VIDEO: Trajneri i Laçit rreh futbollistët se humbën ndeshjen: Palaço! Doni me lujt futboll ju, zagarë

October 30, 2019 09:04

VIDEO: Trajneri i Laçit rreh futbollistët se humbën ndeshjen: Palaço! Doni me lujt futboll ju, zagarë

Një video skandaloze vjen nga futbolli i moshave, kur trajneri i Laçit U-17, Ndue Tarazhi godet me shpulla të gjithë një e nga një pasi kanë humbur ndeshjen.

Të gjithë futbollistët e rinj qëndrojnë me kokat ulur teksa trajneri i ofendon dhe i qëllon.

Në vend t’i mësojë e t’i edukojë çfarë mund të mësojnë nga humbja, trajneri i dhunon fizikisht, por edhe psikologjikisht.

Duket se një gjë e tillë nuk është hera e parë, pasi siç mund të shihet edhe nga videoja, askush nga djemtë nuk reagon.

Me sa duket janë mësuar me këtë dhunë nga ana e trajnerit.

Pisa, maskarenj, palaço, zagarë, ulu aty, se ta marr shpirtin, – janë disa pjesë nga repertori i pasur i trajnerit që mendon se kështu do fitojë ndeshjet.

o.j/dita

October 30, 2019 09:04
Komento

9 Komente

 1. anticensurë25642654 October 30, 09:45

  ço ky timonier laçian??
  apo të gjithë kopjojnë shlshkurtin e trup gjatin e K/ministrisë??
  or hajvan,nuk luhet futbolli me shpulla!!

  Reply to this comment
 2. malsori October 30, 11:12

  Ndue Tarazhi eshte nje person i respektuar qe ka punuar gjithe jetes dhe ka nje kontribut te madh per sportin e disa brezave ne ate qytet.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri October 30, 12:20

   Fakti thote ndryshe,si edukator eshte jo zero,por minus.Fajesimi eshte terror psiqik,qe le gjurme ne jeten e te rinjeve,te cilet rriten me ndenjen e fajit.Dhuna fizike dhe psikologjike eshte e papranueshme,eshte e denueshme.

   Reply to this comment
   • Kaçi October 30, 12:57

    Ti Zike bolja nuk ja thua shume nga kjo ane. Per te lehur per ata qe te paguajne po , po per keto gjera jo

    Reply to this comment
    • Zigur Qarri October 30, 16:05

     Un nga ajo ane komentova o koqe kandari,por ti,ngaqe ne vend te trurit ke mut,nuk je ne gjendje ta kuptosh.
     Ik ore militant debil!

     Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 30, 14:12

   malsori
   mund të jetë e vërtetë ajo që thua ti,por ndoshta metodat janë pak si të vrazhdta!!
   kjo e thënë në mënyrën më të ëmbël!!
   lali nuk jemi më në kohën kur dajaku ishte nxitësi i vullnetit!!
   e para është sport dhe jo burg!!
   edhe në burg nuk përdoret më dhuna,të paktën ligjërisht!!
   kontributi për sportin duhet të jetë në të njëjtin hap me edukatën,mirësjelljen!!
   përndryshe nuk është më sport,por dhunë!!
   këta janë fëmijë dhe duhet të luajnë për kënaqsi!!nesër kur të jenë “puntorë” të sportit,pra profesionistë,atëherë mund ti detyrosh me kontratë!gjithnjë jo me shpulla e grushta!
   në këtë moshë ata duhe të nxiten,por jo të rrihen,ose të poshtërohen!!shumica e tyre nuk kanë për ta vazhduar futbollin!ndoshta dhe për shkak të sjelljes të ndues!!
   kam përjetuar në tiranë trainer të shkëlqyeshëm të moshave të reja!!
   ishin fantastik në nxitjen që i bënin atyre të rinjve!!as sharje e as shpulla!vetëm ngritje sedre dhe krenarije!!edhe kur humbnin!
   ashtu si fitorja dhe humbja bën pjesë në ndeshje!!

   Reply to this comment
 3. xxx October 30, 18:28

  kujdestar surrat patate …
  remake i filmit shqiptar Lulkuqet mbi mure

  Reply to this comment
 4. mirel October 30, 21:46

  Po Policia aty ishte, prezent. Pse nuk nderhyri?
  Ka te drejte trainieri, moment inati eshte,. por dajakun nuk mund ta perdori. Nuk ka te drejte te zere njeri me dore.
  Po nuk diti te sillet nuk ka gje ne vije

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*