VIDEO / Tendenca e 2018-ës për dekorimin e shtëpisë, kjo është ngjyra e vitit

January 15, 2018 22:15

VIDEO / Tendenca e 2018-ës për dekorimin e shtëpisë, kjo është ngjyra e vitit

Të gjithë duam të jemi gjithnjë në trend dhe të kemi shtëpi sa më të bukura. Por, kur bëhet fjalë për ngjyrat, duket se kryeson ajo vjollcë në të gjitha tonalitetet.

Sipas studiuesve dhe arkitektëve në të gjithë botën ngjyra vjollcë konsiderohet si ngjyra e vitit 2018-ë.

“Kolori nuk është i lidhur me tendencën e momentit. Në arkitekturë shpesh flitet për filozofi dhe kjo reflektohet edhe në jetë, kështu ndodh edhe me koloret. Ngjyra violetë është ngjyrë serioze dhe i afrohet jo vetëm kristianizmit, por edhe orientit. Është ngjyrë përtej të zakonshmes. Kjo ngjyrë kombinon shumë thuajse me të gjitha ngjyrat dhe në dimër duket e ngrohtë në shtëpi, ndërkohë që në verë dhuron freski”, tha arkitektja Entela Spahivogli./tvklan

January 15, 2018 22:15
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 January 16, 10:18

  “Tendenca e 2018-ës për dekorimin e shtëpisë, kjo është ngjyra e vitit”
  bujar nishani dekoroi ballistë e diversantë,meta sportistë vitin e kaluar,këtë vit paska filluar të dekorojë shtëpitë!!
  nuk e di se çfarë me çfar motivacioni mund të dekorosh një shtëpi?
  kështjella e krujës ose shtëpia e gjergjit mund të dekorohet si nderi i kombit,shtëpia e esat pashës me urdhërin e skënderbeut të klasit të tretë,shtëpia e zogut me urdhërin martir i demokracisë,shtëpija e enverit si martir i diktaturës,shtëpija e salës si shpellë e ariut,e ed dramës si shpi e kolorit me ngjyrë të mavitë!!
  çna mbytën debila e shqypit shqiptar!!
  nga tv kam hequr dorë me kohë,më duket se duhet të heq dorë dhe nga leximi!!
  të zë të vjellët!!
  përveç atij çunit të beut që thotë “penalltinë do ta gjuaj unë se topi është timi”,ad vehbiut,asnjë tjetër nuk mund të lexohet!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*