedhjeve te bera deri me sot ne vendin tone, eshte edhe me se liliput, ҫikёrimё.
  Kohe me pare eshte quajtur ”Mulla Omar” prej nje tipi te neveritshem…
  Pjese e rendesishme e kazanit mediatik. Nuk ia vlen te merresh me ‘te.

  Reply to this comment
 4. BLEDI November 24, 01:04

  Rama e goditi me kulture Evropiane .Ky eshte provincial.
  Ky lloj gazetari me ngjan me ato mashtrusit e visave ne llojin e te folurit shpejt dhe pa e menduar llafin .Dukuri e perhapur shume ne Shqiperi ku pothuajse i foluri i ngadalte merret si dobesi dhe i foluri i shpejte si shkathtesi . 1me0 per Ramen

  Reply to this comment
 5. Qytetari durrsak November 24, 03:48

  Zheji, je nje pleh i kazanit mediatik. Paguhesh nga plehrat e LSI-se dhe nuk ke turp. Do te me pelqente te kishe sado pak qytetari dhe ndjenje dashamiresie per perpjekjet qe po behen per perparimin e Shqiperise drejt BE. E ke shitur vehten shume dhe je pozicionuar shume poshte si individ dhe analist. Me vjen keq qe je personifikim i gazetarit te paturp. Jo me kot, je shume i urryer ne opinionin e shendoshe publik shqiptar. Duhet patjeter te futesh ne listen e gazetareve qe duhet t’i nenshtrohen Vettingut.

  Reply to this comment
 6. Lek November 24, 05:27

  Plehrat e kazanit. Po ne cilin vend te botes i flitet kryeministrit me « ti ». Asgjekundi pervec se ne Shqiperi. Kujtojne se jane gjithnje ne kafe te vetequajturit « anal-iste »

  Reply to this comment
 7. Alex-81 November 24, 07:35

  O Zheji o kokerra e idiotit, te flasesh me JU nuk do te thote monarki, eja nje here ne Gjermani dhe foli nje personi te thjeshte ne rruge qofte ku dhe nje pastrues rrugesh apo punonjes Supermarketi dhe te shohesh reagimin. Ndersa ti i flet kryeministrit te nje shteti me TI nderkohe qe e ke ftuar dhe ne studion e kanalit televiziv ku punon. Zheji je komplet funderine.

  Reply to this comment
 8. info analitike November 24, 07:44

  Ja dhe militantet u hodhen ne mbrojtje te kryepsikopatit. Vec edukate e qytetari nuk mund te mesoje nje harbut si Rama. I drejtohet Zhejit me ti kur i thote “mos me fol mua ” por ama pretendon ju per veten. Sa keq eshte katandisur banda e halabakeve kriminale e trafikante e rilindjoteve.

  Reply to this comment
  • Gringo November 24, 17:06

   @infoanali
   Po ti i bandes se shkerdhyer te SHQUP-it. Je bere anusi i gavetes o infoplehu me keq se mark uku i bjeshkeve te qoftelargut.

   Reply to this comment
 9. Doni von Vlora November 24, 07:59

  Zoti gazetarë ju paskeni probleme shumë të rënda me gjuhën shqipe. Njëherë flisni me “ju” pastaj e ktheni më “ty” , njëherë thoni nuk ma nxe goja t’ju them “ju” dhe 2 min. më vonë thoni “ju”
  Ajo zysha juaj e gjuhës shqipe i paska dorëzuar armët shpejt në kohën që ju studionit në bankat e shkollës

  Reply to this comment
 10. Mark .U.K November 24, 08:56

  Edhe ti e ke teper more gjatush.

  Reply to this comment
  • Granit November 24, 17:04

   Gjatushin ja ka fut Sales dhe Lulushit tend o mark idioti deri sa nuk po levizin dot qafen. Kujdes edhe ti o kokpalari SHQUP-it.

   Reply to this comment
 11. H November 24, 12:15

  Mirë që nuk kanë kulturë, por as edukatë. Popull i mjerë.

  Reply to this comment
 12. H November 24, 12:21

  Mirë që nuk kanë kulturë, por as edukatë. Popull i mjerë. Erdhen maloket infektuan me paedukate plehrash te gjithe.

  Reply to this comment
 13. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan,mizatekalit, mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. November 24, 12:28

  O fraza,e para krieministri ramovic nuke eshte produkt i shumices,por i asaje shumice te pakices qe e votoje,se sikurse thua shoqezonje eshte votuar ne menyre “demokratike”,pra krenare,por i dhjere.Mjat me,me lojra fjalesh e lloqe kavaje;thote populli.Ju thoni gjurmet.populli thote ujku.Nese krieministri juaj nuke do te ishte pjelle e se keqes se politikes se Tiranes zyrtare ne dite e vite,dhe faktet jane dekorimi i visho ajazit,i perlyer ne krimet makabre te 1997,apo deklarimi ndaj berishovicit,ketije vrasesi serial me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore e medjatike,si patriot i Kosoves martire,te vjen peshtire kur e ndigjon dhe po vepron deri me tani ramovici juaj.O fraza pese ishin keto qe jane e mbeten ne politikat e pozite opozites i thencin.Sovrani i bojkotoje ne shumice ato palozgjedhje brend jashteqitjes shqiptare ne dite e vite deri me sot,dhe kerkoje me force me mbeshtejten e USA-s dhe BE-se Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit,ligje qe ne unison u pshurr nga bijte e eterve te diktatures komuniste dhe mostrat e tyre ne popzite e opozite i thencin.Mjaft eshte MJAFT.Dridhuni e perdridhuni,po vjen ora qe nga trasta pemet e kalbura jasht do t’hidhen,doni apo nuke doni ju o te pabreke qe ju la dita dhe moljonere ju ngrysi nata,se drejtesine e ka kerkuar me force ne shumice SOVRANI,USA dhe BE-ja.Besoni dhe binduni e denonconi politikane e pushtetare te binjakezuar me boten e krimit e korrupsionit dhe mos u beni pale me to ne bangen e akuzes.

  Reply to this comment
 14. Sallakja November 24, 12:29

  Nuk ka faj as njeri as tjetri.
  Nuk eshte ne kulturen Shqiptare ti drejtohesh
  tjetrit me, ju. Keta te shkrete mundohen, por
  prap bien ne gabim.
  Ky lloj civilizimi, e kjo lloj kulture do hyje avassh avash edhe ne Shqiperi por duhet te kalojne te pakten nja gjashte mije vjet.

  Reply to this comment
 15. "BOHOTINA" November 24, 12:34

  Tere llumi eshte hedhur kunder keta 4- 5 vjet se eshte prishur foleja e grenzave prej reformave. Nuk punon me nje shtet i tere per nje familje. Jo kazan t’ u thote, por mbase do te ishte me e udhes t’ u thoshte bidon…

  Reply to this comment
 16. jimmy November 24, 13:15

  Artur Zheji nje debil i pa shoq. Nuk kemi pare ne bote gazetar te ftoje Kryeministrin e nje vendi ne studio dhe ta ofendoje dhe ta anilizoje me ne nivelin me te ulet etik. Gazetari ka te drejte te beje cfare do lloj pyetje brenda etikes, por jo ta komentoje ne nje interviste me qellime te uleta denigrimi, duke e thirrur me ti dhe te thote qe “ti nuk je monark te te therres me ju”. Injorant i papare.

  Reply to this comment
 17. Norman November 24, 13:51

  Sallake…
  Me ate sallaken tende kruaje ate mbrapa do besh mire

  Reply to this comment
 18. xxx November 24, 15:06

  Zheji eshte simbol i vulgarizimit te medias.
  Jo kryeministri por cilido qe konsideron veten qytetar duhet te te jape leje para se t’i drejtohesh me “ti”.
  Shkeljet flagrante te etikes ne komunikimet personale jane strategji e rrugacerise per te triumfuar ndaj civilizimit.
  Prandaj njerezit e ditur e te urte te ketij vendi ka kohe nuk hapin goje e nuk flasin dot, ndesa banditizmi ka marre revanshin.
  Zheji eshte media ne pararoje te banditeve te politikes, te cilet paraprijne banditizmit ekonomik, juridik dhe atij shoqeror ne fund fare.

  Reply to this comment
 19. gjermani i fundit November 24, 15:28

  mire eshte te drejtohej me “ju”, por kjo nuk eshte aq themelore per degjuesin, me thene te drejten. Pastaj, duke qene se Rama shkoi ne nje emision me kembet e veta, se mund te refuzonte te merrej me “kazan”, duke qene se Zhejin nuk e njohu sot, por nja 30 e ca vjet me pare, e duke qene se kane qene edhe shoke dhe per hir te shoqerise se dikurshme, nuk ka lezet kjo kapja “jo mos me fol me ti, me fol me ju”, etj. Eshte e qarte se Rama posedon retorike te mire, por here -here del nga stafat dhe imponon ca dialogje te ketilla, sa te jep pershtypjen se nuk e permban dot veten dhe i humb orientimi.

  Reply to this comment
 20. te digjen me benzine, keta trupa te mbytur me bakterie, pastron dhe dhe ajrin . November 24, 16:40

  po kur ai plenc qelburi “profesor” per gjithe aradhen e atyre, kushdo qofshin, i drejtohet apostafat, titullarit shteteror, sikur i drejohet kurves qe perços ne krevatin bashkeshortor, pa protokollin minimal te miresjelljes, duhet te tridhet, ai dhe gjithe “kopea” qe ai, frymezon me kete gjuhe, ligjerisht, me nje nen, te pregatitur posaçerisht ….

  Reply to this comment
 21. Konti Sbalta November 24, 16:57

  Perse vajti Rama tek Zheji , duhet qe ky te fyente kryeministrin!Ai duhet ta kishte per nder qe i rriti vlerat me kete bisede ne studio , ndersa Zheji nuk diti ta shfrytezoje , pra humbi rastit=n me te mire per te rritur vlerat e tij , se ashtu sic ka bredhur Zheji per te zene ndonji cep as ka per ta perfillur njeri , vec ne shkofte prap tek Saliu ! Po , Rama po zbaton formulen e famshme ; mikun mbaje afer por “armikun ” edhe me afer !

  Reply to this comment
 22. Krist November 24, 20:05

  Kolegeve komentues,qe nuk i njohin mardheniet qe nga e kaluara e larget (ajo e rinise se hereshme)midis Zhejit dhe Rames,flasin pa aresye.Ata kane qene aq shoke,sa hanin,c’te gjenin ne shtepine e njerit ,apo tjetrit,ku t’i zinte vakti.Dhe cfaredo qe te kete ndodhur,me vone,midis tyre,konfidenca e se kaluares,eshte rrenjosur ne ndergjegjen e tyre.Prandaj mendoj,se Zheji u tregua natyral,ndersa Rama,pa njerezillek,bile edhe me ton fyes,desh t’i linte Zhejit te kuptoje se,ai eshte kryeminister (kete fakt Zheji e din mire,prandaj edhe e ka ftuar ne studio,si kryeminister dhe jo si ish shok) dhe se Zheji eshte nje qe duhet te mesohet,qe te mos i konsideroje me shoke,ata qe vete Zheji,i ka vecuar,nga tarafi i vet.Thjesht,ky tregim kufiri,tregon qarte mendjemadhesine e Rames,bashke me arrogancen e kryeministrit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*