Video / “Vlorën, vetëm Vlorën”, Rama uron me vargjet e Ali Asllanit

January 2, 2019 18:48

Video / “Vlorën, vetëm Vlorën”, Rama uron me vargjet e Ali Asllanit

Edi Rama i ka kushtuar sot një urim vlonjatëve.

Ai shprehet se ka nderin të jetë deputet i qarkut ku kaloi fëmijërinë.

Përmes videos së mëposhtme, Kryeministri uron qytetarët duke shkruar:

“Një urim i posaçëm për të gjitha familjet e Vlorës, pa dallim, gjyshërit, gjyshet, prindërit e fëmijët e Vlorës, nga bregu i detit deri thellë në malet e Labërisë, vendi ku kaloja verën si fëmijë e ku kam sot nderin e madh të shërbej edhe si deputet i Kuvendit të Shqipërisë🙏

Qoftë një vit i mbarë e me shëndet e me të mira për të gjithë ju, krejt pavarësisht bindjeve e simpative tuaja politike dhe me vargjet e mahnitshme për Vlorën, brendashkruar zemrës suaj:

Vlorën vetëm Vlorën

Thelb e kam në zemër

Ditën e kam dritë,

Natën e kam endërr”

l.h/ dita

January 2, 2019 18:48
Komento

17 Komente

 1. C'a bohet kshtu January 2, 18:59

  Ore kar-afil, leri vargjet dhe “mallin” (se ti je tip i qe nuk e rruan e mos na u hiq atdhetar) se nuk je ne mergim (kurbet), shtro bithen ne zire dhe ne pune e jepi drejtim per se mbari Vlores dhe gjithe Shqiperise.

  Reply to this comment
  • Zhaku January 3, 00:38

   Kryeminister SHURRAQ dhe BATAKÇI ! Sa herë éshté né Pozité té Véshtiré , pér Fajet e tij , kérkon ndihmén e VLONJATÉVE TRIMA , sepse éshté i vetdijshém qé TIRANSIT jané “LEPURA” dhe QOFTEXHINJÉ! ! Kryeministér MASKARA dhe PSIKOPAT qé VJEDH dhe GRABIT Popullin e VARFÉR SHQIPTAR , pa LIMIT , njésoj si PD KRIMI dhe LSI ZHVATJA! Po pse çfarë kujton ti ZGJEBARAK , se VLONJATÉT , NUK té Njofén ty ZAGAR Kryeministér , qé hiqesh sikur je ISMAIL QEMAL VLORA i MADH !!?? Ti je njé PALAÇO MASHTRUES qé NUK e ke Shokun ! PINOK dhe FÉLLQÉSIRÉ qé kérkon té Mashtrosh VLONJATÉT me “BATUTA” Kalamaqsh dhe “LLOGJE KAVAJE” té péshtira ! ! Mos ta Pafshim SURRATIN mé O KARAGJOZ i NDYRÉ!

   Reply to this comment
  • prizem January 3, 06:42

   Konet e Pe-De-rave dhe LeSheLi-rave le te lehin, karvani i shqiptareve qe e duan Shqiperine do te ece perpara…

   Reply to this comment
 2. C'a bohet kshtu January 2, 19:43

  Z. Edi per pak harova, je ca i trumburllt e ke nga pagjumesia, te ka lene pa gjume duke te bertetitur ne Surrel tek shtepia-bunker-lesh-art nipi i i Dashnor Mamaqit, kar-agjozi Ermal qe per te qesher ben vetem veten e tij, vete llap e vete qesh.

  Reply to this comment
 3. mirel January 2, 19:44

  Ik mor qelbsir, pret nga Vlora votat dhe e ke perdorur per karrieren politike. Yyyt plere, Vlora heroike nuk ka vend per tradhetaret. Shko bej homazh te Mithat Frasheri.
  Vlores po I shet detin o plere e historise

  Reply to this comment
 4. A January 2, 19:49

  O EDO KRISTAQ ANETA RAMA, leri pordhet, boll na qelbe.
  Vloren diten e paske drite, naten e kam enderr dhe ne thelb e paske zemer, “shume poetike”. Kaq mashtrues, demagog je ne thelb. Ti je kokrra e maskaraj sa nuk e ka shokun nje klloun dhe nje karagjoz, asgje me shume. Cile kerkon me mashtru kalamajt e kopshtit dhe militanteve qe ja lane dhe shplane trurin me genjeshtrat tuaja. Pis burre paske qene more derdimen, leckaman i rrugeve te Parisit. Ta tha FATOS LUBONJA kush ke qene ne Paris dhe çfare nuk ke bere.
  O EDO si perfundim KE MBARU. Tung.

  Reply to this comment
 5. Gingi January 2, 20:06

  Poezia eshte shkaterruese.
  Mjaftojne 4 vargje per te mundur cinizmin che babezin
  Zoti i rujt poetet

  Reply to this comment
 6. Vlora January 2, 21:24

  Hani, pini dhe rrembeni
  Mbushni xhepe, mbushni arka
  Te pabreke ju gjeti dreka
  Milionere ju gjeti darka

  Hani, pini dhe rrembeni
  Mbushni arka, mbushni xhepe
  Gjersa populli bujar
  Ju pergjigjet peqe, lepe

  Ali Asllani
  Hakerrim

  Reply to this comment
 7. Aa January 2, 22:02

  Per vloren qe e katandise si qytet te krimit me banda dhe njerez te humbur,per vloren qe sa ke hall e perdor per vete.ti plehre ordinere e ketij qyteti.kriminel si ty vlora ska pare kurre qe nuk le intelektual te ketij qyteti pa futur ne burg dhe pa hequr nga puna.ske asnje vlonjat ne ministri .qe kur erdhe deputet ne vlore vetem te liga ke sjell .

  Reply to this comment
 8. besa January 2, 23:05

  Po ate rrugen e Lumit te Vlores kur do ta mbarosh se e bere si Ramiz Amia. I thote Shaho Luçi Ramizit: je lodhur te keqen nena se eshte dhe rruga tere gropa, kur do na e ndertosh? -Ate e ka ne dore Adili i thote ai. Po Adili urdherat nga ti i merr te keqen nena ja perserit Shao. Dhe rruga u be der ne Qafe varrit Taves, pastaj deri ne Lepenice dhe aty u mbyll. dhe kjo rruge qe e filloi deputeti kuçiot e vazhdo Damiani deri ne Qafe te Varrit Taves eshte bere. Sikur e keni bere me fjale me Ramizin: hiq e mos e keput.

  Reply to this comment
 9. Mallakastrioti January 2, 23:27

  “Dredharak” dhe i pabesë që të di Bytha shumë , por sa të di ty Halabak “Rradakja” , Lebërve të VLORËS ju di Kari ! NUK ja u fut dot LEBËRVE të VLORËS HEROIKE KURRË më ! ! ! Më thuaj një MINISTËR VLONJAT (VLONJAT 24 KARAT) ???? Asnjë NUK ke , por ke marrë gjithë PLEHRAT , FEKALET dhe FUNDËRRINAT HAJDUTË dhe GRABITQARË të SHQIPÊRISË ! VLONJATÊT do të PËSHTYJNË në SURRAT ty KRYEHAJDUT !!! Shoku i Visho Ajazit dhe i Ridvan Bodes ti EDVIN RAMA Mashtruesi ! ! ! Shko bëj SHURRËN LEGEN sepse NUK merr më VOTA PSja në VLORË , përsa kohë ti GAGASH je KRYETAR i Partisë SOCIALISTE ! Shko GRIS BYTHËN HAJDUT ! ! ! Dashke të Gênjesh VLONJATËT me Thërrime dhe ata të VOTOJNË ty PLEHRË , për të VJEDHUR dhe ZHVATUR SHQIPËRINË me TENDERA , KOMÇENSIONE dhe PPP HAJDUTËSH !!!!! RROFTË VLORA ! ! ! VDEKJE e POLITIKANËVE HAJDUTË të këtyre 28 VJETËVE ShkërLLatoKraci .

  Reply to this comment
 10. Artjoni January 3, 00:03

  Ik ore maskara…te zente haka jone qe ta dhame ty voten…e katandise Vloren per ibret te zotit…nuk solle nje pune ne vlore…as edhe investim te vetem…gjithe firmat qe kane mare punet publike as edhe nje nga vlora..plere…do shohesh rezultatin tani per zgjedhje..do surprizohesh…

  Reply to this comment
 11. pijetari January 3, 02:09

  E keni te kote. Sa ka bere Edi rama si kryeminister per Vloren nuk ka bere asnje qeveritar tjeter. Vlonjatet e vertete e dijne mire kete. Te tjerat qe shkruajne si ca birbo me siper ose jane fanatike partiake, ose nuk e njohin Vloren e vlonjatet.

  Reply to this comment
 12. Arben January 3, 08:17

  O I gjate, do ta hash te gjate.

  Reply to this comment
 13. NGELET ME HIDH E PRIT NGA TE DYJA KRAHET January 3, 12:37

  NGELET ME HIDH E PRIT NGA TE DYJA KRAHET
  PSE NU BENI KRAHASIME O NJEREZ SA BERI NANOJA,SA BEERI SALIU DHE SA KA BERE RAMA DO TJU DALI E VERTETA PO KENI SY E MENDJE PER TE NXJERE TE VERTETEN ….!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 14. 666 January 3, 13:29

  idiot

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim