Video: Revolta antiturke e deputetit në PE: “Merreni këtë çokollatë dhe…”

October 24, 2019 19:49

Video: Revolta antiturke e deputetit në PE: “Merreni këtë çokollatë dhe…”

Europarlamentari Angelo Ciocca, përfaqësues i Lega Nord në Itali, shpërtheu në revoltë sot kundër ofensivës turke në Siri.

Me një kuti çokollatash turke në dorë, Ciocca tha se autoritetet turke i kanë duart me gjak dhe kritikoi ashpër financimet evropiane ndaj Ankarasë, që sipas tij shfrytëzohen për luftën e Turqisë në Siri.

Pamjet tregojnë europarlamentarin ndërsa ngrihet nga vendi i vet i revoltuar dhe flak çokollatën në drejtim të kreut të seancës.

E dila i kërkon të qetësohet duke i kujtuar se është në një institucion ku flitet dhe debatohet dhe dhuna nuk pranohet.

m.a. /dita

October 24, 2019 19:49
Komento

4 Komente

 1. Arben October 24, 21:14

  IK O GJYSMAK

  Reply to this comment
 2. asd October 25, 10:45

  Bravo Italia. Nuk e prisja kete qendrim te drejte nga Italia e cila shpesh here fshihet si skuthe ne politiken e jashtme. Aq me pak e prisja nga Lega Nord. Ka shume te drejte ne shikimin e tij; Nuk mund te futet ne EU nje vend i paparashikueshem si Turqia.

  Reply to this comment
 3. Vasili October 25, 11:19

  Me ne fund u gjet nje ze ne Europe,te demonstroje realitetin qe perjetojne popujt autoktone te Europes,se zhvilluar ne gjithe drejtimet,nga filozofia e besimit kristian.
  Dhe popujt e Europes,q1e e perjetojne si qelize e ketij realiteti,reaguan dhe votuan ne shumice per ndryshim drejtimi ne politiken europiane,qe tani,vuan nga ivandimet islamike,qe kane pjelle terror dhe pasiguri,ne shoqerine europiane.
  Nqse politikanet e Europes,do te vazhdojne dremitjen dhe te bejne tolerantin,dhe finacuesin ,kundrejt llojit te individeve dhe shteteve islamist diktatorial kriminal te llojit Erdogan,pasojat do te kene dimensionin e nje fataliteti historik ne kontinentin Europian dhe me tej.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*