VIDEO / Surprizon italiania 94-vjeçare që lindi në Vlorë, ka një mesazh për shqiptarët

August 14, 2017 22:39

VIDEO / Surprizon italiania 94-vjeçare që lindi në Vlorë, ka një mesazh për shqiptarët

Flora, një italiane e lindur në Vlorë në vitin 1923, përmes një video ka përshëndetur të gjithë shqiptarët kudo ku ata janë.

Zonja tani jeton në Itali dhe është 94 vjeçe. Por deri në vitin 1946 ajo ka jetuar në Vlorë.

Mbresat e bukura të vendlindjes dhe të vendit ku u rrit, bëjnë që ajo të ushqejë akoma një dashuri të thellë për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Me një shqipe të përsosur, tek fjalët e saj shkëlqen një dashuri e pakushtëzuar për Shqipërinë dhe të gjithë shqiptarët, në veçanti për Vlorën, vendlindjen e saj.

August 14, 2017 22:39
Komento

4 Komente

 1. fevzi qeroz qeratai August 14, 23:56

  E bukur shume

  Reply to this comment
 2. MH August 15, 01:48

  Ju e nderuara Flora u bafshi mbi 100 vite jete keshtu sic te shikojme e forte dhe bukurmire e shendeteshme.Na dhurove kenaqesi shirtit tone qe na vlerson pozitivisht me nostalgji per vendlindjen tende.Gezofsh emrin shqiptare Flora.Deshiroj qe te na japesh interviste te pakten nga dhjetevjetori tue fillue nga kjo interviste sot.

  Reply to this comment
 3. Zzzzzz August 15, 09:18

  E VERTETE ASHTU ISHIN NJEREZIT E ASAJ KOHE NE VLORE E GJITHE SHQIPERINE POR SIDOMOS NE VLORE KU JETONIN SHUME FAMILJE ITALIANE …..
  POR TANI…..??????????????!!!!!

  Reply to this comment
 4. Dritani August 15, 16:03

  Vlora ti japi titullin QYTETARE NDERI sa eshte gjalle

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*