VIDEO: Rama publikon spotin e fushatës: Po nis pjesa e dytë…!

May 26, 2017 21:47

VIDEO: Rama publikon spotin e fushatës: Po nis pjesa e dytë…!

Edi Rama ka postuar në Facebook spotin e fushatës për zgjedhjet e 25 qershorit, ku motoja është: “Po nis pjesa e dytë… Forca”.
Rama ka preferuar që në spot të mos dalë në asnjë moment, por ta shoqërojë videon me zërin e tij.

Rama deklaron se themelet janë hedhur dhe përmend reformat e kryera nën qeverisjen e tij.

Kryeministri vë theksin tek fshirja e “malit me borxhe”, rikthimin e “policisë në krye të detyrës”, vendosjen e rregullit në pagesën e energjisë dhe taksave.

“Ja dolëm të fitojmë vetting-un”, shprehet Rama, teksa premton se në “pjesën e dytë”, duke nënkuptuar një mandat tjetër, do të rrisë punësimin dhe ekonominë.

“Forca! Po fillon! Bashkuar me besa-besë ta çojmë flamurin kuq e zi në Europë. Për Shqipërinë që duam, me shtet, punë, mirëqënie“, mbyllet spoti.

May 26, 2017 21:47
Komento

4 Komente

 1. Crusader May 27, 03:02

  C’fare po fillon o psikopat. I ke bere njerezit qe te marrin arratine. Vetem ky i droguar e shet varferine dhe kanabizimin per arritje. Shqiptaret jane pa buke, kurse ky njeri shet fasada. Ekonomia nuk eshte ndeshje e Juventusit dhe as Facebook. Po te votuan prape, te meritojne 100%.

  Reply to this comment
  • malokeria = qeneria May 27, 12:06

   Jam kaq vite ne emigracion. Ata qe erdhen neper kampe 2 vitet e fundit ishin pjesa me e madhe malokeria qe u kishin thene qe japin leke duke ndejtur dhe normale per ata se nuk e dine cfare eshte puna, skiftere nga malokeria per te vjedhur vila, pakica me ngjyre rom apo egjiptiane, dhe disa te dizinformuar. Kur tjetri e dhjet dhe iken sic beri Sali shpellari, i ngelet barra atij qe vjen pas tij te pastroje mutin mullar qe la maloku. Urojme te ecim perpara dhe te shohim hajdutet e malokerise dhe te Rilindjes (duke u nisur nga Ilir Beqja) ne burg.

   Reply to this comment
 2. Mark uk May 27, 07:26

  Meqense mandatin e pare sipas tejet e ke bere mire,populli e sheh varferimin e do te japin vetem faqen e zeze tuajin.Ate qe e ke bere si as kush tjeter eshte droga qe e perhape ne gjith vendin.

  Reply to this comment
 3. NATASHA May 27, 10:52

  bravo edi cfar bete ju 4 vjet te clat mbushen ne fund te shtatorit.,pd shkateroi gjithe industrine fabrika kombinate tekstili ushqimore populli ngeli ne ruge per pasoje vazhdon te jete e njejta gjendie shteti qe la sal mafiozi te gjth kush ka sy e shikon ka bere shum se ishim kethyer shtet plerash te kanalizimeve te qelbura keto pasoja qe la saliu jane me te keqa se pasojat e bombes atomike pas shum vjetesh kemi nje person ne krye qe po punon per vendin,une kujtoi fabrikan e superfosfatit shkrirjen e bakert,dhe e fundit me teknollogji kohore moderne acidi nitrik ,ishin te punesuar 5000 eee puntor pak riparime pjese pjese puntoret punonin roga normal me e madhesepse vlera shkonte s ne europ ,dy persona qe jane miq sala dhe meta larugan trurin inteligjencen ne 1997 duke ju treguar dhe lehtesuar ikjen keta persona duhet te japin llogari,mblidhni trute

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*