VIDEO: Autori i vrasjes së ndërtuesit në Himarë, brenda makinës së policisë, me maskë dhe duke folur qetësisht pak minuta pas krimit të rëndë

October 17, 2020 14:39

VIDEO: Autori i vrasjes së ndërtuesit në Himarë, brenda makinës së policisë, me maskë dhe duke folur qetësisht pak minuta pas krimit të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka terrorizuar sot Himarën rreth orës 08.55 minuta në vendin e quajtur rrethrrotullimi që të çon në lagjen Spille.

Këto janë pamjet e siguruara nga  “BalkanWeb” ku shihet Kliti Leka, autori i vrasjes së biznesmenit Niko Goro.

Në videon në fjalë shihet se si 53-vjeçari Leka flet qetësisht, duke e shoqëruar bisedën dhe me gjeste, me një polic, pak minuta pas kryerjes së krimit.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur për një konflikt.

Disa media raportuan se bëhet fjalë për një borxh prej rreth 70 mijë euro, që biznesmeni ja kishte autorit dhe që nuk ja jepte, pasi pak kohë më parë autori i krimit, Kliti Leka, 53 vjeç, kishte mbuluar instalimet elektrike në një nga pallatet e Goros.

Një version tjetër flet për një konflikt të lindur nga pronësia e një toke në Himarë.

h.b/dita

October 17, 2020 14:39
Komento

6 Komente

 1. demo October 17, 15:31

  Te l\umte dora,Liti!
  NgaI PARI,. tek i fundit.
  Hajdutet e ketij vendi duhet te NDESHKOHEN.

  Reply to this comment
 2. Arben October 17, 15:31

  Allbania urupiane kështu e ka, se mos mërziteni

  Reply to this comment
 3. mirel October 17, 15:38

  Mire ja bere qelbanikut. U mesuan duke vjedhur kermat e Dules

  Reply to this comment
 4. Adih October 18, 03:27

  Kur shteti nuk funksionon per hajdutet ,duhet te funksionoje kanuni .

  Reply to this comment
 5. Tori October 18, 07:21

  Mirel, kermat jane kerma qofshin te Dules apo te Lulit por keto te paret s’paskan pasur fund.Mjer ky popull kush e drejton.

  Reply to this comment
 6. Asd October 18, 18:44

  Termin “indicie” mund ta perdorni ne ceshtjet qe ndiqni ne USA. Ketu krimi i politikaneve dhe korrupsioni bejne “muuuuuu”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim