VIDEO / Riatdhesohen 218 shtetas, kërkuan azil në BE

November 29, 2017 20:22

VIDEO / Riatdhesohen 218 shtetas, kërkuan azil në BE

Plot 218 shtetas shqiptarë janë kthyer në Aeroportin Nënë Tereza ditën e sotme pasi iu është refuzuar kërkesa për azi.

Njoftimi i plotë:

Aeroporti “Nënë Tereza”

218 shtetas të rikthyer ditën e sotme nga vendet e BE-së, të cilët tentuan azil.

88 shtetas shqiptarë të deportuar nga Gjermania me avion të posaçëm, pasi kishin abuzuar me kërkesa për azil.

Ndërsa nga Franca janë kthyer me vullnetin e tyre, 130 shtetas shqiptarë.

Asnjë shans për të fituar azil në vendet e BE-së, mos shpërdoroni para dhe kohë!

Prononcimi i Drejtores së Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, Aida Hajnaj

c08466b5-f9aa-4fde-8b71-f26dce5f473a f9e31b74-c614-49bc-81d8-18dac5939e5e

118cb9ac-f7ce-4324-9353-e4c8f6e0863e

November 29, 2017 20:22
Komento

1 Koment

  1. intelektuali November 29, 22:45

    HAJT TA GEZOFSHI 29 NENTORIN E EDVINIT DHE LIKE FLORIRIT!

    por:

    Me durim se ju con Rilindja te Korea e Veriut, c’ka ju duhet BE-ja Imperialiste dhe kapitaliste?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?