VIDEO / Shehaj modeste me pozicionin e drejtoreshës: E bëj këtë punë për ideal

September 12, 2015 16:22

VIDEO / Shehaj modeste me pozicionin e drejtoreshës: E bëj këtë punë për ideal

Në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme, Drejtoresha e Tatimeve tha se përballë kërkesave për paga më të larta, inspektorët duhet të kenë fillimisht vullnetin dhe idealin të ndryshojnë vendin përmes punës së tyre.

Në këtë kontekst ajo mori si shembull veten e saj, kur tha se për të sjellë në binarët e ligjit këtë shtet, la punën me rrogë 3-fish më të lartë se ajo që merr tashmë krye të Tatimeve, vetëm 700 euro!

Shpresoj shumë të largohen ata që nuk e ndjejnë veten dhe nuk kanë as minimumin e idealit për këtë vend. Se ne të gjithë kërkojmë rroga më të larta, siguri dhe rend publik, kërkojmë shkolla, më të mira, kopshte, rrugë, i kërkojmë të gjitha ne, por ama dëshira të paguajmë është zero, dëshira e këtyre inspektorëve të bëjnë punën është zero.

Mua më zor nuk më mori njeri në punë, kisha 3-fishin e pagës atje ku isha, erdha këtu me një ideal për të thënë që ky vend bëhet”.

Por pavarësisht dëshirës për të bërë Shqipërinë, Shehaj duket se rroga që merr si Drejtoreshë e Tatimeve, nuk e kënaq.

Unë jam drejtor i Përgjithshëm dhe kam një pagë neto prej  700 euro, nuk e di në çfarë vendi të botës mund të ndodhë por ndodh në Shqipëri”, – tha Shehaj.

September 12, 2015 16:22
Komento

38 Komente

 1. Arban September 12, 16:35

  Ik moj buqeeeeeee

  Reply to this comment
 2. sab September 12, 16:36

  bravo, Shehaj vajze e shkathet dhe me perkushtim.

  Reply to this comment
 3. europa September 12, 16:57

  Perse ???
  Dhe pastaj ???
  Ta vuri njeri ne zor ne ate post ???
  Beje si te pelqej, per ideal apo qejf , por beje si duhet , kte pret populli nga ju

  Reply to this comment
 4. lato September 12, 17:04

  vete qenja jote aty ne ate post mbiministre e kompromenton krejt rilindjen,e xeron,e lshon ne toke.Me te bo ty drejtoreshe te vjeljes se miljardave te tatim-ptaxave, eshte sikur rrogen mujore t`ja varesh ne qafe buces tek gardhi.Nuk e di si do ta zgjidhe tani populli shqiptar problemin e qeverise,Do te bleje robote ne Japoni;Do te bleje qeveri Amerikane,gjermane,suedeze?

  Reply to this comment
 5. Alban September 12, 17:14

  Kjo ka qene kasiere ne banke. Atje vendi punes maksimumi 200€. Kjo qe paska per te marre 2000 euro. Hahahahaha. I vine zarfat vu me leke. As do tja dije per rrogen

  Reply to this comment
 6. fshatari. pafshat September 12, 17:16

  O te ifsha idealet e tua o plehre e nivelit nderkombetar, planetar. Paske sakrifikuar interesin vetiak? Ti e di pse je aty, ne ate pune. Sikurse di se ku do te jesh pas pak vitesh. Ku? Jashte Shqiperise. Ti je ajo qe di pasurite e pamatshme te … . Dhe mbahesh ne pune qe te jesh nen kontroll, nen peshen e burgut – nese flet gabimisht. Ti me vdekjen je lidhur pazgjidhmerisht, jo si qenie humane, por si Monedhe. Ti je tamam viktime. Si ata qe gelltitin nje luge corbe, dhe e vjellin ate tere jeten.

  Ka mbetur Shqiperia ne dore te plehrave
  Qe me plehra qeverisin
  Plehrat e pafundme shqiptare!?.
  VFLP

  Reply to this comment
 7. LOVE September 12, 17:16

  ahahahahhahahahahahahhahhahha
  Zot na ruaj nga idealistet
  nuk po na shkulen idealistet
  nuk po di as nga te filloj
  Sala 25 vjet sekretar i pare dhe 25 vjet demokrat …ceshtje ideali nuk iken dot
  Ruqi ….dhe ky per ideal nuk iken nga istikami
  Frroku qe me rafte dhe i rente pika la punen ne Bruksel ,ai merrte 700 euro ora
  per ideal u fut ne pallament
  Ndoku, Rroku …..Loku shkurtimisht ,per ideal dhe ata ne pallament
  Mmmmmmmmmeta nga studentosej dhe derisa i rane leshte dhe shtoi miliardat
  per ideal nuk shkulet …lart me lart flamujt e partise
  Fino , Kaqi , Mensila e Palma , Idrizeria , opo lere se nuk mbarokan
  te gjithe idealiste ,kane 25 vjet qe per ideal rrine aty
  per ideal jane ber miliarder deri ne brezin e trete dhe kane pasuri deri te kusheriri i 15
  kendonte gjyshja ime “socializmi ndertohet dhe Shqiperia shkaterrohet”
  se merrte vesh njeri fare ,e merrnin te marre plaken e shkrete

  jepi Brizi , se ne 2017 je ne pallament dhe deri sa te kesh ymer per ideal aty do rrish 😛

  Reply to this comment
 8. Edi September 12, 17:39

  Transportin punonjesve ua kompensoni? Ushqimin? Shpenzime shkollore dhe kopsht per femijet? Kishte te pershtatshme pune? Kondicionere? Kompjutera? Makona sherbimi?
  Mire bejne qe ankohen. Shtet bythe, institucione koti.

  Reply to this comment
 9. Edi September 12, 18:04

  O INJORANTE!
  2 milion leke eshte xhiroja vjetore, moj kokrra debiles, jo fitimi. Tek ky 2 milionsh futet malli me radhe te pare, pastaj vijne taksat, qeraja, energjia, ndonje punonjes, sigurime, sherbime te tjera qe ka nevoje biznesi, transporti. Po risku? Po nevoja per investime, mirembajtje, aparatura mjete pune? Ne fund vijne shpenzimet familjare.
  Ku, ku, moj injorante ne nivel mderkombetar! Ku ndodh qe drejtoresha e tatimeve te jete kaq injorante? Vetem ne Shqiperi.
  Kush te ka vene ty moj harbute e paafte ne ate post aq te rendesishem?!

  Reply to this comment
 10. Arben September 12, 18:42

  A MUND TE NGRIHET NJE AKSION TATIMOR MBI NJE MASHTRIM?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  TI VJEDH EDHE 70,000 EURO CDO MUAJ, MOJ BURBUQE.

  Reply to this comment
 11. toni September 12, 19:27

  tallu me ket milet o buce tallu

  Reply to this comment
 12. Ermal September 12, 19:31

  hahahaha na shkrive moj drejtoreshe,sa per ideailin ne PS ka vdek me kohe e vrau Rama me shoke….

  Reply to this comment
 13. Bledi September 12, 19:47

  Po ca operacioni thua ti moj buce, po vetem nje julian manahasa tek tatimet ne elbasan e ka tarifen 20 miljon leke e siper cdo rast me biznesin vip. Po ca te liron gjykata ty moj po ti ne prokurori con vetem ato subjekte qe nuk pranojne te japin rryshfetin vartesve te tu. ketu ska prokurori se ti duhet cu tek burgu burrave.

  Reply to this comment
 14. Plaku i mocem September 12, 19:52

  Nuk e di por fjalen ideal,kam kohe qe se degjoj aq me teper nga goja e nje te riu.Ne fakt keta te rinjte qe jane marre me politike,ne pjesen derrmuese te tyre,”te thajne piten,per leke”,dhe prandaj Shqiperia eshte atje ku eshte.Nuk di ne se ky vend mund te behet pa idealiste.?A mund te behet nje vend pa njerez te afte ,te ndershem dhe idealiste?Po ku jane ata?Shikoni si shfrytezohet orari zyrtar ne nje ministri ministri,nga drejtuesit dhe nepunsit civil dhe flasim.
  Partite ne pushtet dhe ne opozite,jane grupime interesi,per te qeverisur me synym te shtojne pasurite e tyre.Kete e kane treguar keto 25 vjet.Nuk kam pare te shkruhet ne statutin e nje ndonje partie,qe partia..X.eshte grumbullim i njerezve te ndershem e me idal kombetar,
  per te bere Shqiperine nje vend normal e te zhvilluar ne cdo aspect.Ku ti gjesh keta njerez?Te ndershmit nuk lindin nga hici.Nga hici hic del.
  Te jete familja e kesaj vajzes se tatimeve me ideale dhe endershme?Ne se nuk eshte e tille,fjale te kesaj vajze duken sikur i thote nje UFO.Ne se eshte ndryshe.pra ne se familjes se asaj vajze dhe vete asaj i dhemb ky vend, eshte per te pershendetur,dhe ne se veret ajo e kthen institucionin e saj ne fole te idealisteve le te sherbeje si shembull per te gjith intitucionet shtetrore.Do mbetet ne histori.

  Reply to this comment
 15. sulejman abazi September 12, 19:58

  Eshte plotesisht e vertete qe Brizi nuk donte te behej drejtoreshe se ishte shume me mire kasiere banke, por Sajmja ai ministri i brendshem me zor sa ia mbushi mendjen Brizid. Tashme e shkreta Briseida po heq picirin duke numeruar leket me meter kub si drejtoreshe.
  Shkurt pazari ju o vajza shqiptaare paci fatin e Brisides!

  Reply to this comment
 16. erald September 12, 20:18

  gamor ti,gamor kush te vuni!! o rama o debil,hiq urgjentisht kete idioten dhe shkelqim canin se na more me qafe!!!

  Reply to this comment
 17. Gani Abazi Trainer i Kombtares September 12, 21:06

  Rambo , ndrysho Formationin e ekipit, perndryshe ehe, do largohesh i turperuar nga publiku

  Reply to this comment
 18. info-analitike September 13, 08:07

  Po kjo sikur tha se zgjedhja e saj erdhi sepse ishte ne vendin e duhur me personat e duhur tani paska nderruar version!! Estrada e rilindjes vazhdon.
  Ajo konference per shtyp ngjante me nje farse te organizuar sepse nuk u be asnje pyetje ne lidhje me skandalet qe kane ndodhur ne Drejtorine e Tatimeve.
  Sa dhe kush jane bizneset e medha tek te cilat keni bere kontrolle?
  Ne c’vend te botes ndodh qe nje bulmeze te vihet ne krye te Tatimeve? Ja qe ndodh ne Shqiperi.
  Ne cilin vend te botes ndodh qe te behen milionere qeveritaret dhe politikanet ne nje kohe qe ekonomia e vendit eshte ne rrenim? Ja qe ndodh ne Shqiperi. Ne cilin vend te botes ndodh qe te heqesh nga puna profesionistet per te punesuar militante injorante? Ja qe ndodh ne Shqiperi. Ne cilin vend te botes ekziston nje shumice parlamenti e lidhur me krimin? Ja qe ndodh ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 19. sinan hibro September 13, 08:52

  Fodulleku dhe cinizmi skandaloz i kesaj monstre , eshte model i turpshem i paaftesise , te deshmuar me punen e dy vjeteve , kur ka marr rrogen kot. Duke qene i bindur se kjo frymezohet nga kryeministri, qe nuk besoj se ka paguar ndonjehere taksa ne jeten e tij , me plot gojen them se, me kete qendrim aventuresk , kryeministri yne paaftesine skandaloze te administrates se tij e zevendeson me nje qendrim te pabese ndaj njerezve te biznesit dhe te vetepunesuarve….te cilet vertete mund ti kene dhene voten , por i pshurin mu ne partine e tij , sepse jane te pavarur dhe nuk kane nevoje te punesohen ne administraten e tij….Nese tema kryesore e politikes se dites te dy partive eshte ” dekriminalizmi ” , per mua dhe njerezit e thjeshte te biznesit , ne kete moment do na interesonte me shume , transparenca e bizneseve te deputeteve te tij….ketej fillohet revolucioni fiskal , sepse deputetet jane dyfish te detyruar te jene korrekt , se pari me shtetin te cilit ata i sherbejne dhe pastaj ne njerezve te thjeshte qe u japim voten..

  Reply to this comment
  • Pellazgu September 13, 10:39

   @sinan ibro

   “sinan hibro

   Duke pare gjithe keta ordinere qe shajne A. Duken, me rivjen ne mendje nje mendim qe pata disa kohe me pare, – me frymen qe i ka dhene se fundi gazetes se tij, Thano ka joshur e frymezuar anonime te paturpshem , te cilet vertete jane shtuar shume ne faqen e tij….!”

   A je ti i njëjti person që ke shkruar këto reshta tek forumi i një tjetër teme?
   E habitshme sesa shpejt kalove nga një pozicioni i një anonimi që anatemon “ordinerët që shajnë A. Dukën”, tek “anonimi ordiner” që përdor të tilla sharje ndaj një zonje, pavarësisht se kush është dhe ç’ka bërë ajo!

   Reply to this comment
   • sinan hibro September 13, 12:07

    O Pellazg anonim….Di te lexosh apo jo….ku lexon ti qe une e shaj ate…. jam nje gjykim per sjelljen e saj , po , mund ta quaj edhe harbute, po ky nuk eshte ofendim…

    Reply to this comment
    • Pellazgu September 13, 13:01

     @sinan hibro

     Të shkruash “sinan hibro” (kërkoj ndjesë për germat e vogla nistore në emrin e përveçëm, por po ruaj formën si e ke shkruar ti) është më keq sesa të përdorësh gjoja një pseudonim “anonimati”. Edhe unë mund ta përdor atë emër e mijëra të tjerë, për të ngatërruar njerëzit, por nuk e bëj. Nëse nuk e dije, mësoje që edhe ky i yti është anonimat, edhe sikur vërtet të quhesh sinan hibro. Mund të ketë dhjetëra sina hibro në botë.
     Sa për fyerje, nëse kjo fjali nuk është fyese: “Fodulleku dhe cinizmi skandaloz i kesaj monstre , eshte model i turpshem i paaftesise , te deshmuar me punen e dy vjeteve , kur ka marr rrogen kot.”, atëherë o unë, o ti nuk e dimë ç’është fyerja. Unë për vete e di, po ti?

     Reply to this comment
 20. sapa September 13, 09:15

  Vetem te analizosh kete deklarate tenden kupton cfare niveli ke!Kush beson se ky vend me emrin shqiperi do behet me keta njerez eshte nje idjot ose tifoz partie!

  Reply to this comment
 21. lali September 13, 09:40

  NE RADHE TE PARE KU KE QENE KETO DY VJET TI ME INPEKTORET E TATIMEVE PERSE NUK I KENI KONTROLLUAR BISNESET APO I KENI NDARE FITIMET PERGJUSEM ME BIZNESIN DHE EDI RAMEN CFAR ESHTE KY KONTROLL PAS DY VJETESH ME POLIC E KENI LENE BIZNESIN PA KONTROLL DHE KA BERE FURNIZIMET PA FATURE SEPSE JU INTERESONIN JUVE SHUMICAT E TIRANES PA FATURE QE TE MERRNI PJESEN TUAJ TANI SEKUESTRONI BIZNESIN E VOGEL NEPER RRETHE PASI JA KENI MRRE LEKET NJEHERE ME BLERJET QE KA BERTE NE SHUMICAT E TIRANES PA FATURE DONI TJA MERRNI PERSERI ME TE NJEJTET PERSONA QE E KANE LENE BIZNESIN PA KONTROLL DO TE ISHIM SHUME DAKORT TE SHKARKOHET TE GJITHE TATIMORET QE E KANE LENE PA KONTROLL DY VJE DHE KANE VJEDHUR ME BIZNESET DHE TE VENDOSESHIN INSPEKTOR TE RINJE TE KONTROLLOJNE LOKALET DHE TI LENE AFAT TE HEQIN MALLIN PA FATURE DHE TE FILLOJNE SIPAS RREGULLAVE

  Reply to this comment
 22. lali September 13, 09:41

  NIVEL INTELEKTUALI KOOPERATIVE BUJQESORE

  Reply to this comment
 23. lali September 13, 09:43

  KESHTU KAM PASUR UNE NJE ARKETARE KOOPERATIVE KUR KAM QENE KRYETAR KOOPERATIVE MA DHA PARTIA SE ISHTE E BIJA SEKRETARIT PARTISE FSHATIT QE NUK LANTE DHE KREHTE FLOKET E VET DHE JO ME TE BENTE PUNE

  Reply to this comment
 24. Mëno September 13, 10:23

  Drejtoreshat e Rames jane si arketaret e kooperativave buqesore. Rama ndoshta shikon vetem paraqitjen fizike, sepse ato nuk kane asgje te perbashket me socialistet. Ndersa shetitjet e Rames me Shehajn eshte nje karagjosllek idjot, eshte nje karshillek dhe injorim i Partise Socialiste. Ndoshta Ky qendrim anadollak i Rames me ngjane me shitjet e shqiperise nga Esat Pash Toptani. Shiko gjendjen ne Tatime e Dogana dhe vlereso enderruesin Rama ne rolin e kryeministrit. Vajmedot o popull. vajmedet o Shqiperi ne çdor bashibozuku ke rene.

  Reply to this comment
 25. Mark .uk September 13, 10:36

  Mund ta ket seriozisht kjo torollakja e komanduar nga mafiozi Edver Rama.

  Reply to this comment
 26. Uskania September 13, 11:14

  Kjo tollume vërtet që mund të punonte vetëm si sekretare e Saimir Tahirit.Për dy vjet, pa bërë asnjë punë, duke shkatërruar tatimet, nga mizë m…u bë Bletë e Artë.

  Reply to this comment
 27. Saimir September 13, 14:23

  Gjithcka qe tha eshte me vend por mund ta kishte kursyer punen qe kishte me para. Nuk ka ardhur koha ende qe te besojme se dikush la nje pune me te mire me idealin per ndertuar Shqiperine Europiane.

  Reply to this comment
 28. luli September 13, 17:04

  a ka rroge 2100 euro ne Shqiperi?,a mund te me informoje dikush ju lutem se neve e kemi
  marre ne qafe kete çupen nga ana financiare!!

  Reply to this comment
 29. Nena e zeqos September 13, 17:57

  Kontroll edhe tek berberet. Berberet nuk duan te behet ky vend.
  Tek berberet shkon per tu rrujt( per tu depilu) se helbete kur te raportoje tek shefi duhet te jete e rregullt.
  Por ata berberet nuk e kane rrujt falas por i kane kerkuar haken e punes pa bilete tatimore. Larg qoft ne se e kane prare gjikundi dhe eshte gjakosur ! Kemi halle ne grate !
  Ajo ka dergu policet dhe i ka “hekuros” nga duart qe i kane marre paret se nuk e kan njohur.
  Edhe ata te marre, t’i marrin asaj leket qe merr nje rroge te vogel sa per te hanger buke !
  Gjynaf e shkreta, shume vuan e heq dhe ,pak paguhet !

  Reply to this comment
 30. Artan September 13, 23:06

  Debileeeeerererrrrrr

  Reply to this comment
 31. luli October 21, 13:32

  Te gjithe ju qe flisni, jeni nga ata qe ju eshte prekur biznesi sepse fitonit pa hesap dhe permendni emra te ndershem sepse nuk u eshte plotesuar deshira juaj per te qendruar akoma ne informalitet. Mir ju a beri rama dhe brisejda, ju a preu kokat se jeni ber milardere ne kurriz te njerezve. Permendni emra te ndershem, inspektore e njerez qe kane arritur cdo gje vet, jo si ju qe jeni mar me pune te pista …i keni bere leket jo me gjak dhe kerkoni pastrimin e parave. ATY MIR TJU BEHET QE TJU PRITET KOKA, IKU KOHA E HAJDUTEVE SI PUNA JUAJ, E BIZNESEVE QE MERNIN QYL CDO GJE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*