VIDEO / Si e pushtuan botën krishterimi dhe islami?

April 15, 2016 19:12

VIDEO / Si e pushtuan botën krishterimi dhe islami?

Nëpërmjet kësaj video të shkrutër,  të realizuar nga “The Indipendent”, do keni mundësëi të kuptoni rritjen dhe përhapjen e dy feve më të mëdha të botës përgjatë një periudhe 2 mijë vjeçare.

Në video ngjyra e gjelbër, personifikon përhapjen e fesë islame, ndërsa ngjyra e bardhë tregon krishtërimin.

April 15, 2016 19:12
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*