Video+Foto: Sulm terrorist në një lokal homoseksualësh në SHBA, 50 viktima

June 12, 2016 14:05

Video+Foto: Sulm terrorist në një lokal homoseksualësh në SHBA, 50 viktima

50 persona mbetën të vrarë dhe 53 të plagosur nga një sulmi me armë zjarri në një lokal nate homoseksualësh në Orlando të shtetit të Floridas në SHBA.

Rreth orës 2 pas mesnate sipas ores lokale një person i armatosur ka qëlluar me armë zjarri brenda një klubi nate homoseksualësh.

Policia në Orlando tha se policët kanë hyrë në klubin rreth tre orë pas ngjarjes duke ekzekutuar sulmuesin, i cili kishte marrë edhe pengje.

Duke e konsideruar këtë si një akt terrorist, policia nuk ka dhënë detaje nëse ishte ndërkombëtar apo i brendshëm.

Pamjet filmike që po ndahen nëpër rrjete sociale shfaqin disa dhjetëra automjete të emergjencës në vendin e ngjarjes ku njerëzit po trajtohen nga mjekët.

Një person që ka qenë brenda klubit, iu ka thënë mediave se i dyshuari ka nisur të gjuaj me armë zjari rreth orës 2 të mëngjesit, sipas orës lokale në Florida.

“Njerëzit që ishin duke kërcyer në podium dhe ata që ishin te banaku ranë në tokë, ndërsa ne të tjerët që ishim afër daljes nga prapa, dolëm jashtë dhe filluam të vraponin larg klubit”, shkruan Ricardo Almodovar, në faqen e klubit në ‘Facebook’.

There was thought to be at least one hostage locked in a bathroom with gunshot wounds

Eyewitnesses described the gunman having a bomb strapped to himself when he started shooting at around 2.00 local time (7am GMT) today 

The Pulse Club in Orlando told around the 100 revellers inside that 'everyone [should] get out of pulse and keep on running' as the man took hostages

Dozens of officers and medics have been at the scene including Orlando Fire Department's bomb squad and hazardous material team 

Orlando Police officers direct family members away from a multiple shooting at the nightclub

The gunman opened fire at a nightclub in central Florida, and multiple people were wounded, police said

June 12, 2016 14:05
Komento

5 Komente

 1. tifozi June 12, 16:04

  Jetoj pese km larg dhe e mora vesh nga tema. Tubesteafullah

  Reply to this comment
 2. Natyralisti June 12, 17:03

  Keshtu e do kjo pune, me plumb per monstrat kolege te Pinder Kris bythes. Por ne fakt plumb ballit do politika qe i ka ber keto plehra si monumente te drejtave njerezore me ligj martesash dhe me keq, me ligj edhe te birsojne fatkeq duke i denu ata te shkrete me shume se vet zoti te ken per prind monstra.

  Reply to this comment
 3. PO QY...ORE ! June 12, 18:04

  STANI I TYRE , VETEM KETE BULMET JEP .

  Reply to this comment
 4. info analitike June 12, 23:12

  Po pse me kaq urrejtje shoke enveriste, perse me kaq urrejtje??? E pra enveri ishte nje perfaqesues i njohur LGBT qe ne rinine e tij. Nga kompleksi i Edipit tek komplekset e enveristeve!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin