VIDEO/ Rovena Dilo: Si mund ti thuash “divë e skenës” një këngëtareje 20 vjeçe?

December 25, 2017 17:27

VIDEO/ Rovena Dilo: Si mund ti thuash “divë e skenës” një këngëtareje 20 vjeçe?

Është bërë krejt normale që për shumë këngëtare të reja mediat dhe gazetarët të shprehen shpesh “diva e skenës”, “diva e muzikës”. Moderatori Ermal Peçi ndau me këngëtaren e njohur Rovena Dilo këtë diskutim në programin “Një kat më lart”.

A abuzohet sot në tregun tonë me këtë etiketim? Ja si shprehet Rovena:

“Fjala divë është një fjalë shumë  e bukur dhe shqiptarët kanë filluar të përdorin fjalët më të bukura për këdo. Është nje konsumim i madh. Diva në konceptim e saj është një lifestyle. Jo çdokush mund të jetë një divë, asnjë një 20 vjeçare, asnjë me një ose dy këngë s’mund të jëtë një divë” – tha Rovena gjatë programit.

Por nisur nga ky gjykim, kush këngëtare është një divë? Rovena i përgjigjet Ermalit: “ Aurela Gaçe, ajo është një dive.”

Ndiqni të plotë bisedën me Rovena Dilo.

December 25, 2017 17:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*