Shkodra i sjell fat Kombëtares, Balaj na jep fitoren në ’89

September 6, 2016 14:30

Shkodra i sjell fat Kombëtares, Balaj na jep fitoren në ’89

Minutat e mbetura nga mbrëmja e djeshme në Loro Boriçin e Shkodrës, i kanë sjellë fat kombëtares shqiptare.

Shqipëria merr tre pikët e para në kualifikueset e Botërorit 2018, pasi Bekim Balaj shënoi në minutën ’89 për t’i dhënë kuqezinjve edhe fitoren e parë.  

Pas një goditje dënimi, Memushaj dha një top të bukur në zonë dhe Balaj e devijoi me kokë drejt portës.

Momente frike përshkruan “Loro Boriçin” kur Maqedonia rrezikoi vetëm pak minuta pas pësimit, por Berisha u tregau i jashtëzakonshëm, ndërsa pretendimet e miqve për një 11-metërsh nuk u dëgjuan nga gjyqtari.

Armando Sadiku mund të shënonte edhe golin e tretë pas një kundërsulmi të shpejtë të kuqezinjve, por gjuajtja e sulmuesit përfundoi fare pranë shtyllës së majtë.

Kështu Shqipëria fiton sfidën e parë dhe e nis me këmbë të mbarë këto kualifikuese për botërorin rus.

Moti i keq ndërpreu ndeshjen mbrëmjen e djeshme në minutën e 75.

UEFA vendosi që minutat e ndeshjes të riluheshin sot në orën 14:00.

September 6, 2016 14:30
Komento

5 Komente

 1. Fanol Bardhi September 6, 16:05

  Statistika thot : Kur shenon Balaj ne lojen e par te grupit do te kualifikohem 😉

  Reply to this comment
 2. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... September 6, 19:00

  Hiqeni kete cope vidio se lat nam, nuk shikohet gjekundi si eshte bere goli.

  Reply to this comment
 3. paci September 6, 19:12

  Futbolli eshte me fat ne shtepine ku lindi , ne Shkodren futbolldashese , kur guxon fiton .

  Reply to this comment
 4. As Poet, As Analist September 6, 22:48

  Në stacionet kryesore
  dëgjova  lajmet në darkë 
  lajmet që  flisnin për sportin
  më bënë me dhimbje në bark!

  Çdo stacion si kokë lajmi
  thoshte: na ndihmoi furtuna 
  këpusnin mufka pa lidhje
  për kombëtaren me çuna!

  Unë për vete i kënaqur
  nga fitorja dy me një
  si Xhovanit edhe djemve
  një 10 me yll do u vë. ..

  Të ndalem pak te Xhovani
  pas ndeshjes dha intervistë
  pyetjet e bëra nga studio
  mbanin pak erë të pistë!

  Para pyetjes specialistët
  llomotitnin, komentonin
  pastaj kur u dilte fjala
  arkitektin e gacmonin!!..

  Le të kthehem prapë te lajmet
  në stacionet kryesore,
  stacionet televizive
  jo ato hekurudhore!!…

  Ndonjehere per koiçidence
  lajmi me trenin ngjason
  edhe lajmi ngec në studio
  siç ngec treni në stacion!

  Në stacionet kryesore
  sot duhej të trumbetohej
  si fitore me shumë vlerë
  dhe në studio të festohej!!

  Nuk them të pihej raki
  as të festohej me verë
  por të kishte entuziazem
  për një fitore me vlerë.

  Lajmi të kish entuziazem
  kjo i duhej çdo stacioni
  trajnerit edhe lojtarëve
  lavdinë u’a morì cikloni!!

  Stacione që jepni lajme
  specialistë që komentoni
  kur meren tri pikë të plota
  kombëtaren lavdëroni. .

  Sa herë kombëtarja luan
  në diell a në ciklon
  kur meren tri pikë të plota
  vetëm 10-të meriton..

  Jepjani 10-tën me zemër
  herë tjeter mos gaboni
  jepjani lavdinë djemve
  mos i’a jepni një cikloni!!

  Reply to this comment
 5. Mikonjani. September 7, 01:43

  Ta gezoje stadiumin bashkekohor Shkodra efufbollit dhurate nga Rama.Me mbaresi e fitore te tjera.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim