VIDEO / Rama: Mediat nuk më bojkotojnë, unë jam ushqimi i tyre

October 27, 2017 21:27

VIDEO / Rama: Mediat nuk më bojkotojnë, unë jam ushqimi i tyre

Kryeministri Edi Rama komentoi ngjarjen me gazetarët dy ditë më parë në lidhje me çështjen “Tahiri”.

I pyetur në TV Klan përse mediat nuk e bojkotuan pas ofendimeve ndaj gazetarëve, Kryeministri tha se është ushqimi për mediat.

“Si të më bojkotojnë? Të bëjnë grevë urie thua ti? Po unë jam ushqimi. Do rrinë pa ngrënë?”, tha Rama.

Ai shtoi se gazetarët punën duhet ta bëjnë më mirë.

“Dikur bëja një gabim. Kur më pyeste ndonjëri po ca ke.. e jam i lodhur gjithë kjo punë u thoja… Këtë punë ta ka dhënë njeri me zor? Bë punë tjetër. Isha i motivuar. Kur dola për ata (gazetarët), dola fiks për ata”, u shpreh Kryeministri.

 

October 27, 2017 21:27
Komento

3 Komente

 1. info analitike October 27, 22:07

  Ky nuk rron dot pa mediat perndryshe kush do te merrej me idiotesite qe nxjerr nga goja perdite. Ky eshte si plehra qe nuk rri dot pa kazan.

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku October 27, 22:23

  Tamam mer qerrata, ti je per mediat, sic eshte muti per pulat.

  Reply to this comment
 3. intelektuali October 28, 10:07

  EDI RAMA ESHTE NJE MASHTRUES PROFESIONIST

  Genjeu me thase, mashtroi sa mundi per Dritan Zaganin, per te cilin nuk ka akoma nje vendim te formes se prere nga asnje Gjykate, qe Gjykata e Fierit, nuk e ka mbyllur ceshtjen akoma dhe pret nje deshmitar nga Italia, dhe jo gjykata e Krimeve te Renda sic deklaroi ky PIS enverist i pacipe qe per fatin e keq te Shqypnise eshte bere Kryeminister i vendit.

  PSE GENJEN NE NJE FORME KAQ IMORALE KRYEMINISTRI EDI RAMA?

  Media dhe shoqeria civile duhet te detyroje Kryeministrin tone mashtrues dhe genjeshtar pse eshte bere si nje LOLO enveriste pa piken e moralit dhe i ka dale ashiqare ne mbrojtje Habilajve te Sajmes duke denigurar pa piken e turpit Komisaret e Policise qe kryejne detyren qe i ka ngarkuar shteti?

  CFARE KRYEMINISTRI MAFIOZ KENI ZGJEDHUR O SHQYPTARE?

  Qe po ja kalon edhe Sali Berishes me mashtrimet e tij enveriste?

  PO JU O SOCIALISTE TE DHJERE KU PO E CONI PS-NE QE EDVINI E KA BERE SI CAMORRA?

  Po ju o Media jone Kombetare qe jeni bere te gjithe se ESTRADA e Arjan Canit kur kanabisi dhe droga alla Habilaj i Rilindjes Enveriste ka kapluar anembane Vatanin?

  PO PSE KESHTU DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*