VIDEO: Shoferi i autobusit të Kombinatit bën manovra në mes të rrugës, thyen çdo rregull dhe ngjitet mbi trotuar

February 18, 2021 17:12

VIDEO: Shoferi i autobusit të Kombinatit bën manovra në mes të rrugës, thyen çdo rregull dhe ngjitet mbi trotuar

Shoferi i një autobusi të linjës Kombinat-Kinostudio në Tiranë ka kaluar çdo limit duke bërë një çmenduri në mes të rrugës.

Në videon e publikuar nga Dosja.al shihet se drejtuesi i autobusit nuk ka përdorur rreth-rrotullimin për t’u kthyer, por ka zgjedhur të kthehet në mes të rrugës, duke thyer rregullat e qarkullimit rrugor.

Ai është filmuar teksa hipën në trotuar, mbi trafikndarëse dhe duke u kthyer në drejtim të kundërt.

Me këtë manovër, drejtuesi i autobusit ka vënë në rrezik jetën e të gjithë qytetarëve në atë zonë dhe drejtuesve të mjeteve të tjera, që po kalonin në atë korsi.

j.l./ dita

February 18, 2021 17:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim