VIDEO / Mësuesja, nxënësve: Shqipëria, popull prostitutë

April 17, 2018 22:28

VIDEO / Mësuesja, nxënësve: Shqipëria, popull prostitutë

Në emisionin investigativ ‘Stop’ mbrëmjen e sotme janë bërë publike disa video nga disa shkolla të Shqipërisë.

Në Lezhë, mësuesja Donika Haxhia, gjatë orës së lëndës së Letërsisë, u thotë nxënësve se shqiptarët janë një popull prostitutë.

“Është aq injorant populli shqiptar, sa rri i ndrojtur para ministrit. Në fakt duhet t’ja fusë duart në fyt! Se unë të çova aty ti dhe tani hajde më shërbe. Po me ça do t’ja kërkosh ti, me injorancë? Jo, o vëlla, me injorancë jo”, thotë ajo.

Më pas përmend prindërit që nuk kanë të ardhura, të cilët i kërkojnë ndihmë në shkollë, duke u shprehur se nuk i dhimbsen fare sepse e shesin veten për 5 lekë.

“Është popull prostitutë Shqipëria!”, shton mësuesja e letërsisë.

“Por çfarë do të bësh ti? Nuk martohet me njeri prostituta, ta keni të qartë”, thekson Donika Haxhia.

Një tjetër mësuese e quajtur Marjeta shfaqet në video duke goditur fizikisht një nxënëse në shkollë të Gjirokastrës.

April 17, 2018 22:28
Komento

15 Komente

 1. Pleb April 17, 23:13

  Mesa kam pare vazhdohet te martohet akoma me prostituta. Kshuqe zonja fisnike boll kerkuat pllumin ne llum dhe vazhdoni te jetoni ne parajsen tuaj.

  Reply to this comment
 2. red April 17, 23:20

  Nuk e ka.keq.
  Fiks.e ka.thene

  Reply to this comment
 3. kris 1 April 17, 23:37

  mund ta kiish thene me bute dhe me vargje nga rilindja

  Reply to this comment
 4. Shkerdheni i Saliut April 18, 00:42

  ….. d.m.th. eshte edhe popull b..q… ha ha ha dhe kete e thote nje prostitute, prandaj duhet te merret si e vertete.

  Reply to this comment
 5. Aleksander Thana April 18, 01:01

  Kush e ka punesuar e kush e paguan kete gojendyre qe u flet femijeve me gjuhe rrugacerie

  Reply to this comment
  • beni April 18, 07:01

   ik mor koqe .je nje cop muti.per ty ka rendesi fjalet e bukura dhe jo thelbi.vetem e verteta triumfon .

   Reply to this comment
 6. salem April 18, 06:40

  Cdo hajduti i duket se te gjithe vjedhin dhe cdo prostitute i duket se te gjitha femrat jane prostituta.
  Eshte normale edhe ne rastin e kesaj sherdhates.

  Reply to this comment
 7. I. Troplini April 18, 08:09

  Shqipja e “mèsueses”, ka qartèsinè dhe thjeshtèsinè e asaj tè karrocierit apo tè atij qè sapo del nga klubi, pas 4 dopjosh nga ajo e Pèrmetit.
  Nè universitetin KRISTAL, fjala dallkauk, nuk njihej. Nè vènd tè saj, pèrdorej fjala PROSTITUTÈ.
  Ai ministri, qè Zonja dèshiron qè tè kapet pèr fyti, èshtè vèrtetè njè funksionar qè meriton tè japè llogari. Nè duart dhe gojèt e cilit kontigjent mèsimdhènès, po i dorèzojmè fèmijèt tanè çdo mèngjes?
  Tè dashur fèmijè. Nèse thoni popull, nuk mund ti bashkangjisni nofkèn PROSTITUTÈ sepse gjini mashkullore (POPULLI).
  Nèse patjetèr doni tè imitoni mèsuesen tuaj, atèherè zgjidhni fjalèn KURVAR, sepse gjini mashkullore.
  Atè me prostitutèn, lèrjani mèsueses tuaj. Ajo, do dijè mè mirè sepse xhonglon me epitete tè tilla.
  Me njè bagazh tè tillè oratorik, çojeni Zonjèn tè bèhet truprojè e Sali Berishès. Mèsimdhènia, transferimi i dijes, nuk duhet lènè nè duart e injorancès.

  Reply to this comment
 8. A April 18, 08:53

  Se jemi popull langaraq kete e dime. E çuditeshme eshte kur na e thone hapur, sakte dhe qarte nuk na pelqen.
  Por me qarte se na i thote FAIK KONICA nuk ka. Po FAN STILIAN NOLI si e thote …?? Anes ujit i pa lare, anes … Pse çuditemi me te vertetat!!
  Patriotizmin dhe burrerine ta tregojme kur duhet dhe si duhet.
  A e kemi nje shprehje shume te perhapur: “Kur na q.jne nenen te themi babe”. Keto vijne nga folklori popullor. Prandaj lereni rehat mesuesen, apo ndonje militante partie kerkon ti zeje vendin pune duke shprehur dashuri, simpati per politikanet e tipit Sali Berisha, Fatos Nanon, Ilir Meta, Lulezim Basha dhe Edi Rama me klanet e tyre mafioze qe po shkaterrojne komplet shoqerine shqiptare.

  Reply to this comment
 9. Arben April 18, 10:07

  PO TE GENJENTE, MIRE DO TE QE,

  PO ME DUKET SE KA TE DREJTE.

  Reply to this comment
 10. Socialisti i Ndershem April 18, 10:13

  Kjo mesuese e ka ‘fituar’ vendin e punes nepermjet “konkurseve” teper te rrepta te Ripjelljes.
  Ja pra kjo eshte “Shqiperia qe duam”.

  Reply to this comment
 11. Dibrani April 18, 14:14

  Po mir ka then mesuesja ,.Shqiptaret popull prostitut jane.
  Kjo dihet ,..ku eshte problemi

  Reply to this comment
 12. AM April 18, 14:22

  Si ka mundesi qe ka njerez qe bien dakord me cfare pohon kjo perpara femijeve. Kush eshte kjo lende mesimore qe pregatit femijet me keto ide?!

  Reply to this comment
 13. mirel April 18, 15:28

  Te ishte ndonje e huaj do ofendohesha. Por nga goja e nje shqiptareje kjo eshte me pak se nje revolte e vogel.
  Sikur re benin gjithe mesuesit kete ndoshta do kishte efekt.
  Injorancine dhe perruljen qe i pranojme vetvetes e shperblejme me nje shperveshje buzesh kur na e do interesi.
  Ne gjuhen fallco te elitareve quhet miresjellje.
  Ne gjuhen e te vertetes kjo lloj shemtie e karakterit quhet prostitucion.
  E verteta djeg. Por te sheron.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?