Rama poston një video: Shikojeni dhe pyesni veten…

September 25, 2016 20:22

Rama poston një video: Shikojeni dhe pyesni veten…

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në rrjetin e tij social një video ku tregohet një fabrikë e përpunimit të mbetjeve dhe një pyetje drejtuar qytetarëve, duke i ftuar ata ta shohin me sytë e tyre fabrikën.

Rama shton se arsyeja e kalimit të ligjit është se në vend nuk ka një sistem të ndarjes së mbeturinave, ndaj detyra është përmirësimi dhe shkuarja drejt saj… por nga ana tjetër edhe moslejimi i falimentimit të bizneseve.

 “Shikojeni dhe pyesni veten: A duhej lënë të shkonte drejt falimentimit kjo fabrikë e certifikuar nga BE?! A duhej detyruar akoma kjo sipërmarrje shqiptare të punonte vetëm dy ditë në javë për shkak të mungesës së lëndës bazë?!

Pra edhe njëherë: E vetmja gjë që kemi bërë: kemi lejuar vetëm fabrikat vendase të blejnë jashtë mbetje letre, plastike, alumini apo druri, për të kompensuar mungesën e tyre!

Pse mungon kjo lëndë bazë për fabrikat, ndërkohë që është rrugëve?!? Sepse fabrikat s’mund të bëjnë punën e qytetarit e të pushtetit vendor si në gjithë vendet, ku mbeturinat nuk hidhen në një kazan, po ato që riciklohen kanë kazanë të veçantë, nga ku çohen në pika grumbullimi nga pushteti vendor dhe u shiten fabrikave!

Pra, puna jonë është të ecim paralelisht: Nga njëra anë të mos hedhim plehrat kuturu e të kemi sistem ndarjeje të mbetjeve në burim (kazanë) si edhe të ngremë sistemet vendore të grumbullimit e shitjes së këtyre lloj mbetjeve me vlerë, dhe nga ana tjetër të fuqizojmë industrinë tonë të riciklimit jo ta falimentojmë atë!

 Më e thjeshtë se kaq?!”- shkruan Rama.

September 25, 2016 20:22
Komento

31 Komente

 1. korçari September 25, 20:42

  Z.Rama besoj se kushton shume te pastrosh mbetjet nukleare dhe par nje kontrollues te mijera kontenjerave qe do te importohen nga jashte imagjino me nje rroge 200-300 euro a mund t’a mbylle njerin sy nqs i ofrojne 1000 euro dhe kur per t’a ricikluar kete kontenjer jashte mund te kushtoje 10-tra mijra euro pra asgje nuk ka ndryshuar vetem qeverisje nga e djathte ne qeverisje”te majte”zhgenjim i madh dhe genjeshtra ne mes te dites.Qelbja e Shqiperise vazhdon.

  Reply to this comment
 2. L.H September 25, 20:46

  ‘ZOT I MADH QE JE NE QIELL ME JEP FORCEN TE HESHT KUR SKAM GJE PER TE THENE’!

  Reply to this comment
  • Kali (karizmatik) i Tropojes September 26, 11:55

   Kur s’kane piktoret gje per te thene, kane gazeptaret e tyre…

   Shqetesimit te kryemisrit per te kompensuar deshtimin e dikurshem te tij si piktor, permes postimit te fotove te lungomareve dhe videove te gomareve, ne lexuesit e gazetes po i pergjigjemi me po te njejten gjuhe dhe me po te njejtat metoda ngacmuese.

   Nderkohe qe, sot pas nje serie te pafund deshtimesh, nga ky udhendjekes fare i paafte i politikes se mbrapshte nano-saliniste pritet doreheqja nga posti i kryeministrit, ky delirant i pandreqshem vazhdon te aludoje akoma me mendimin e gabuar, se nje popull qe ne qershor te 2013-es tregoi qarte vlarat e tij, mund te ushqehet akoma me dogmat dhe mufkat e shplara te komunisteve ekstremiste.

   Nese ky ka konstatuar sot, dhe jo para tre viteve (!?), se ne vend nuk ka ekzistuar as edhe nje sistem i ndarjes se mbeturinave, atehere duhet te jete ky i pari ai qe duhet te jape llogari se pse jane mbyllur syte gjithe keto vite.

   C’beri ky deri me sot ky delirant euforik per te spastruar Tiranen te pakten nga plehrat e reciklueshme, se per ato te pareciklueshmet qe ka 25 vjet qe po qelbin sallen e parlamentit shqiptar, e dime qe eshte komplet i pafuqishem?

   Permes gazetes Dita, do te doja t’i transmetoja E. Drames, se jo postimet e tij ne rrjet, por asgje nuk mund te c’rrenjose dot nga mendja e qytetareve okulare dhe gazetareve investigues, imazhet negative qe percjellin ne mbare boten, fytyrat e mjeruara te femijeve te urritur, te cilet e ngrysin diten ne mes te deponise se plehrave te Tiranes.

   Videoja qe deshmon gjendjen e mjeruar ne te cilen jetojne sot e kesaj dite “femijet e plehrave” te Tiranes (jo plehrat e politikanes, se keta sot jane rritur…), eshte publikuar me 12.12.2014, e pra afro nje vit e gjysem pas ardhjes se bandes asociale ne pushtet.

   Matilda eshte nje femije e vuajtur dhe fatkeqe qe jeton ne mes te deponise se plehrave te Tiranes, te cilat kundermojne me kilometra larg dhe ndotin gjithe ambjentin perreth. Ne kete “lagje te paligjshme” brenda plehrave te kryeqytetit jetojne rreth 100 banore. Sipas shpjegimeve te vajzes, burimi i vetem i te ardhurave te familjeve te tyre eshte mbledhja e shisheve plastike. Matilda i tregon gazetares, se ajo pervec kukulles, te vetmen loder te saj, ne banesen e saj ka dhe nje televizor me ekran “nga ata te hollet”, te cilin e kane vene ne mes te dhomes per te treguar se s’jemi fare pa gje.

   Kryemisra te pareciklueshem i uroj shikim te kendshem:

   Link: https://www.youtube.com/watch?v=6dAk98XdCP8

   Reply to this comment
 3. ShkoDrani September 25, 20:51

  Nuk ka lende baze (helme), andaj te importojme (helme) qe te mbushim xhepat e piktorit.
  Populli nuk eshte trap.

  Reply to this comment
 4. L.H September 25, 20:54

  NJE PIETJE KETIJ QE KA VARYR SYZET ME QAFE:
  Me qene se importohet ‘lenda e pare’ per te mos i thene plehera as na jep nje fature sa blihet 1 kg ose 1 TON.!?Po nuk i dhe pergjigje jo vetem jep doreheqje por te hapet proçes penal per mashtrim!

  Reply to this comment
 5. Gingi September 25, 21:43

  Dy Jane sektoret Ku mafia hidhet Brenda deri ne fyt:shendetesi due mbetjet. Motivimet e Rames per kete ligj jane qesharake che inidinjojne. Berlini eshte qytet pa vend grumbullim mbetjesh qe prej dy javesh. Riciklohet gjithcka..ne nje vend te lodhur, te zen per fyti nga mafiozet e rradhes , Ku ilacet normale jane te skaduar, Ku hyjne avione e dalin tanke, si Shqiperia eshte vaste me paramendim. Pushtet e pushtetit, lokal e qendror bashke me “biznesmenet “te fillojn me ndarjen e plehrave ne origjin. Ne cdo familje 4 kosha si ne boten e civilizuar.
  Mundesisht kosha te ricikluar. Jemi te trullosur por nuk Jemi budallenj. Rrace fodullesh arrogant qe bejne batuta ne vend te qeverisn.

  Reply to this comment
 6. demo September 25, 21:53

  Plehrat nuk quhen me plehra,por me respekt per plerat quhen -Mbetje te Riciklueshme. Kurvat nuk quhen me kurva,as prostituta,por eskorte seksi.Rama artisti,shko njehere tek fusha e plehrave dhe vizitoi ato qe quan ti fabrika te riciklimit te mbetjeve urbane!Po nuk nxorre zorret nga grafma e qelbur edhe ti je si ato derrat qe kullosin ne plehra.

  Reply to this comment
 7. Na bashkoj kenga popullore September 25, 21:56

  Se sa e thjesht asht ka me u pa,nji gja eshte e sigurt pa naj pisllek nuk eshte kjo puna e skopilljeve (mbeturinave)ktu bahet fjal per mbetje industriale si vajra e land toxike,prandaj qeveria mos te na shesin dengla,jo plastik jo letra jo lesh me qime,por gjithsesi mendoj qe eshte domosdoshem ky ligj per mbetjet,sepse jemi shum te prapambetur per fatin e keq ton,vetem ideja e importimit te mbetjeve te vret ne nje vend te vogel siç eshte Shqipria,i gezoshim

  Reply to this comment
 8. Adih September 25, 22:40

  Per ato propogande qe beni ju tePS ripjellse ,,, diskretitoni vehten me shume , sic jeni deskritituar deri me sot.. Po ju kullon goja leng nga shumat e medha te parave qe mund te perfitoni nga keto mbetje radioaktive te mbetjeve te termocentraleve berthaamore . Vini re si e komentoi Basha, qe une nuk i lexoj as edhe nje prononcim ,por ai permend helmet e jo me kote . Edhe ky Basha zagar ,si vellai i vet Edveri , pse nuk del si burrat tja cjeri masken, se ai i di dhe eshte ne korent te cdo gjeje ,qofte helmet e qofte fitimet e parave nga mafja ne fuqi, , .Per ca bejne keta karafillaqet e PS propogande ,nuk ti jep njeri keto mbetje, se i perdorin per vehte ,e kane interes ekonomik Plus qe i duhet dy here transport (simbas EDVERIT),Por jane helme . Tme falni sme intereson politika, e une nuk shkoj ne votime , personalisht per mua , jane te gjithe partite , te dale nga e njejta miter .Me kete propogande edveri harron qe ka mbi 1 mil shqiptare ne perendim dhe e dine si shkon kjo pune ,dhe i them Rames hajde provo te marresh ,mbetje metali , qelqi druri e deri te letrat e deri tek rrobet ,ska as edhe nje shanc , po te jete burre ta provoje , por ketu behet fjale per helme dhe para, per mafjozet anti shqiptare . Lidheni kete skixofren .Popull jeni ne rezik per shendetin ,per femite enjgjuj te pa fajshem. ,mendoni e veproni pa kompromis kunder kesaj bande qurrashe te vogel hajdute e te uritur per para.. … .

  Reply to this comment
  • Cuk September 26, 05:09

   Populli ne rrezik per shendetin?? Hahaha po populli ka 25 vjet qe eshte duke vdekur nga semundje nga me te ndryshme si rezultat i ndotjes se ajrit, i ushqimeve te skaduara i ilaceve te mbaruara i pisllekut, tani vetem nese permiresohet se per rrezik ka vite qe e ka marre ferra uraten or rob zoti..

   Reply to this comment
 9. Lal Prenga September 26, 01:32

  Edhe une kam token bujqesore te lire, pa uje, pa Drita e pa rruge, por po punoj ne te mes njemij veshtiresish!
  Zoteria jote nuk me jep certifikaten e tokes!
  Pse??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Me vendim gjyqi zotnia juaj!
  Nuk po ju kerkoj as kredi e asgje !
  Thjesht njih gjykaten !

  Reply to this comment
 10. Hani pak mos hani shume m.... September 26, 01:36

  Corapekuqi Rama ka nxjerr nje hajdut ordiner Ahmetaj ish Drejt. i Pergj. i Tatimve ne kohen e bixhozciut Nano dhe me fakultetin e Anglishtes qe nuk quhet shkolle.
  Si perfundim eshte vetem me te mesme dhe me disa kurse nje mujore, se ka qytetare qe njohin nga 3-4 gjuhe te huaja ne menyre individuale dhe jane shume me te zot se ky hajdut nga Gjirokristo, pra Edi i ka dhene llokmen e Ministrise se Ekonomise.
  Mbetjet nga ngjyre BLU qe ishin u bene ngjyre MAVI, kush eshte me i zoti te lidhet dhe te perfitoje nga Mafia e Plehrave, kete e bejne vetem plehra si Edi qe nuk njeh atesine e femijes dhe imoralet qe i rrine nga pas.
  Z. Hajdut Ahmetaj ky Biznesmeni kur “investoi” dhe ndertoji nje fabrike per perpunim plehrash nuk beri nje Plan – Biznesi???!!!.
  Kjo eshte A-ja per cdo investim dhe para te hedhura.
  Ky “Biznesmeni” paska parashikuar (Nostrodamusi shqiptar) qe ne Shqiperi do te importoheshin plehra, se ne te kunderten duhet te ndertonte kete fabrike qe te punonte me kapacitet te plote ne nje nga vendet e BE.
  Nuk kane te sosur hallet dhe mashtrimet e shqipetareve qu u behen nga keto shushunja, jemi shume te forte qe paskemi akoma gjak per te ushqyer keto.
  Qeveria ka marre mandatin per te qeverisur vendin dhe hallet e qytetareve shqiptare jo te mafias se plehrave, Perse nuk i ndan qe ne origjine plehrat Bojaxhiu Edi, per te vendosur kazana sipas llojit te plehrave qe e ke edhe bota e qyteteruar qe na shet plehra tek ne dhe vendet e pazhvilluara, apo keshtu Edi dhe cakenjte e tjere nuk kane ku te fitojne, jane te pangopur.

  Reply to this comment
 11. hi September 26, 02:14

  Si shpjegohet qe vendet e BE nuk e shfrytezojne vete kete biznes te rendesishem?!

  Reply to this comment
 12. NORA September 26, 03:15

  mblidhni ,mend ooooooooooooooooooooooooooooooooooo njerez kjo behet dhe ne gjermani dhe eshte e kerkuar nga shum vende riciklimi behet ne menyre te kontrolluar kjo siguron vende pune

  Reply to this comment
  • hi September 26, 16:35

   Me shpjego, perse ne 2013 Rama e kundershtoi?! Projektligji i berishes ishte per 25 artikuj mbetjesh. Fol mendje ndritur. Me pare futu dhe shiko ne internet kontrabanden mafioze napolitane te mbetjeve radioaktive nen preteksin e riciklimit. Faktorizoje me ineficencen diganore shqiptare dhe fillo te derdellitesh per shqetesimin tone “naiv”.

   Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 September 28, 10:18

   nora mi debile këtu qëndron problemi!!
   gjermanët dhe gjithë europa ka fabrikat,që andej i kemi blerë dhe ne,për këtë punë!!
   përse duhet ti sjellin deri këtu??
   bëja njëherë pyetjen vetes moj kallëpe!!

   Reply to this comment
 13. Albo September 26, 05:06

  Ore po vetem me sy dyshues do e shikoni cdo gje ju? Po besoni ore njehere se jo te gjitha behen per tjua futur juve.. Edhe mbetjet kimike ishte gabim i madh qe nuk u pranuan, ato do i shkaterronte Amerika e Shqiperia do perfitonte qindra milione.. popull injorant e qe do te japi mendim edhe aty ku ska informacionin apo kulturen e nevojshme..

  Reply to this comment
  • genti September 26, 10:29

   doli dhe albo iluminusi qe na tregon injorancen..sigurishte qe shihet me sy dyshues sepse ky shtet ka treguar qe nuk punon per shtetasit e vet po per xhepat e qeveritarve .e duhet ta shohim me dyshim cdo vendim qe merr..ato milionat qe do kishe mar ti nga amerika sdo ti ndije as eren se sdi ne xhepat e kujt do perfundonin…po se si ti ke guxim e ti mbeshtesesh keta bastarde qe ska as moral e as bese un nuk e di..o e mer rrogen te keto fabrikat ose ne zyrat e ketyre mavrive ose je truthar partie qe sdi te mendoj me men e veta po me mend e kryetarit

   Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 September 28, 10:14

   ke të drejtë albo!!
   nuk kemi asnjë shkak për të dyshuar!
   asnjë politikan nuk është dënuar për ndonjë pisllëk!
   flitet për korrupsion,por asnjë lloj fakti nuk ka!kështu që dhe ai nuk egziston!!
   kemi një qeveri të ngritur nga dy parti,kundërshtare të njëra tjetrës!!kemi dy kryetarë që para disa vjetësh njëri nxorri një video të tjetrit,dhe tjetri tha se ishte fallco!!u ngrit një popull në këmbë dhe u vranë katër burra!!dhe këtu nuk kishte nevojë për dyshim!!pavarsisht se njëri nga të dy gënjente!?ska rëndësi!
   kështu o albo!!
   këtu dhe rrogën po të ta japin të plotë!?
   edhe sikur fatura e ujit e dritave të jetë e saktë në qindarkë!?
   bile dhe kur merr frymë dhe zgjohesh në mëngjes!?
   duhet ti bësh pyetjen vetes:KU QËNDRON HILLEJA NË KËTË MES???SI ËSHTË E MUNDUR QË FUNKSIONON GJITHÇKA??

   Reply to this comment
 14. Patriot September 26, 06:50

  Vetem protestat masive dhe te pa ndaleshme do ti thonin NDAL ligjit te riciklimit te plehrave te votuar nga plehrat,si dhe do te bente mundur nje referendum popullore qe te futej ne funksion reforma ne drejtesi sa me shpejt ,ku politikane,gjykates,prokurore,avoketer dhe mjeke e biznesmene te korruptuar e te binjakezuar me boten e krim-korrupsionit-imoralo-politik qe c’do dite Jane pergjegjes per humbje te lirise e jetes,t’u sekuhejstrohej pasuria e vene ne rruge sa korruptive aqe dhe kriminale me fuqine e pamoralsherise se pushteteve.Para sovranit ne unison me USA-n e BE-ne te gjithe politikanet, gjykatesit,prokuroret,mjeket e biznesmenet e perlyer me te djeshmen e te sotmen sa korruptive e kriminale ne vite,Ato mbeten askushi.
  Shqiptare ne emer te jetes dhe ne nderim te vetes,femijeve dhe brezave qe vijne pas Ne duhet te fillojme protestat sa nuke eshte vone ,pa dallim bindjesh apo idesh,populli dhe atdheu eshte ne rrezik.Protesto,dhe Vetem Protesto ne mbrojtje te jetes sa nuke eshte vone.

  Reply to this comment
 15. Lymi September 26, 08:29

  Edo leni pallavrat….,se do ti me ble ndonji pikture Vangogu apo Pikaso nuk duhet me e mbyt Shqiprine me plehra radioaktive. Ti do me bo ca pare shpejt e shpejt,ca si shum pare……! Sa per kompanite Shqiptare se ke rrujt ti e shoket e tu ndonji here qe ta kesh si problem sot se kane ngel nja 7-8 kompani pa pune. Sot eshte e gjithe Shqipria pa pune dhe ty ste rruhet hic fare dhe aq me pak ketij miut te vogel Arben Ahmetaj. Kaq kisha.

  Reply to this comment
 16. PKSH September 26, 09:14

  Mjere ai popull qe kemi keta rrugace per politikane .
  Per fat te keq ne shqiptaret duhet te bejme zgjedhjen gjithmon ndermjet te keqiave te zgjedhim ate me te voglen.
  Bashke me ate plastiken do vershojne pesticidet, lendet kimike , mbase edhe radioaktive.
  Varet nga shuma e lekeve qe kontrolli ne kufi ti mbylli te dy syte e ti kaloje keto lende.
  MENDONI MORE QELBESIRA QE SU FRYT NE PARA PER ATA NJEREZ BURRA ,GRA,FEMIJE QE ME KETO PLEHRA QE PO CONI NI SHQIPERI DO TI SEMURNI.
  Keto jane arme kimike qe kryeministri po ia drejton popullit te vete .
  Ptu PLEHRA
  Zoti ju mallkofte per tere ato vuajtje qe po i shkaktoni atij populli.
  NE DJALL VAFSHI E MOS GJETSHI PAQE.
  POPULL!!!
  NGRIHUNI DHE SHTYPINI KETA QELBESIRA DROGAXHI E PISANJOSE
  DERRMOJINI PA MESHIRE

  Reply to this comment
 17. rama September 26, 09:20

  Minister me veshje mafioze,qe ketu po i heq vizen kesaj videoje.

  Reply to this comment
 18. info analitike September 26, 14:31

  Shikojeni Kryepsikopatin dhe pyesni veten, si mundet ti besonit nje deliranti, megalloman te tille?!

  Reply to this comment
 19. Ska Nder BEU September 26, 15:26

  Thjeshte ketij populli dhe ketij vendi i ka hipur maskarai i rradhes, dhe po zgjidh problemet e veta si paraardhesit.
  UNE NJE PYETJA KAM :
  KJO FABRIKA E CERTIFIKUAR NGA BE ME LEJE ESHTE NDERTUAR APO ESHTE NE PROCES LEGALIZIMI ?

  Reply to this comment
 20. Mandi September 26, 15:49

  Tani me kete video na e mbushe mendjen o edrama, njelloj si video e atyre 2 maturanteve qe i kishin fituar te 10 preferencat. Sa qesharake qe jeni, po ska nevoje per video per te na e mbushur mendjen.

  Reply to this comment
 21. intelektuali September 26, 16:03

  KAQOLI EDI RAMA TREGON ME KAQOLIN E TIJ AHMETAJ

  Ku e ke drurin, aluminin dhe letren per riciklimin famoz socialist?

  sepse:

  Ne video tregohet vetem materiali PET i shisheve plastike qe eshte nje material tejet i rrezikeshme pasi nuk asgjesohet nga natyra dhe nga djegja e tij perftohen materiale toksike jashtezakonisht te demshme per shendetin dhe natyren. Kur na qenkan kaq me vlere pse nuk i riciklon Bota vete keto materiale plastike te paasgjesueshme, por ja falin shqyptareve dru me pre me BOSA Mafiose te korruptuar badiava?

  Ne te gjithe Boten qeset plastike dhe shishet PET (per uje) jane shpallur me kohe ARMIKU i njeriut dhe i natyres dhe perdorimi i tyre (sidomos ne SHBA) eshte duke u kufizuar totalisht duke e shitur ujin me shishe qelqi dhe qeset me leter.

  prandaj:

  Mashtrimet dhe genjeshtrat enveriste tregoja Rilindjes tende, por mos i kujto shqyptaret si nje popull dele qe nuk di asgje.

  sepse:

  vetem 20 % te dengjeve me plehra qe do te vine nga Italia do te shkojne per riciklime famoze socialiste, pjesen tjeter ku do ta hedhesh o Edi KAQOLI qe je bere me shume lakmitar se Saliu?

  Reply to this comment
 22. Kostandin September 26, 17:27

  Thelbi i zhvillimit te mbrapshte ne Shqiperi eshte qe Politika, majtas e djathtas trumbeton e populli i mjere mesa duket beson qe:
  Zhvillimin e Shqiperise do ta sjellin biznesmenet private, asnje vend i botes nuk eshte zhvilluar sepse kane dashur biznesmenet….

  Reply to this comment
 23. kris 1 September 26, 19:21

  i dashuri kryeminister,
  Per tre vjet nen drejtimin tend plehrat nderruan emer dhe u bene materiali baze qe shqiperia te behet nje vend industrial.C’do gje mund te riciklohet e te behet burim fitimi.Shembull per ne je ti vete me transformimet dhe riciklimet e here pas hereshme.
  Megjithese nuk dihet kush i ka ndertuar dhe financuar keto fabrika qe nuk mund te punojne me material te vendit eshte mire qe ju i qani hallin biznesit dhe forconi mardheniet tregtare me nje europe te mbushur me dembele e afariste qe po lene kete pasuri te cmuar ne duart tona.
  problemi i dyte i punesimit dhe pasurimit eshte ajo e bekuara droge.Qe ne kohen e Saliut kemi investuar per zhvillimin e kesaj kulture bujqesore.I jami qepur maleve per ti bere pjellore si fushat.Me mijra vete jane punesuar dhe parja nuk pikon po rrjedh.
  Sikur ta legalizosh investimet nuk do te shkojne dem,burgjet nuk do te mbipopullohen dhe europes i kthejme borxhin e riciklimit
  Kemi investuar ne industrine e kurverimit me miliona dollare por skemi ligj per shtepite publike.Alamet kurvash jane ne kushte mizerabel sa qe detyrohemi ti cojme ne ekzil.Po e ligjerove megjithese kemi infrastrukturen por he per he mund te sigurojme vetem 20%te punonjesve te japim fjalen se do te marrim e rriciklojme dhe kurva te hijeshme nga europa.
  Mund te te coja nje vidio te tyre po kam frike se prishesh
  Faleminderit per mirekuptimin

  Reply to this comment
 24. ganiu September 26, 23:36

  Qyqa mi mami sa e bukur qeka kjo fabrika e plenave. Do shkoj te shtrohem aqe. Bile du me moperu nonji puntor steril i ksaj fabriket.

  Reply to this comment
 25. anticensurë 25642654 September 28, 10:05

  video fantastike!!e punuar me profesionalitet të lartë!!
  duket sikur e kanë bërë të njëjtat studio që bënë në 2011 videot për fushatën e lule bashës për kryetar bashkie!!
  megjithëse nuk kanë faj!!ata kanë qënë,berisha e basha,të parët që kanë futur plerat në shqipëri!!
  bravo ed rilindësi,ti di ta riciklosh materialin!!i vetmi ndryshim është pallosh ahmetaj që jep “mendime” për të shkur përpara industria e plehërave!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim