VIDEO/ Zbulohet avokati që shantazhoi policin

February 3, 2016 15:07

VIDEO/ Zbulohet avokati që shantazhoi policin

Ministria e Brendshme publikoi sot një video ku një policie debatonte me një drejtues automjeti. Ministri e cilësonte në thonjëza si avokat.

Në fakt, ai rezulton të jetë avokati i njohur Genc Gjokutaj. Ai ka mbrojtur shumë të akuzuar nga drejtësia, si kryebashkiakun e Kamzës Xhelal Mziu, dhe së fundi është avokati i ish-ministrit Spiro Ksera, aktualisht në gjendje arresti.

Avokati po qarkullonte me shpejtësi tej normave të lejuara.

genci

Dialogu Gjokutaj-Efektiv:

Avokati: Ma bëj hallall mo burrë se…Gjobë më ke vënë?

Polici: Gjobë dhe kalon nga shefi i komisionit

Avokati: Lëre mos më trego ti shefin mua!

Polici: Ju lutem zoti avokat, kështu është procedura

Avokati: Ej seriozisht e ke ti e? Bjere patentën..Do të bëj kallëzim penal, mbaje mend!

 

February 3, 2016 15:07
Komento

11 Komente

 1. tekniku February 3, 15:18

  Ore, po që na ka çarë trapin ky muhabeti i sekuestrimit të dokumentacionit!
  Pavarësisht kush është ky avokati, ka shumë të drejtë të kundërshtojë bllokimin e lejes – bllokimi i lejes duhet të bëhet vetëm për raste të rrezikshmërisë së lartë. Në këtë vënd idiot policia sillet sikur ska dënim tjetër veçse me vdekje, pavarësisht kundravajtjes. Kot që i kemi gjobat!
  Vetëm sorrollatja që i bën ky trap kryeministër miletit (për çdo sektor ku qytetarët kanë punë me shtetin) është një shkelje dinjiteti që e bëjnë veç të kompleksuarit, ndaj qytetarëve.

  Reply to this comment
  • mire ja beri! February 3, 15:38

   po heqja e lejes se drejtimit per shpejtesi ka qene edhe me kryeminstrin e kaluar more…apo se nuk zbatohej dhe korruptohej polici me 500 lek ishte me mire??…

   Reply to this comment
 2. nada February 3, 15:35

  Boll me propagande….data tregon se filmimi eshte kryer muajine kaluar, Janar. Kamerat u vune dje dhe, nuk perse shitet si arritje e dites se pare. Turp per kete mashtrim. Nderkohe kamerat per patrullen e policise ka patur dhe, ky filmim mund te sheprndahej per mediat te nesermen e dates qe ka video. Nuk gjykon per keq askush, nese dikush eshte shkeles i ligjit por, jo me mashtrime te tipit, qe sapo vume kamerat kapem shkelesit.

  Reply to this comment
 3. fteri February 3, 16:51

  Rasti në fjalë është qëndrimi serjoz I policit .Qëndrim korrekt ,ligjor i policise shtetit ,që nuk bashkëpunon me padrontë e krimit në rastin kur shkelen rregullat e qarkullimit rrugor duke vene jetën e qytetarve në rrezik dhe sidomos kur ky mostra është avokat ,këta nuk janë avokat ,por sekser të krimit .Unë njohë disa avokat që me vite të tëra ka përdorur targa të huaja në makinat e tyre per të mos paguar tatimet në shtetë.Avokatët kane livadhisur pa fre për 24 vjet .Vendosëja e shtetit ligjor ju a fut kembët në një këpucë.Avokati duhet të ndëshkohet ligjërisht për presion ndaj policit duke e kërcënuar në krye te detyrës se do ta padisë .Vetëm në këtë rast si dalja nga makina ,kundershtimi i dhënjes se patentës nga Avokati ,kur ky ka përdor shpejtësi jashtë normave të caktuara dhe kërcenimi se do padisë në gjykatë ,kjo ndikon negativisht në ushtrimin e detyrës së policit ndaj shkelsve të lidjit dhe kërkesën për vendosjen rredullave të qarkullimit rrugorë.Më vonë avokati mund të bëjë ankesë në vendin e caktuar ,në komisarjat ose në gjykatë ,por jo në rrugë. Për shkak të shpajtësise së madhe po humbim shumë jetë njerëzish në rrugë tona. Autostrada përgjaket çdo ditë .Polici në rastin konkrt duhet falenderuar që ndëshkon edhe njerëz të pushtetshem që magjithëse bëjnë pjesë në këtë shtet ,ato nuk e njohin shtetin ,vetëm kërkojn ta mjelin atë.Nga shteti kërkojnë në makësimum ta zhvasin atë,nuk zbatojnë ligjet ,por nga shteti dhe policica kërkojnë ti mbrojë ato me çdo kusht.

  Reply to this comment
 4. MH February 3, 19:39

  Ky avokat asht i nivelit Berisha qe nuk pyesin per ligje sepse ligjet i shpikun vete improvizisht.Ndaj e konsideron policin perfaqesuesin e rendit te shtetit inferior e tenton qe polici.Pra shteti ti bindet shkelesit te ligjit z.avokat.
  E presim te rreformohemi kur vete njohesit e ligjeshmerise se shtetit nuk zabtojne ligjet.

  Reply to this comment
 5. PUF LALA February 3, 20:09

  avokati i familjes mbreterore sali -lul berisha fack muder avokat i degjeneruar edhe qAFA TA TRASH TUJ RRJEP POPULLIN ME PARE

  Reply to this comment
 6. l ri February 3, 21:17

  Sa fillon të bjerë era shtet dalin majmunët që kanë livadhisin pas qefin ,kundershtojnë.refuzojnë,nuk pranojnë kot rolet policore.Vetëm shkelësit kanë ankesa se ata që janë në rregull e duan e mirëpresin policin.Po mirë me ketë avokat që i flet zverku jo mëndja por këta komentues pse mbajnë qëndrim antipolici akoma nuk po e matin vesh se nuk mund të shtyhet mëtej. ,!?

  Reply to this comment
 7. l ri February 3, 21:21

  Sa fillon të bjerë era shtet dalin majmunët që kanë livadhisin pas qefit ,kundershtojnë.refuzojnë,nuk pranojnë kotntrollet policore.Vetëm shkelësit kanë ankesa se ata që

  janë në rregull e duan e mirëpresin policin.Po mirë me ketë avokat që i flet zverku jo mëndja por këta komentues pse mbajnë qëndrim antipolici akoma nuk po e matin vesh se nuk mund të shtyhet mëtej. ,!?

  Reply to this comment
 8. Dr. John February 3, 23:34

  Avokati gjoben e ka hallal nqs ka qene mbi shpejtesine e lejuar. Por patenten nuk ka pse tja marri polici. Eshte gomarllik. Pastaj kush nga ju me thote me cfare leje drejtimi (patente) vazhdoi rrugen me makine avokati kur ate ja kishte sekuestru polici. Si e la ky polic tia ngas makinen pa patent. A ka njeri pergjigjhe per kete pytjen?

  Reply to this comment
 9. shkoder February 4, 07:25

  ore njerez .edhe ketu ne belgjik ta marrin patenten per raste te vecanta te kodit rrugor por nuk e drejton ti me ate miet por merr taksi ese policia pret deri se nje njeri i njohur ose i familjes vjen te drejtoj mjetin….kur te merret patenta nuk ke te drejt te vazhdosh dhetimin me automjet pasi automatikisht je pa patent ..marrja e patentes nga policia merr miratimin e prokurorit dhe ai thirret ne telefon ne prezence tende..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim