VIDEO: Momentet para hyrjes në parking të ekspertit që çaktivizoi bombën

February 9, 2016 13:10

VIDEO: Momentet para hyrjes në parking të ekspertit që çaktivizoi bombën

Një alarm për bombë pranë Komunës së Parisit nuk ka rezultuar i rremë, siç ka ndodhur shumë herë.

Forcat xheniere shkuan në vendin e ngjarjes ku çaktivizuan pakon e dyshimtë.

Siç shihet edhe në pamjet e siguruara nga “DITA”, ekspertët kanë kryer shpërthimin e kontrolluar.

Pakoja u gjet në parkingun e qendrës tregtare “Kristal”.

Dyshohet se lënda eksplozive ishte e vendosur pranë një makine në katin e dytë të qendrës tregtare.

Pamjet jane marre nga dalja e pasme e parkimit te qendres tregtare, nga ku hyri dhe eksperti anti-eksploziv.

Videoja tregon momentet kur ai po pergatitet te hyje brenda parkingut, i ndihmuar nga kolegët. /Dita/

February 9, 2016 13:10
Komento

1 Koment

  1. Hani pak mos hani shume m.... February 9, 20:11

    C’a bohet kshtu, specialisti i xhenjos qe po ben neutralizimin e bombes po ve edhe skafender pervec antiplumbit te veshur, per cdo ngjarje te pakontrolluar, aty ngjitur kalojne serbes police a qytetare hajde merre vesh, me celular duke folur ne njekohe qe thuhet se makina ka bllokuar valet e celulareve ne ate zone, me rrumpalle nuk behet.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*