VIDEO: “Ke të drejtë, u bënë dy krokodilë në atë restorant”

April 19, 2016 19:52

VIDEO: “Ke të drejtë, u bënë dy krokodilë në atë restorant”

Gjatë bashkëbisedimit që kryeministri Rama zhvilloi me ish-eurodeputetin Hannes Swoboda, ky i fundit i ka kujtuar Ramës atë takimin e gjatë në hotel “Krokodil” në Strasburg në 2010 mes kryeministrit të asaj kohë Sali Berisha dhe kreut të PS, Edi Rama.

Ja si i përgjigjet Rama Swobodës me batuta:

Swoboda: Nuk do ta harroj natën së bashku me Martin Schulz, ju dhe kryeministrin  Berisha në përpjekje për të shtyrë vendin përpara, por kishte shumë opozitë nga njëra prej palëve. Imagjinoni kush ishte pala.

Rama: Na kujtove një moment nga ato momentet dramatike dhe pasionante që kemi kaluar së bashku. Mbase duhet të kishit zgjedhur një restorant tjetër atje në Strasburg, sepse restorant “Krokodili” nuk na solli mbarësi në atë kohë.

Swoboda: Ishte një krokodil i vdekur

Rama: Po normal u bënë dy krokodilë një restorant, ke të drejtë.

 

*******

Foto kryesore nga arkiva e Ditës: Rama duke hyrë në restorant Krokodil 21 Maj 2010

April 19, 2016 19:52
Komento

2 Komente

  1. demo April 20, 03:18

    Ti je nje maskara,qe po na le me kufomen e Berishes pa kallur ne burg.Kerma Berishe po na mbyt;ky ben sikur nuk kupton,nuk sheh;nuk degjon,Ka tre vjet nuk eshte bere drejtesi,ky merret me batuta.Ha,ha,ha,qeshin lolot…

    Reply to this comment
  2. mir April 20, 21:14

    frikacak bure

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim