VIDEO / Si u ndërtua Kukësi i ri

February 22, 2016 20:00

VIDEO / Si u ndërtua Kukësi i ri

Në këtë video shihet shpërngulja nga Kukësi i Vjetër për në Qytetin e Ri, falë një Dokumentari të Kohës prodhim i AQSHF, nga rubrika “KUKESI I VJETER”.

Në të shihet organizimi mbarëpopullor dhe koordinimi deri në detaj i çdo gjëje.

Video e mëposhtme ilustron më së miri realitetin e epokës komuniste:

February 22, 2016 20:00
Komento

3 Komente

 1. AUE February 24, 01:39

  Lavdi vepres se Ndritur te HEROIT LEGJENDAR ENVER HOXHA!

  Reply to this comment
 2. Salvadore February 27, 17:15

  Mendoj shpellarin pervec shkaterim nuk solli kurre zhvillim Enver Hoxha do te mbetet ne histori si arqitekt dhe themeluesi i shqiperris se re Ipa vdekshem do te mbetet dhe ne brezat qe do vine

  Reply to this comment
 3. eklipso February 27, 18:56

  Autori i artikulli ose nuk mat fjalët, ose nuk e studiuar akoma realitetin në diktaturë.
  Është e gabuar nga ana historike që të thuash se kjo video tregon gjithë realitetin gjatë diktaturës.
  Kjo është një video e skenarizuar dhe që patjetër tregon anët e mira të organizimit.
  Por një xhirim i skenarizuar nuk tregon dot të vërtetën që ka shumë faqe.

  Prandaj, me shumë respekt ju lutem të merrni një qasje më kritike ndaj videove të prodhuara nga një pushtet.
  Se pastaj videot që prodhonte psh. kunati i Lulit mund të quhen dikur realiteti i qeverisë Berisha.

  Psh, disa gjëra nga ky xhirim edhe tregojnë pa dashje, mungesën e lirisë gjatë diktaturës, që e bëri atë aq shumë të urryer dhe që na solli në kaosin e sotëm.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin