Video/ Rama: Vjeshta histerike e politikës nuk na pengon në detyrë

November 12, 2017 17:20

Video/ Rama: Vjeshta histerike e politikës nuk na pengon në detyrë

Kryeministri Rama me anë të komunikimit javor me qytetarët e vendit me traditën e përjavshme në Facebook, ka shpalosur disa premtime për reja për katër vjeçarin e dytë të qeverisjes së tij.

“Kemi një program masiv investimesh, që ka filluar me Rrugën e Arbrit por do vazhdojë për t’i kthyer rrugët në standarte europiane. Ne do bëjmë një progres të konsiderueshëm. Rilindjen urbane do ta çojmë përtej qyteteve. Do zhvillohet më tepër turizmi, duam të nxisim edhe turizmin malor.”

“Vetëm me reformat e vështirat dhe jo me gënjeshtra, me hap të vogël, jo me iluzione e pallavra mund ta bëjmë Shqipërinë. Kujt i duhet sherri e konflikti? Njerëzve të zakonshëm jo njëherë. Kujt i duhet pallavrat që shpik politika çdo ditë? Shqipërisë jo njëherë.

Është për të ardhur keq, kur sheh kazanin e politikës të ziejë në vorbullën e pallavrave e shpikjeve. Kjo vjeshtë histerike e politikës, nuk mund të na pengojë për të bërë detyrën tonë. Ta mbajmë të plotë përgjegjësinë që na kanë dhënë njerëzit. U  deshën shumë hapa për të nisur rrugën e Arbrit, plot 4 vite për të ardhur deri këtu, ama erdhëm po jo si të tjerët, që e kthyen rrugën e Arbrit si një nga premtimet më të përsëritura e të pambajtura”.

Kreu i qeverisë akuzoi kundërshtarët politikë se me “pallavrat dhe shpikjet” e tyre duan të ndalojnë çdo hap të bër para nga qeveria e tij.

“Kjo vjeshtë histerike e politikës, nuk mund të na pengojë për të bërë detyrën tonë. Ta mbajmë të plotë përgjegjësinë që na kanë dhënë njerëzit,” tha Rama në Komunikimin Javor.

November 12, 2017 17:20
Komento

12 Komente

 1. Fatmiri November 12, 17:55

  Pershendetje Kryeminister Rama !E digjova , u gezova ,sepse ,edhe kur enderrojme ne frymezohemi per te bere gjera te mira , jo me qeveria qe enderrat i ka ne dore per ti bere te verteta. Na duhen veprat e medha , sepse lartesojne vendin dhe e bejne kombin me te njohur ne bote ; por ,veprat e medha te shkojne krahas mireqenies se popullit .. Une jam pensionist dhe ne kete moshe qe jam nuk me mbetet shume per te jetuar ;mireqenien time une kam pensionin ;aty e shoh ; rritjen e mireqenies , punen e qeverise dhe gjithcka te mire qe behet ne kete vend .Sa per opoziten , nuk keni perse te trishtoheni ,ju e kini fituar pervojen e mjaftushme qe te mos i merni per te verteta te gjitha qe thot ajo .Ty ta dhame “timonin” tashti , mos shiko anash , aq me keq
  mbrapa ;drejt perpara !
  Suksese.

  Reply to this comment
  • Socialisti i Ndershem November 12, 19:29

   Sa do te donim te ishim optimiste si ty Fatmir.
   Ndoshta ti vetem degjon ( dhe vetem ERTV) , ben mire te hapesh edhe syte edhe llogjiken.

   Reply to this comment
   • sopiqoti November 13, 16:02

    O “..socialist i ndershem..” nga ato qe shpreh duket qarte se zotrote nuk e di akoma se c’far ka topi i fuootbollit brenda “..lesh apo kashte..”As qe ja ke haber se per c’fare behet fjale.Je pjese e pandare e kazanit,E c’te duhet ty a derrezi te japish mendime.Meru me ndonje gje tjeter.

    Reply to this comment
 2. kris 1 November 12, 18:04

  nje vjeshte me stuhii dhe nje dimer me peshk .

  Reply to this comment
 3. Mark Prenga November 12, 18:46

  O bageti milet po a nuk e kuptoni apet qe ky asht nje plehne dhe nje fundrrine ne ket ven qe po tallet me ket populkatunare..ky s’din me ba asgja dhe vec llomotit kot sikoti o popull asht nje monster qe po e shkatrron ket ven..

  Reply to this comment
 4. Mark U.K November 12, 20:39

  Sikur ta marrin foton e tij fshatart nuk do te demtoheshin te lashtat nga ky surrat.

  Reply to this comment
  • korçari November 13, 09:56

   FOLEN MALOKET ,FOLEN NJEREZIT QE DINE VETEM TE VRASIN?TE SHAJNE DHE TE SHKATEROJNE AH SE HARROVA DHE TE UZURPOJNE PRONEN E TJETRIT.NJEREZ QE SHESIN SHQIPERINE PER TE MBROJTUR SALEHUN NJEREZ QE JANE MASUAR TE RROJNE VETEM ME KAFSHET SHKURT ” DRU ME PRE”

   Reply to this comment
 5. Plaku Xhuxhumaku November 12, 21:02

  Po ku do te dije histeriku nga histeria?

  Reply to this comment
 6. intelektuali November 12, 21:47

  RRUGA E ARBERIT ESHTE SI RRUGA E KOMBIT E SALIUT O EDI RAMA

  Nuk mbulohen dot HABILAJT e Sajme Qorrit me asfaltin e rrugeve demagogjike, pa kurfare fisibilitieti ekonomik dhe pa kryer me pare hesape te imtesishme per llogarite qe kryen cdo frime private ne Bote:

  SA DO TE FITOJE SHTETI NGA KY INVESTIM?

  sepse:

  Ne Maqedoni nuk e kane vene fare “ujin ne zjarr” per Rrugen e Arberit te Edi Rames dhe kjo rruge qe po gatitet ne terrin e nates eshte njesoj si:

  RRUGA E KOMBIT E SALI BERISHES

  Qe u vodh dhe nga pushteti mafioz me parulla patriotike si kulceder encveriste dhe qe akoma nuk ka mbaruar ne shume segmente dhe nderkohe qe te ardhurat ne shtet jane te padukshme akoma.

  DERI KUR BOSAT E PUSHTETIT DO TA MBULOJNE PAAFTESINE E TYRE PER RIMEKEMBJEN E PRODHIMIT KOMBETAR ME ASFALTIN E RRUGEVE NE PROJEKTE MEGALLOMANE PA KURFARE INTERESI EKONOMIK?

  Reply to this comment
  • Loku November 12, 22:21

   Edvini eshte djale tirone pranej e keni inat . eshte i vetmi politikan qe eshte trendi dhe vishet me mode , sportiv , alegro dhe shakaxhi .
   po ku kuptojn fshataret ,
   ose me mire , ku di dhia se çeshte tagjia .

   Reply to this comment
 7. Kam punuar nje jete , Dhe nuk me del pensioni , me ble November 12, 22:11

  Me sali berishen shqiperia Ishte e dyta mbas Gjermanise .
  Edvini e Rilindi duke bere shtet ,
  duke denuar fukarenjte e dekoruar Fullarenjte.
  Shpetuam nga Djalli Sali ,
  Per te rene viktime tek kulçedra Edvin ,
  qe kerkon haraq edhe per puset .

  Lum kush te roje , se zonje do ta shohe [ ne valle ]

  Reply to this comment
 8. dashamires November 13, 09:06

  Eshte lehtesisht e kuptueshme se Rama lexon si robot ato qe thote. I ka te shkruara. Jane thjesht dokrra per te ushqyer militantet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*