Video/ Shembulli i emigrantit shqiptar të kthyer në atdhe

April 7, 2018 09:52

Video/ Shembulli i emigrantit shqiptar të kthyer në atdhe

Të kthyer tashmë në një rutinë këtë metodë kryeministri Rama ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e tij në Facebook. Rama ka publikuar historinë e një emigranti të kthyer në Shqipëri, i cili ka gjetur punë te Zyrat e Punës.

Me këtë histori Rama jep shembull dhe uron ditë të mbarë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë shembull të një prej shumë shqiptarëve të rikthyer në atdhe nga emigracioni, që dallohen për gatishmërinë e veçantë për të punuar kudo qoftë, ju uroj një fundjavë të mbarë”, shkruan kryeministri.

o.j/dita

April 7, 2018 09:52
Komento

8 Komente

 1. A April 7, 10:27

  O EDI RAMA, maskara, genjeshtar dhe debil ke premtuar ne mandatin e pare 300 000 vende pune. Ky eshte mandati i dyte, nuk ke bere asgje, leri brockullat. Behari nuk vjen me nje lule te vyshkur. Leri pordhet, jep doreheqje sa nuk eshte vone. Keto pallavra tregoja militanteve dhe servilave te tu qe ja lane dhe ja shplane trurin 2 – 3 here ne dite se edhe ato po nuk ja lave te ikin ne drejtim te paditur.

  Reply to this comment
 2. LORA April 7, 13:13

  I uroj Ded Frrokut pune dhe jete te mbare ne Atdheun tone te perbashket.

  Reply to this comment
 3. MH April 7, 13:36

  Ky emigranti i kthyer nuk asht planifikue ne hapjen e 300 000 vendeve pune.Nese asht planifikue,atehere duhet qe te gjithe te papunet te kualifikohen ne emigracion dhe te kthehen ne vendlindje per te fillue punen si Dede Frroku.
  Z.Rama ke shume gjynahe edhe pse sot kjo qeveri asht nga ma te mirat e keti tranzicionit cerek shekullit.
  I pari dhe ma i rendesishme asht mos futja ne veprim te Vettingut.Kjo len dyshime pak edhe per gjynahet mbi zverkun tand hileqare ne keto vite tranzicionit.Po humbim kohe ma shume per te vendos Vettingun ne pune se per kohen e mriatimit te rreformes ne drejtesi duke na ndihmue me shume sakrifica te pa mohushme nga diplomati Donald Lu i shtetit Amerike dhe Vlahutin i BE.Nji te mete kane keto dy te diplomat qe nuk te therrasin njihere ty per te dhane llogari:Si i kishim fjalet.C’asht kjo zvarritje.Nesa Likja mbeti ne vidio me blloke ne duar dhe levizje buzesh.Po keshtu dhe ti ke ato levizjet e duarve ne pervehtesimin e 20% te perdorimit te SHATIT per ne xhep.
  Vetting don te thote kontroll per te gjithe barabar.Deri ne spastrimin e politikanve dhe qeveritarve qe e kane cue vendin ne kete dite sketerre aspak demokratike sa ka ma shume se 50 % e popullit te dashurojne kohen e shuar moniste si ma te mire se kjo sot.

  Reply to this comment
 4. PidhiISateme April 7, 20:07

  Po noi ven per pastrues banjash a ka mer se po ngordhim per buke. Edhe me 1 milion leke ne muaj e pranoj.

  Reply to this comment
 5. Paul Tedeschini April 7, 20:57

  Rama asht nji MASHTRUES qe nuk i beson ma kerkush.

  Reply to this comment
 6. Ben Froku April 7, 23:23

  O Edo prape me Froket o burre. hahahaha

  Reply to this comment
 7. Eno April 8, 00:36

  Ky që është kthyer, do jetë ndonjë me shtate klase që s’di të shkruaj as emrin e vet, se ska shpjegim. Ose është (nuk ja uroj) i mangët.

  Reply to this comment
 8. N,VJOSA April 8, 10:47

  PER TE GJITHE ATA QE SHPRESOJNE NGA EDI RAMA NJE VEND PUNE…
  O njerez,
  Kjo eshte ekonomi tregu, ne pune nuk te merr ne pune Edi Rama, por firma, pronari, punedhensi!
  Ne Kapitalizem punen kerkoje jo vetem nga shteti!…
  Po , shteti duhet te bjere investitore, ne se ata gjejne kushte ne Shqiperi, por investitoret i kerkojne te gjithe dhe nuk i ka Edi Rama ne xhep!…
  Prandaj kush do pune, ta shterngoje Sumen fort, te kualifikohet dhe ta gjeje vet punen ne TREGUN E SAJ TE MADH…
  Po duhet muratore, meso per muratore!…
  Po duhen mekanike, meso per mekanik!…
  Po duhen ne gastronomi, meso per Gastronom!…
  Po duhen infermiere, meso per infermer!….
  Dhe keshtu me radhe…
  Punen nuk e ka ne dore vetem shteti!
  Edhe Edi Rama qe premton qindra mije vende pune e ka gabim!…
  Ky i sotmi eshte sistem tjeter, qe ka ne themel Privatin dhe duhet te besh vet perpjekje ta gjesh punen!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim