Video: SHBA hedh 40 ton eksploziv mbi “ishullin e infektuar nga ISIS”

September 11, 2019 13:55

Video: SHBA hedh 40 ton eksploziv mbi “ishullin e infektuar nga ISIS”

Me dhjetëra ton eksploziv janë hedhur nga koalicioni ndërkombëtar, i drejtuar nga SHBA për të spastruar një bazë të ISIS-it në një ishull në veri të Irakut, në brendësi të lumit Tigër.

Bombardimet masive kundër forcave të ISIS që u mposhtën në Irak në vitin 2017, por që po riorganizoheshin në këtë ishull  janë kryer nga avionët amerikanë F15 dhe F35.

Ky ishull quhej ndryshe “ishulli i infektuar nga ISIS” në Irak.

j.l./ dita

September 11, 2019 13:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*