VIDEO / Ushtria kineze nis një nga stërvitjet më të mëdha

January 3, 2018 16:56

VIDEO / Ushtria kineze nis një nga stërvitjet më të mëdha

Ushtria Çlirimtare Popullore e Kinës ka organizuar një stërvitje të madhe ku morën pjesë mijëra trupa.

Presidenti kinez Xi Jinping iu drejtua mijëra trupave ushtarake me një fjalim përpara se ata të niseshin drejt një vendi të paditur.

Pamjet e shpërndara nga televizioni shtetëror CCTV tregojnë mijëra ushtarë teksa duartrokasin dhe nisin stërvitjen për të mirëseardhur vitin e ri.

 

January 3, 2018 16:56
Komento

1 Koment

  1. perkthyesi January 3, 18:33

    Pa medyshje, ushtria me e disiplinuar dhe nje nga me modernet e botes!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim