VIDEO: Ishin rrënoja të harruara, shikoni Teatrin e ri të Tiranës

February 7, 2018 10:29

VIDEO: Ishin rrënoja të harruara, shikoni Teatrin e ri të Tiranës

Nga rrënoja të harruara për dekada me radhë tani është duke u ndërtuar Teatri i ri i Tiranës, duke u transformuar çdo ditë në hapësira europiane me artin dhe kulturën e munguar.

Me këto fjalë e ka nisur kreu i qeverisë Edi Rama, mëngjesin e sotëm.

Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga progresi i punimeve për ndërtimin e Teatrit të ri të Tiranës, ku rrënojat e një ndërtese të harruar për dekada të tëra po transformohen çdo ditë në një hapësirë europiane më shumë, të munguar për dekada për artin dhe kulturën, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Punimet për ndërtimin e Teatrit të ri të Tiranës kanë nisur në vitin 2016 në kuadër të Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane.

l.h/ dita

February 7, 2018 10:29
Komento

7 Komente

 1. nuk e mendoja kurre qe ne kete sistem, do kishte kaq shume hapsire, per te ngren' ...QYL . February 7, 11:03

  aktiviteti me karikatur, per teatrin kombetar; nje ministri e tere perfaqesohet me nje teater, qe per me teper si tranzizion sistemi, s’eshte formatuar edhe’, se çfar fytyre ideollogjike kulturore e sociale te kete e duhet te kete . pa le me’, aktor e masivitet . kujtojme se ne sistemin e shkuar kishte shtepi kulture edhe ne…..viçidol dhe ne…çepan .

  Reply to this comment
  • Toni February 7, 12:02

   Ky komenti juaj sygjeron ..hajde te rrime ne m… sepse eshte i ngrohte!!
   Diku do nisi zoteri, nuk mund te rrihet vetem duke kritikuar. Nuk keni faj dhe mire e thate, ne 1990 edhe ne Viçidol kishte shtepi kulture. Kishte por 28 vjet tranzicion duket se sa paskan sherbyer ato shtepi kulture!!
   Deri para nje viti liceu artistik nuk kishte nje piano normale, sot ka.

   Diten e mire

   Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku February 7, 18:04

  Sugjerim per “Drejtimin e duhur”, Qendren e Matematikes Llogaritese shnderroheni ne Bordello, Institutin e Fizikes Berthamore bejeni Dyqan Rreçeli, Qendren Sizmologjike bejeni furre gelqereje, kurse Qendren e Gjeografise bejeni depo per bimet mjeksore dhe cdo dite ka per te qene e mbare jo vetem per qytekaret shqiptare por edhe per Qeverin Shqipkare.

  Reply to this comment
 3. Arben Dhamo February 7, 21:11

  Ty Plaku Mutsihaku do te veme roje te dera e bordellos sepse je prostitute koke e kembe.

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku February 7, 22:34

   Ke te drejte, edhe emrat e njerezve te nderuar duhet te ngaterrohen me mut.

   E dyta, une nuk te kerkova ndonje pune ty or Karben Dhjemo.

   Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve,mizat e kalit dhe avoketerit e ligesise. February 7, 22:35

   O Arben te jeshe roje bordelloje eshte detyre njerezore,por te mbetesh mije kenetash apo mizekali sikurse mbete ti,kjo eshte ceshteje dite.O arben dhamo,ngase ishit dhe mbetet po ju o mije kenetashe mizakali ne politikat bastarde te Tiranes zyrtare ne dite e vite deri me sot,Sovrani ne shumice ne zgjedhjet e fundit parlamentare ju nxorri, te dhere,por “krenare”,dhe kjo besoj se te kujtohet? Perse ishit e mbetet ju brend djallit ne te tre pushtetet,plus pushtetin lokal ,dhe ate pjese te biznesit e medjasi qe vazhdojne si lavatrice duke pastruar leket e piset dhe abuzuar me pushtetet, SOVRANI,USA dhe BE kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit.prisni se nuke keni pare gje akoma.Tik-tak-tik-tak-tik-tak,ora hecen ate nuke ka kush ta ndaloje se e ka bekuar Zoti.

   Reply to this comment
 4. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. February 7, 22:18

  vetem teater nuke eshte dhe nuke mund te emertohet ajo ndertese si vagon treni.Teatrot e te gjithe botes jane me hyrje ne kollona tip te anthiteatrit te Apollonise,kurse salla brenda eshte tip patkoi dhe disa kate me llozha.Ky projet eshte turpi dhe fytyra e vertet e Edvin kristaq Rama,qe vahdon te talle buthen me shqiptaret.Mjaft eshte MJAFT.Duan apo nuke duan edvinet ,salijte e metovicet me shoke e shoqe,shume shpejt e djashmja dhe e sotmja do ti duket nje enderr,kurse e nesermja ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.Askush nuke ka te drejten ligjore e njerezore te abuzoje me pushtetet,sado leke te piset e pushtet brenda jashteqitjes shiptare e te kete.Tashme po vjen minuti qe keta horr,bastarde,te binjakezuar me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik te vendosen enbangen e akuzes dhe si grabites te taksapaguesve shqiptare nga fuqia e pushteteve.Besoni dhe binduni njehere te vetme ne jete qe Zoti t’u meshiroje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim