VIDEO: Tirana e 1973 me syrin e gazetarëve francezë

March 9, 2016 22:05

VIDEO: Tirana e 1973 me syrin e gazetarëve francezë

Në këtë video të realizuar në Tiranën e vitit 1973 shihen fragmente interesante për kryeqytetin shqiptar.

Ky është një nga dokumentarët më të rrallë të realizuar nga gazetarët e huaj në Shqipëri, konkretisht francezë.

Ata ishin të vetmit që lejoheshin të filmonin brenda Shqipërisë së izoluar komuniste.

March 9, 2016 22:05
Komento

4 Komente

 1. Shahisti March 9, 23:38

  Nerez te lumtur, te qete, te rruar, te qethur, te paster, te rregullt, mbajne rradhen per te hipur ne autobuz pa u shtyre fare, te ngopur, te kulturuar, te veshur, te mbathur, te arsimuar, te bindur, te spiunuar, te persekutuar, te shkaterruar……te dhjere, por krenare.

  Reply to this comment
  • Call of Duty March 10, 05:09

   Ku jeton ti shahist? Nqs jashte SHqiperise pse ke ikur nga vendi ku linde? Nqs ne SHqiperi si te duket jeta ne pseudo demokraci? Me te dhjere se ne pseudo demokracine qe kemi ne SHqiperine tone, SHqiptaret nuk kane per te qene kurre.

   Reply to this comment
   • Shahisti March 10, 15:57

    Tamam, sic e thua edhe ti shqiptaret vazhdojne te jene edhe me te dhjere se me pare, vetem se tani nuk jane krenare dhe qahen nga mengjezi deri ne darke. Kot po te pyes une ti cfare ke qene ne kohen e Enver Gjirokastres, polic, sigurims, apo oficer? Une vete kam qene gardian burgu.

    Reply to this comment
 2. ZHELEFINA March 12, 09:41

  KAM MALL TE PESHTYJ NJE HERE ATE PINJOLLIN E ESAT PASH TOPTANIT DHE….MEZI M`U DHA RASTI . I LUTEM MODERATORIT , TE MOS ME CENSUROJE , QE TE UL PAK STRESET QE AI U SHKAKTON MBARE SHQIPTAREVE KUDO JANE .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*