VIDEO / Shqiptarët solidarizohen, këndohet “Marsejeza” në Tiranë

November 14, 2015 15:48

VIDEO / Shqiptarët solidarizohen, këndohet “Marsejeza” në Tiranë

Shoqëria civile në Tiranë ka dalë mbrëmjen e sotme te “Piramida” dhe ka mbajtur një minutë heshtje për viktimat e sulmeve terroriste në Paris.

I pranishëm ishte dhe ambasadori francez në Shqipëri, i cili pas heshtjes ka kënduar himnin Kombëtar të Francës. Ambasadori deklaroi se asgjë nuk mund ta mposhtë më Francën.

 

 


Sulmet me Paris, Shoqëria Civile solidarizohet… by Gazeta_Panorama

November 14, 2015 15:48
Komento

6 Komente

 1. Hurma Arabie. November 14, 18:54

  Po terroristi Sali pse nuk eshte thirrur.

  Reply to this comment
 2. ESSESI... November 14, 23:21

  Numerimi ka filluar mbrapsht…Civilizimet po shkojne drejt perplasjes fatale …Terrorizmi islamik si pjelle e pashmangshme e nje “besimi” okult ,te urrejtjes dhe erresires, ka marre revansh drejt fundit te vet…Por deri sa te kape fundin , do kete shume viktima te pafajshme dhe shume kombe do humbasin…Shqiptaret jane ne emergjence kombetare dhe historike qe te pozicionohen qarte dhe perfundimisht si europiane…Per ne nuk do te kete “here tjeter”, dhe koncepti “neser”, nuk do ekzistoje per ne dhe shume si ne…Te keqen e kemi brenda nesh, e cila eshte gati te na shperbeje dhe te na ktheje ne “ushqim” per “hijenat” qe presin te jargavitura…”Popuj, jini vigjilente”….Shqiptare, solidarizohuni me fatkeqesine boterore franceze…jini vigjilente ku vini kemben, denonconi helmin vellavrases qe perhapet nga objektet e kultit, …mbroni identitetin europian kudo qe te jeni…Vetem keshtu behemi pjese e mrekullise se mistershme te ZOTIT, i cili e do dhe e mbron nga djalli popullin e TIJ, deri ne fund te kesaj bote……………

  Reply to this comment
 3. padrino November 14, 23:42

  Francezet, miqte e serbeve. …….

  Reply to this comment
 4. hipo November 15, 00:10

  para 10 vjeteve Italianet mbyten 100 Shqiptare emigrante ,naten,burra gra dhe femije,kush cau bythen,i pari shteti hipokrit shqiptar,asnje nuk protestoi.Ata nuk ishin Islamike por emigrante shqiptar te perbuzur nga shteti Italian,ai ishte nje ndeshkim shteteror qe Italia mori ndaj shqiptareve,mjere ata qe mbyten naten ne Otranto.
  Patriotizmi me kenge,berdello dhe kazino e so lli europen ne kete gjendje.Franca u pushtua nga Hitleri per 2 jave,sepse borgjezia franceze nuke leshonte lluksin dhe qejfet.Hanibali i Afrikes e pushtoi europen menjeher sepse feudalizmi nuk leviste bythet.Edhe sot mungesa e moralit,mungesa e patriotizmit dhe indiferentizmi jane pjese e jetes normale ne europe.Katoliket e Irlandes se Veriut,Spanjes,Danimarkes etj u bene terroristet me medhenj migjthese ishi autoktone vendas.Pra terrorizmi ska fe,ka vetem ideollogji shkaterruese.Europa edhe pak do te flasi arabisht.

  Reply to this comment
 5. Autonom November 15, 11:23

  Shqiptaret te shohin mire Parisin e pergjakur e mos kendojne kot ” Marsejezen ” por te bejne ligje qe te ndalojne financimet e dyshimta per terrorin islam qe vijne nga folete e grerzave ne Azi. Te ndalojne me ligj fehrexhete e carcafet e zinj ne publik e institucione. Te denojne maksimalisht mjekerrcjapet islamike qe jane ngaterruar me rekrutime xhihadistesh. Te ktheje denimin me vdekje per vrasesit. Pasi ti bejne keto pastaj mund te kendojne ” Marsejezen ” se perndryshe do perjetojne dit-zezen e Parisit nga vellezerit e besimit te atentatoreve ne France.

  Reply to this comment
 6. Edi November 15, 11:28

  Ikni more palaço. Javën që shkoi shpërthyen dy bomba në Beirut. Kush e çau bythën?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim