VIDEO: Srebrenicë, kryeministri serb Vuçiç goditet me gurë në fytyrë; i thyhen syzet

July 11, 2015 13:51

VIDEO: Srebrenicë, kryeministri serb Vuçiç goditet me gurë në fytyrë; i thyhen syzet

Rreth orës 12:50 në Potocari ku po mbahet 20 vjetori i masakrës së Srebrenicës, është sulmuar kryeministri serb Aleksander Vuçic.

Vuçiç ishte duke lëshuar lule në një pllakë përkujtimore kur u sulmua me gurë nga masa që ishte prezentë, përcjell zeri.info

Ndërhyrja ka qenë i shpejtë duke e mbrojtur atë dhe duke e shoqëruar.

Kryeminsitri serb u dërgua në makinë , por sulmi nuk mund të shmangej për shkak të kontaktit të ngushtë në mesin e njerëzve të cilët rrethuar rrugës.

Nuk raportohet për të lënduar shkruan Telegrafi serb. Prania e kryeministri serb në këtë ceremoni nuk ishte pritur mirë që nga momenti kur ai mbërriti në Serbrenicë.  Vuçiç u prit edhe me fishkëllima në momentin kur u afrua në vendin ku po bëhej nderimi i viktimave të gjenocidit në Bosnje.

1

2 3 2102

July 11, 2015 13:51
Komento

28 Komente

 1. Mark uk July 11, 13:00

  Eshte rastesi apo e kan bere qellimshem turqit e Bosnjes qe ndigjohet edhe hoxha.Ku ka turq te mire e .ute te mire.

  Reply to this comment
 2. KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) July 11, 13:03

  vajtja e Vuçiçit asht gabim i madh.
  A ka kerkue Serbia falje per kete GENOCID ne Bosnje.
  por dhe gjujtja me gure asht turp.
  Ma mire do te ishte qe te mos pranohej qysh ne fillim vajtja e tij , si i padeshirum.
  Hoxha knon de kta gjujn me gure,,..
  dhe pastaj mos thoni qe nuk jon myslimon te mire 😉

  Reply to this comment
 3. salem July 11, 13:19

  Per mua ky eshte trimi i madh i koheve tona.
  Ai pati guximin te pranoi poshtersite qe kane bere Milloshevicet;Berishovicet dhe uli koken pavaresisht se eshte e veshtire te pranohet.
  Po poshtersite e Berishovicit kush dhe kur do pranohen?
  Kush do kerkoi falje per te vrarer ne Gerdec; ne ’97;ne 21 janar?
  Ai iku si qen nga historia dhe si trup.po ku turpi yne kur do qerohet?

  Reply to this comment
 4. Zoro July 11, 13:25

  E po nuk behet gjaku uje , more Vucic !
  Kaq kollaj harrohen masakrat e Serbrenices /

  Reply to this comment
 5. IDJOTI July 11, 13:32

  NDOSHTA AI KA NGATERRUAR CEREMONINE— NE VEND QE TE VINTE NE PARLAMENTIN E LESHIT TE TOPALLIT DHE ATY DO TI BENTE DEPUTANAT TE MBANIN RAMAZAN ME BYTHE PERPJETE NGA ‘ZOTI’ ! Kur dhenderri serb i mbajti ‘GATITU’ si te mos i mbante kryeministri serb!?
  Edhe informacioni alabak nuk do merej me te se ka 48 ore qe meret me nje ndeshje -0-3 24 ore informacion per ‘sokolat’ qe vrasin turiste qe ne vend te ‘bukes’ ushqehen me ‘TOPE’ me ‘DRONA’,’ISIS’ E ISLAMIKE per te harruar mjerimin
  ME KETE LLOJ INFORMACIONI MJERAN NE NJE VEND MJERAN E NJE POPULL MJERAN TE ARRATISUR NEPER BOTE MOS HABITEMI QE TE RIKTHEHET NE PUSHTET ‘KRYESOKOLI I MALEVE’ SALI RAM BERISHA.
  Ku po mer avdes ‘politika’ krriminale dhe femijet e fullanerise bashke me supermbesen e Salise e ayo te like floririt !!!????

  Reply to this comment
  • elio July 11, 14:02

   NUk e mora vesh ne ishte autokritike, autokriminalizim apo koment mbi lajmin. Mandoj se sa per lajmin duhet thene se ne srebrenica eshte bere gjenocid…dhe vetem pak dite me pare serbia bllokoi ne OKB perdorimin e fjales Genocid me anen e Vetos se Rusise. Kane vdekur te rinj dhe femije…me fajin e vetem se ishin muslimane jane vrare mijera te tjere neper rruget e sarajeves.Ndaj bota quajti Serben “kasapet e ballkanit”,,,te vdekurit te ate lufte ishin 300 mije vete…

   Reply to this comment
 6. Toleranti July 11, 13:57

  Turp i madh per ata qe gjuajten me gure. Keshtu nuk ndertohet paqja ne Ballkan.

  Reply to this comment
  • elio July 11, 14:35

   O mik, ky zoteria deklaronte se do te vriste 100 boshnjake per nje serb, dhe bente pjese tek partia e Sheshelj edhe tani ben pjese tek Partia e idiotit Nikolic
   …mendohuni mire perpara se te shkruani, ky bashke me te vetet kane vrare femije ne bark te nenes…..

   Reply to this comment
 7. Darius July 11, 14:03

  Falje duhet te kerkokojne dhe Travestitet e Hollandes!!!
  Ballkani eshte akoma nen injorance plus qe ka dhe Politikane ORDINERE,LEGENE….
  Ballkan-hesap,i duhen dhe 100 vjet qe te dale ne nivelin 0 se eshte akoma -100 vjet,dhe kjo dhe per faj te Ballkanasve por dhe te Europit.

  Reply to this comment
 8. DRENICA E KUQE July 11, 14:39

  As Vucicit dhe as politikanve tjere serbe nuk duhet lejuar qe t’i vizitojne vendet e krimit te tyre shteteror. Nuk duhet lejuar asnjerit politikan serb qe t’i provokoje ndjenjat e popujve ku kane kryer krime shteterore, te paramenduar e te dizajnuara nga Akademia e “Shkencave” Serbe…
  Vucici ka merituar edhe ta gjuajne me te tjera mjete…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 9. Arben July 11, 14:42

  PAK I KANE BERE MASKARAIT.

  TA KISHIN DJEGUR TE GJALLE ATY NE VEND.

  Reply to this comment
 10. Bashkim July 11, 15:55

  Me vjen keq per rastin.por edhe vucic ta vej ne mendje per te ardhmen qe te mos beje krime si paraardhsit.guret ndaj vucic sjane gje fare para jetes se mijera te vrareve nga mladic.

  Reply to this comment
 11. nje ish myslyman July 11, 16:06

  Eshte tamam nje pabesi islamike myslymanet ishin , jane dhe do te mbeten injorante , te pa bese e krimimnele .

  Reply to this comment
 12. Losar Vjerdha July 11, 17:28

  Shume keq per ate ose ato qe ideuan te gjuanin me gur Vuçiç. Ishte njelloj sikur te gjuaje Berishen apo Nanon etj etj per krimet e Enver Hoxhes. E perseris: shume keq dhe, nje pabesi karakteristike fondamentaliste islamike. Krimet ne Srebenice fajsojne udheheqjen ne Beograd dhe ate ne Bosnje te asaj kohe por kurrsesi Vuçiç. Boshnjaket nuk bejne tjeter por me kete mentalitet vone do te shohin dyert e Europes. Europa regjistron.

  Reply to this comment
  • elio July 11, 18:02

   Boshnjaket e dine mire historine e tyre, shpresoj te dish mire historine e vendit tend po aq sa ata dine te tyren…Fjalet e tua jane te peshtira, “pabesi islamike” etj etj. Serbet, nderkohe qe Vucic ishte anetar i flakte partise se Sheshelj vrane , i prene ne bese, disa qindra mije muslimane te cilet me ndermjetesues(trupat hollandeze te OKB, ishin te paarmatosur, sikurse vrane e perdhunuan gra e shkuan ne plumb femije e foshnja…Turp te kesh..ti edhe ata qe e quajne veten kristiane por me rrjedhen kristiane njohje-drejtesi-falje nuk kane te bejne …

   Reply to this comment
 13. riti July 11, 18:01

  Ne radhe te pare Serbet duhet te kerkojne falje ,per masakrat e bera ne Bosnje ,Por e ‘paanshjmja’ rusi duhet te heqe veton ne OKB qe masakra duhet te quhet ,ashtu sic ishte GENOCID, Pa e thene te verteten sic eshte nuk mund te filloje bashkepunimi, Perse e refuzuan serbet e Bosnjes ministrin e jashtem te Kosoves ? Serbet akoma duan te bejne sic duan ata dhe jo sic duhet vepruar normalisht me nje vend fqinj, Edhe ca gezime qe bejne shqiptaret ne tirane ata e quajne ‘provokacia’ ,po ata banditet qe u futen ne stadiumin e beogradit cishin ? Mendoj se serbet duan akoma kohe te emancipohen ,Cdo mendim se populli yne eshte superior mbi te tjeret nuk eshte gje tjeter vecse;injorance’,

  Reply to this comment
 14. CANI July 11, 18:02

  Turp i madhe eshte nga kita shqipfolsa qe po i mbrone kriminelat serrb ,ky serrb seshte dashte me u gjuate me gure pore me snapere .Dilni vetem nje momente na anen e Boshnjakve edhe gjykone si do te kishi reague ju tenderuar komentues nes ja kishine masakrue komplet familjen edhe jav kishin perdhunue nenen tua motren tuaj gruan tuaj vazen tuaj a do ta kishi prit serrbin me lule apo me gure .

  Reply to this comment
 15. korofillaku July 11, 19:49

  Meritonte nje dru te mire racisti i mutit, vrane perdhunuan theren shkateruan dhe paskan bere gabim qe e gjuajten me gure !

  Kurse ju agjentet e qelbur te Janulles qepeni gjarprinj ska lidhje me fene po me urrejtjen e viktimes ndaj vrasesit qe e shikon gjenocidin dhe vrasesit si heronj !

  Reply to this comment
 16. Amerikani.... July 11, 20:12

  Kjo tregon se paraardhesit e Vuçiç nuk i kane bere detyrat si duhet ndaj vellezerve te tyre te turqizuar….Keta jane serbe nuk jane turko-mongole shqipfoles, qe te harrojne aq kollaj genocidin otoman,……

  Reply to this comment
 17. nje ish myslyman July 11, 21:14

  O korofillak islamiku injorant , po ç’hyn Janulla ketu more idiot , ne po flasim per Bosnjen dhe Serbine , ti hidhesh dege me dege . Ka ndodhur ç’ka ndodhur , Vuçiçi shkoi te bente homazhe per viktimat , pra , ishte nje mik qe myslymanet e prene ne bese . Kryeministri i nje shteti qe ftohet per vizite , duhet mbrojtur e siguruar fizikisht , per ndryshe , kur nuk je i zoti , mos e fto fare . Ky eshte faji i autoriteteve boshnjake dhe incidenti eshte nje turp qe i mbetet ne dere Bosnjes , ketij shteti rumpalle , si çdo shtet tjeter me myslymane e islamike .

  Reply to this comment
  • elio July 11, 21:33

   leje mer Islamizmin atje ku eshte dhe beju njeri…Vucic nuk ishte i ftuar dhe nuk eshte mik i tyre…Pastaj po te duash gjeje fajin tek autoritetet boshnjake. Nuk mund te beje homazh per viktimat dikush qe mohon ne OKB termin gjenocid qe kane bere bashkedhetaret e tij me anen e vetos se Rusise..i bie qe pa te kerkuar falje, dikush qe deri dje ishte pjese e idieologjise qe vrau 300 mije persona dhe Km i vendit qe ishte autori i kesaj kasaphane te jete kaq hipokrit sa te vere lule mbi varre….Nuk ta uroj sidoqofte, por vere veten ne vend te atyre mjeraneve dhe pastaj fol…

   Reply to this comment
 18. Vëzhguesi F July 11, 21:58

  Eshte nje lajm per nje veprim qe nuk i bene nder askujt.
  Ne pamje te pare duket si nje revolte hakmarrjejej i te gjalleve per ata qe dergjen nen toke. Por nese do te ecet me kete mentalitet te eger tipik ballkanik, asnjehere popujt e ketij rajoni nuk kane per t’u civilizuar.
  E SHKUARA E KUJTDO VENDI DHE POPULLI DUHET KUJTUAR DHE NDERUAR POR KURRSESI DHE ASNJEHERE NUK DUHET MARRE SI PIKE REFERIMI PER TE NDERTUAR TE ARDHMEN!
  Ky duhet te jete mesimi per te gjithe popujt e rajonit tone te trazuar nga mendesite e mykura te nacionalizmave dhe dogmave qe fryjne dhe nxisin shterngatat e hakmarrjeve.
  Nese do te rrime te gjykojme se çka qene Vuçiç ne kohen e genocidit te Milosheviçit, Mlladiçit dhe Karaxhiçit, ateher duhet qe te pajtohen popujt e ish jugosllavise me Serbine duhet nje lider per Serbine qe te jete nga jasht Serbise.
  Kjo nuk ka sens.
  Ashtu si nuk ka sens dhe ndonje paralelizem ne koment te ndonjerit ketu qe na tregoka se “qenka njelloj si per krimet e Enver Hoxhes te qellohet me gure Berisdha dhe Nano”.
  Te me fale personi qe po ja them troç dhe shqip por kjo eshte nje paralele idiotesh shume keq se ata qe kane qelluar me gure Vuçiçin.
  Se vetem idiotet mund te broçkollisin gjera pa kurrfare lidhje dhe arsyetimi.

  Reply to this comment
 19. Moskopolitis July 11, 21:59

  Fuck the turks of the Balkans!

  Reply to this comment
 20. shqipja July 12, 03:51

  boshnjaket jane sllave myslimane
  eh do kisha deshire ti ndodhte saliut po shkoj e ka burra kosova per naften qe i jepte milloshevicit

  Reply to this comment
 21. Preng Pjetri July 12, 05:13

  Mbase ky vucici eshte i cmendur. Po si mundet me ardhe hasmi ne kete homazh kortezie?!

  Reply to this comment
 22. Lul July 12, 07:55

  Urrejtja nuke duhet te jete e perjetshme pavarsisht cfare ka ndodhur….nese vazhdohet ne kete menyre asgje nuke bejme vetem qe vrasim brezat qe vijen.

  Reply to this comment
 23. demo July 12, 08:58

  Saliu nuk eshte kaq Europjan sa Vucic,qe te shkoje ne vater te viktimes se tij,te hedhe lule pendimi.Saliu pergjon nga shpella.Dergon ne fillim Rrahmon Selmanllarin te bleje gjakun me pare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim