Video/ Rama: Rritje pagash për mjekët, dyfishohet ndihma ekonomike

November 23, 2017 09:11

Video/ Rama: Rritje pagash për mjekët, dyfishohet ndihma ekonomike

Kreu i qeverisë Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke i kushtuar vëmendje shëndetësisë.

Ai njoftoi nëpërmjet Facebook, mbështetjen që i jepet shëndetësisë përmes buxhetit të vitit të ardhshëm.

“Mirëmëngjes, dhe me këtë video informuese për mbështetjen e rritur me Buxhetin 2018 për Shëndetësinë që duam dhe kujdesin social për qytetarët më në nevojë, ju uroj një ditë të mbarë ”, shkruan Rama.

Përmes videos theksohet rritje page më 5% për mjekët dhe infermiërët si dhe dyfishim i bonusit.

Ndërkohë Rama premton edhe një mbështetje për ndihmën ekonomike, ku në video theksohet se qeveria do të rrisë 2-3 herë pagesat për ndihmën ekonomike.

November 23, 2017 09:11
Komento

6 Komente

 1. Matia November 23, 09:50

  Po për nè pensionistët qê jemi “hambarë” votash,a do ketë ndonjë pershëndetje të tipit “MIRËMËNGJES,pensionistë”?
  A do jetë shperblimi për Vitin e ri,sa u pat thenë 70-100 mijë?.Të shikojmë!

  Reply to this comment
 2. Mika November 23, 10:41

  Keto jane arritje te admirueshme e dime qe nuk zgjidhin varferine por jane solide bazuar shendoshjes ekonomike.
  Urime Edi Rama.

  Reply to this comment
  • Ekonomist November 23, 14:32

   …nuk zgjidhin varferine por jane solide bazuar shendoshjes ekonomise…
   Pershendetje Ministri Ben Hametaj per fjalet plot kuptim qe ke thene!

   Reply to this comment
 3. intelektuali November 23, 11:24

  NUK MBULOHET “MUTI” I SAJME QORRIT ME DEMAGOGJI ENVERISTE

  Sa me shume bie ne humenteren e Ministrit te tij Beniamin sajme Qorri, Edi Rama ka rritur ne forme te konsiderueshme demagjine e tij enveriste duke reklamuar Linnja ajrore fantastike patriotike, rruge dhe autostrada qe nuk kanune piken e llogjikes ekonomike dhe tani po kerkon te yshte pensionistet kokpalarare dhe brekecjerre me BAMIRESI komuniste, njesoj sic bente enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes sa here kishte probleme me ARMIQTE e Kllases.

  PO FALE DHE AMNISTO KOMISARIN E POLICISE DRITAN ZAGANI O EDI RAMA, TE CILIN E MASAKROVE SI NJE MAFIOZ I VERTETE PERPARA SE TE HEDHESH LEKA BADIAVA NJESOJ SI ENVERI

  Reply to this comment
 4. intelektuali November 23, 11:24

  NUK MBULOHET “MUTI” I SAJME QORRIT ME DEMAGOGJI ENVERISTE

  Sa me shume bie ne humneren e Ministrit te tij Beniamin sajme Qorri, Edi Rama ka rritur ne forme te konsiderueshme demagjine e tij enveriste duke reklamuar Linnja ajrore fantastike patriotike, rruge dhe autostrada qe nuk kanune piken e llogjikes ekonomike dhe tani po kerkon te yshte pensionistet kokpalarare dhe brekecjerre me BAMIRESI komuniste, njesoj sic bente enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes sa here kishte probleme me ARMIQTE e Kllases.

  PO FALE DHE AMNISTO KOMISARIN E POLICISE DRITAN ZAGANI O EDI RAMA, TE CILIN E MASAKROVE SI NJE MAFIOZ I VERTETE PERPARA SE TE HEDHESH LEKA BADIAVA NJESOJ SI ENVERI

  Reply to this comment
 5. Social Rilindasi November 23, 12:15

  Aferim o Krietari yne Rama qe paske gdhire sot me rritje pagash per mjeket!
  Mjeket jane shtresa me ne nevoje e gjithe buxhetoreve, gjynah mjeket e shkrete.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*